Yatırımcı Arıyorum

Küçük İşletmelere Büyük Öneriler

Küçük İşletmelere Önemli Tavsiyeler

Yapacağınız iş yahut vereceğiniz hizmet ne olursa olsun kazanmak için pazarlama son derece önemlidir. Küçük işletmeler için rekabet biraz daha zorlayıcı olsa da bazı önemli taktikler küçük işletmeci için can simidi gibidir. Örneğin günümüz teknolojilerinden ve özellikle sosyal medya platformlarından yararlanmanız size önemli katkılar sağlayacaktır. Böylelikle daha geniş müşteri kitlelerine ulaşabilirsiniz. Sosyal medyanın gücü sandığınızdan bile büyük olabilir. Ayrıca sosyal medya hesaplarınızı da daima güncel tutmanız gerekmektedir. Günde ayıracağınız bir kaç dakika ile tatmin edici kazançlar sağlayabilirsiniz.

Ayrıca her gün daha sık duyduğumuz dijital ortamda pazarlama ile rakiplerinizi arkanızda bırakabilirsiniz. Markanıza ve marka değerlerinize verdiğiniz önem müşterinize de yansıyacak ve bu hanenize artı olarak yazılacaktır. Bu da müşterinizin sizi tekrar tercih etmesini ve başka müşterilerin size gelmesini sağlayacaktır. Bir ürün satıyor iseniz o ürünün paketlemesine de itina gösterebilirsiniz. Ürünü alan müşteri oldukça hoş bir paketleme ve örneğin kuru çiçekler ile bir süsleme ile kendini oldukça özel hissedecek ve işletmenize olan bakışı pozitif değer kazanacaktır.

Küçük Çaplı İşyerleri Nasıl Büyüyebilirler?

Markanıza ait bir logo olması da son derece önemli bir husus. Bu müşterilerinizin gözünde değerinizi arttıracağı gibi, ürünlerinizin daha kolay müşterileriniz ile buluşmasına da vesile olacaktır. Bir web sitesi de ticaret hayatınız da size yardımcı olabilir. Markanızı ve hizmetlerinizi anlatan bir web sitesi sizi daha ulaşılır kılacaktır.

Bir web sitesi kurduktan sonra arama motorlarında sizi üst sıraya çıkaracak uzmanlar ile de irtibata geçmenizi şiddetle öneririz. Küçük meblağlar karşılığı büyük tanıtımlara ve kazançlara ulaşabilirsiniz. Belirli zamanlarda uygulayacağınız indirimler ve müşterilerinize yönelik jestlerde müşterilerin sizi tercih etmelerini sağlayacaktır. Küçük İşletmeler Neden Büyümüyor?

İşletmeyi Büyütmek İçin Müşteri Memnuniyeti Sağlamak

Müşterilerinize göstereceğiniz güler yüz ve sabır, çözüm odaklı ve müşteri memnuniyetini esas alan tavrınız kazanmanız ve istikrar ile büyümeniz için fevkalade önemli detaylardır. Bu hususlarda göstereceğiniz ihtimam işinizde kalıcı olmanızı sağlayacaktır. Müşterilerini ile kuracağınız mükemmel bir hukuk sizi sektörünüzde bulunan kalabalıktan hemen ayrıştırır ve müşterilerinizin gözünde sizi farklı kılar. Ayrıca büyüme fırsatlarını iyi yakalamak ve yenilikleri ilk fark edenlerden olmak ta büyümenizi sağlayacak iki önemli detaydır.

Tüm bunlar ticaret hayatınızda yolunuzu açacak, kazanmanızda büyük katkı sağlayacaktır. Olası bir kriz ile karşılaşır iseniz ilk yapmanız gereken sakin olmak. Motivasyonunuzu düşürmemeli ve bunun geçici bir süreç olduğuna inanın. Karamsar hikayeler moralinizi bozmasın. Harcamalarınızı gözden geçirmeniz ve zaruri harcama listenizi yeniden yapılandırın. Çalışanlarınız var ise onlarında moralini yüksek tutmak sizin göreviniz. Müşteri odaklı çalışmaya devam ediniz.

Çalıştığınız bankanın bireysel danışmanlık uzmanı ile fikir alış verişi yapabilir, fazla borçlanmadan ayağını yorganına göre uzat sözünü kılavuz bilerek yolunuza devam ediniz. Güven duyduğunuz ekibiniz ve sağlam bir moraliniz var ise olası krizlerden en az hasarla çıkmanız çok daha kolay olacaktır.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz