Yatırımcı Arıyorum

Kuru Temizleme Dükkanı Açmak

Kuru Temizlemeci Açmak

Son bir kaç yıldır fevkalade bir yükselişe geçen kuru temizleme en çok dikkat çeken iş seçenekleri arasında adeta başı çekmektedir. Büyük ivme kazanan kuru temizleme işi, şehirlerdeki çalışan kişi sayısının fazlalığı ve zaman darlığı hiç şüphesiz. Kullandığımız bir çok eşyanın evde yıkmaya uygun olmayışı da elbette bir sebep ancak en büyük etken hiç şüphesiz yaşam içerisindeki hengamede zaman yetersizliğidir. Bu büyüme ve rağbet elbette en çok kuru temizleme dükkanı açmak isteyenlere fayda sağlamaktadır.

Kuru temizleme dükkanını büyük AVM ler başta olmak üzere, merkezi caddeler ve lokasyonlarda açabilir, doğru bir yer tercihi ile fevkalade kazançlar elde edebilirsiniz. Büyük konut sitelerin yakınlarını tercih etmekte avantajlı olabilir. Bayilik alabileceğiniz gibi kendi markanız ile de sektöre girebilir, kazanç kapınızı aralayabilirsiniz. Donanımlarınız tam ve hizmetiniz kaliteli olduğu taktirde başarıya çok daha kolay ulaşabileceğiniz bu sektörde, seçeceğiniz muhitte size ihtiyaç olması da oldukça önemli.

Kuru Temizlemeci Nasıl Açılır?

Kuru temizleme dükkanı plan ve program çerçevesine açıldığı taktirde iş olarak son derece karlı bir iştir. Zaman zaman yapacağınız promosyonlar ve fiyat politikanızdaki minik değişiklikler ile de müşterilerinizi çok daha fazla kendinize çekebilirsiniz. Bunun yanı sıra daimi müşteriler edinebilmekte bu iş için son derece önemlidir. Bunun için abonelik yahut özel müşteri kartı ve indirimler uygulayabilir, müşterilerinizin kendini özel hissetmelerini sağlayabilirsiniz. Adrese teslim de oldukça önemli bir diğer uygulama olabilir. Bunlar açtığınız noktada kalıcı olmanızı ve tercih edilmenizi sağlayacaktır. Ürünlerini güvenle size teslim edecek olan müşterilerinize karşı olan üslubunuz ve insan ilişkileriniz de fevkalade önem taşımaktadır. Sağlık, hijyen ve güler yüz esas almanız gereken hususlardır.

Kumaşların ömrünü uzatmak, dokulara zarar vermeden temizlik işini gerçekleştirmek için son derece itina ile gerçekleştirilen kuru temizleme, lekeler için de en etkili yöntemdir. İlerleyen teknoloji ile de fevkalade bir noktaya gelen kuru temizleme, arz talep ile de alakalı olarak günden güne çok daha gelişmektedir. Bugün bir çok girişimci bu işe yönelmekte, bir çok şirket zincirler açmaktadır. Bugün artık kuru temizleme lüks olmaktan çıkmış bir ihtiyaç halini almıştır.

Gardroplarımızı düşündüğümüzde taşlı kıyafetler, abiye elbiseler, takımlar, kaşmirler, kürkler ve envai çeşit ürünler evde temizlemeye uygun değildir. Bunun içinde kuru temizlemeye ihtiyaç duyanlar az olmamakla birlikte, çalışan ve zaman darlığı çeken ve kuru temizlemeyi sürekli olarak kullanan müşterilerde yadsınamayacak kadar çoktur. Bir kuru temizleme dükkanı açmak, doğru lokasyon ile başarıya ulaşabilecek bir iş tercihi olabilir.

Kuru Temizleme Bayiliği Almak

Kuru temizleme işine girmek için kendi markanızı kurabilir veya başarısını ispatlamış bir markadan bayilikte alabilirsiniz. Bir markayı sıfırdan yaratmak elbette daha zordur ancak bu karar tamamen sizin beşeri kararınız ve hangi yöntemin size daha uygun ve elverişli olduğu ile alakalıdır. Detaylı bir araştırma ve sağlıklı bir iş planı ile kuru temizleme işine sağlam adımlarla giriş yapabilir, iştah kabartan pastasından siz de payınızı alabilirsiniz. Kazançlı bir iş yapmak ve makul zamanda kar elde etmek istiyor iseniz kuru temizleme işi iyi bir seçenek olacaktır. (kuru temizleme sektöründe bayilik veren firmalar)

Tanıtım ve reklamlarında oldukça mühim olduğunu unutmamalı ve dükkanınızı açtıktan sonra bir web adresi açmayı da ihmal etmemelisiniz. Bugün neredeyse herkesin ilk internet üzerinden arama yaptığını ve bir çok bilgiye internet ile ulaştıklarını unutmamalısınız. Yakın çevrenize indirim kuponları dağıtabilir, çevrenizdeki rağbet gören restoranların dağıttığı ıslak mendillerde markanızı bastırabilir, tanıtımınızı yaptırabilirsiniz. Bunun gibi etkili reklam formüllerine gidebilir, isminizi mümkün olduğunca çok kişiye duyurabilirsiniz.

Kuru Temizleme Sektöründe Karlılık

Kısa süreli bir eğitim ile herkesin yapabileceği kuru temizleme işi önümüzdeki yıllarda da popülaritesini koruyacak gibi görünüyor. Eğer bir iş kurmak istiyor ve kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız kuru temizleme işini ayrıntılı bir biçimde düşünmeli ve fırsatı değerlendirmelisiniz. Bugün bir kuru temizleme dükkanı açmak 60.000 tl ile 500.000 tl arası değişen maliyetlerde değişmektedir.

Açacağınız dükkanın lokasyonu, metrekaresi gibi noktalar maliyeti etkileyecektir ancak ona göre de kazancınızda farklılıklar olacaktır. Aylık cironuz müşteri sirkülasyonunuza ve lokasyona göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 100.000 tl’yi bulabilir. Bahsettiğimiz özelliklere dayanarak bu rakamın bazı kuru temizleme firmalarında 40.000 tl’ye kadar yükseldiği görülmektedir.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz