Yatırımcı Arıyorum

Küresel Alanda Başarı İçin Yapılması Gerekenler

Küresel Olarak Büyümek

Küreselleşme baş döndüren müthiş bir hızla yaşanırken yeniliklere kapalı ve uzak durmak en büyük kayıptır. Büyümek ve dışarı açılmak için beşeri tarafların ve özellikle şirketlerin ekonomik dengeyi sağlayabilmeleri için küresel bir gözlemleme yeteneğine sahip olmaları gerekmektedir.

Küresel Alanda Başarı Sağlamak ve Büyümenin Şartları

 • Küresel bireyler ve hatta şirketler arasında artan rekabet sadece ekonomi bilgisi ile değil, analitik zeka ve yeniliklere ayak uydurabilmeleri ile desteklenebilir. Başarı ayrıca kısa ve uzun vadede gerçekleşebilecekleri görebilme melekesi ile de bağlantılı olup, analitik düşünme becerinizi geliştirebilme potansiyeliniz ile de ilgilidir.
 • İnovatif fikirler burada da devreye giriyor. İnovatif ve cazip fikirler sizi küresel alanda da öne geçirecektir.
 • Küresel alanda başarıyı yakalamanın önemli anahtarlarından biri de ön yargılardan arınmaktır. Ön yargılar asıl doğruları tüm çıplaklığı ile görmenizi engelleyecektir.
 • Deneyim oldukça önemlidir. Deneyimine güvendiğiniz ve başarıları somut kişilere iş hayatınızda ve fikirlerinizde yer verin.
 • Rakipler bazen fırsatlar yaratabilir. Apple ve Microsoft’un iş birliği önemli bir örnek olacaktır.
 • Risk almak önemlidir. Ancak alacağınız risk yönetilebilir risk olmalıdır.
 • Beşeri münasebetler ve ilişkileriniz son derece önemlidir. Dirsek temasında bulunacağınız kişiler ve kişiler ile hukukunuz sizi başarıya götürecek önemli unsurlardır.
 • Sürprizlere hazır olmakla beraber güçlü görünmeye özen gösteriniz. Kendinden emin ancak mütevazi kişilerin küresel alanda başarı ihtimalleri daha yüksek görülmektedir.
 • Hayatınızda en önemli birikim kalifiyeli insan birikimidir. Destek veren ve uzman personelinizi daima yanınızda tutunuz. İşini iyi yapan herkesten öğreneceğiniz bir şeyler olabileceğini unutmayınız.
 • Her zaman bir B planınız olmalıdır. Küresel alanda başarı yakalamayı hedefleyen bir iş adamı sükuneti elden bırakmamalı, zor zamanlarda paniğe kapılmamalı ve çözüme odaklanmalıdır. Bu noktada da başarılarına güvendiği, tecrübe sahibi kişilerden de fikir alınmalıdır.
 • Açılmak istenilen ülke veya ülkelerin kültürleri iyi analiz edilmeli, güçlü bir araştırma yapılmalı ve çıkan sonuçlar ile yapılmak istenenler ne denli uyuşuyor üzerinden geçilmelidir.

Elbette olumlu düşünmek ve olumlu insan ilişkileri sizi sınırlarımız dışında da her daim başarıya götürecek unsurlardır. Özellikle küresel pazarda kazanmaktan ziyade büyümeye odaklanmanın faydası olacaktır. Büyümeye odaklandığınızda zaten kazançta kendiliğinden gelecektir. İş Hayatında Fark Yaratmak

Küresel Başarıya Ulaşmak İçin Adım Adım İşleri Büyütmek

Bunu şu örnekle de daha salt açıklayabiliriz: Öğrenmek için çalışan bir öğrenci netice itibari ile sınıfını da geçecektir. Burada asıl olan sınıf geçmek değil, öğrenmektir. Siz de kazanmaya değil büyümeye odaklandığınızda çok daha akılcı ve kabul görür fikirler üreteceksiniz. Unutmamanız gerekir ki iş hayatında çözülemeyecek sorun yok denecek kadar azdır.

Karşılaştığınız sorunlar karşısında azimli ve dirayetli duruşunuzu korumanız da fevkalade mühimdir. Zor zamanlarınız olacaktır. Bu zor zamanlarda kendinize ve işinize olan inancınızı yitirmemelisiniz. Zorlandığınız noktalarda iş hayatında profesyonel yardımlar almakta  daha doğru kararlar almanıza vesile olacaktır.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz