Yatırımcı Arıyorum

Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale nedir?

Wikipedi’nin tanımına göre: Herhangi bir görüşü savunmak, kanıtlamak, bir tezi savunmak adına yazılmış yazılara Makale adı verilir. Makaleler, gazete ve dergilerde yayımlanırken son zamanlarda teknolojinin gelişme göstermesi ve internet ağının yaygınlaşması ile sosyal medya ve web üzerinden de çeşitli konularda makale yazılmaktadır. Makale yazmanın özünde yatan gerçek iyi bir araştırmacı olmaktan geçmektedir.

Makale nasıl yazılır?

Makale yazarak para kazanmak için öncelikle birtakım kuralları göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Bu kuralların en önemlisi, kesinlikle imla hatası yapmaktan kaçınmak gerekmektedir. Makale yazarken yazım kuralları ve noktalama işaretlerine çok sadık olunmalıdır. Bir diğer önemli kural ise makale yazımı, çok iyi bir araştırmacılığı gerektirir. Köşe yazarlarının yazdıkları makalelere dikkat çekilecek olunursa, yazılarını ön planda tutan aygıt, iyi bir araştırmacı olduklarıdır.

İnsanlar özellikle sosyal medyadan makale okurken çok sabırsız olurlar bu sebeple, makale yazan birinin yazılarını kısa ve öz tutması gerekir. Uzun cümlelerle verilen mesaj gerekli dönüşü almaz. İnsanların aradığı bilgiyi çok daha kolay bulabilmesi için, makale yazılarına ara başlıklar eklemek iyi bir öneri olacaktır.

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Makale yazmanın bir diğer kuralı ise, makalelerde kesinlikle özgünlük yer almalıdır. Hayal gücünü ve kelime dağarcığını sözcüklere döken bir makale yazarının başarıyı elde etmesi kaçınılmazdır.

Makale oluştururken düzen çok önemlidir. Mutlaka makaleler de giriş, gelişme, sonuç bölümleri yer almalıdır.

Makale içerikleri web arama motorlarına (google, yandex, bing vb.) uyumlu olmalıdır.

Makale yazmanın son aşaması ise iyi bir kontrol aşamasıdır. Yazarken fark edilmeyen hataların, okurken fark edilebileceği gerçeğinden yola çıkarak yazım işlemi sonrası makaleler en az 2 kez okunmalıdır.

Makale yazarak ne kadar kazanç elde edilir?

Makale yazabilmek için lisans, doktora mezunu olmaya gerek yoktur. Tabi yazılan makalenin türüne göre bu durum değişkenlik gösterir. Örneğin akademik makaleler, araştırılması zor uzun yıllar tecrübe gerektiren konuların makaleleri için belirli yerlerde eğitim almış olmak gerekir. Fakat, araştırılabilir türden makale yazımını her birey gerçekleştirebilir. Makale üretmenin fiyat ortalaması, 100 kelimesi 1 ya da 2 TL oranındadır. Ne kadar çok müşteriye ulaşabilinirse o kadar para kazanma ihtimali artmaktadır. Ortalama olarak günlük 50 ile 100 TL’ye kadar kazanç elde etmek mümkündür.

Hazırlamış olduğunuz makaleleri aracı web siteleri ile de satışa sunabilirsiniz veya bir web sitesi ile anlaşarakta o siteye verebilirsiniz.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz