Maket Bıçağı Montajı Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

Maket Bıçağı Montajı ve Paketleme İşi

Maket bıçağı; kullanım alanı çok geniş olan bir kırtasiye ürünüdür.Okullar, yapı- inşaat sektörü, evler, işyerleri gibi pek çok alanda kullanılan bu alet sirkülasyonu yüksek bir pazar oluşturmaktadır. Falçata olacakta anılan maket bıçağı kesici ucu sayesinde doğrama, kesme, delme ve bölme gibi birçok işlemin başrolü olmayı başarmış, körelen ucunun pratik olarak değiştirilebiliyor olması ile de işlevselliğini artırmıştır.

Bu kadar çok alanda kullanılan maket bıçağının üreticileri, maliyet unsurunu göz önünde tutarak montaj ve paketleme aşamalarını dış kaynak kullanarak tamamlatmayı tercih etmektedirler. Tabi durum böyle olunca da bu durum bir ek gelir kaynağını doğurmaktadır. Biz de bu yazımızda ek gelir elde etme çabasında olan kişiler için tercih edilecek işler arasında gösterilen maket bıçağı montajı işini ele aldık.

Maket Bıçağı Montajı ve Paketi Nasıl Yapılır?

Maket bıçağı dendiği zaman ek gelir sağlayan kısmını üç alanda değerlendirmek mümkündür. Bu maket bıçağının montaj işi,  maket bıçağı paketleme işi ve yedek uç paketleme işidir. Firmalar bu işleri tamamını dışarıda yaptırabilecekleri gibi bazı aşamaları kendi bünyelerindeki personele yaptırarak bir veya ikisini dışarıda fason verebilirler. Bunun yanında üç işlemin tamamını tek bir kişiye yaptırmak kaydı ile de fason dağılım yapabilirler. Bu tamamen firmanın kendi şirket politikası ile ilgili bir durum olduğu gibi iş alacak kişinin seçimine de bağlıdır.

Montaj işini veren firmalar genelde bütün malzemeleri belirli bir düzen dâhilinde fason yapacak kişilere teslim etmektedirler. Gönderim işi veren firmanın kargoya vermesi şeklinde olabileceği gibi fason dağılım ekipmanları mevcutsa onlarda teslim edebilirler. Genel anlamda değerlendirildiğinde montaj işi de, paket işi de özel bir yetenek gerektirmeyen zamanla pratiklik kazanılacak bir iş olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat her ne kadar basit olarak görülse de montaj aşamasında parçaların belirlenen düzen dâhilinde monta edilmesi, titizlik ve öngörülen teslimat tarihinde teslim edilmesi için dikkat gerekir. Ayrıca tüm bu değerler bir işin sürdürülebilmesi ve kazandırması için gereken olgular olduğu da unutulmamalıdır. Tüm bu olgulara sahip bir kişi başka montaj işlerini de sağlıklı yürüteceği göz önünde tutularak farklı ek gelir alanlarını genişletebilir. Evde Mandal Montajı Yaparak Ek Gelir Sağlamak

Ayrıca maket bıçağı ve uçlarının paketlenme işini değerlendirmek gerekirse; toplu olarak gönderilen uçların istenen sayılar ve paketleme şekline uygun olarak paketlenmesini içeren bu iş kolay olduğu kadar da dikkat istemektedir. Çünkü bıçakların keskin olması, hassas ve dikkatli bir şekilde alınmasını gerektirirken ayrıca sabırda olmazsa olmazıdır. Düşüncesiniz ya binlerce aynı kalınlıkla keskin uçlar arasından belirlenen sayı ayrılacak, belirlenen kutulara konacak ve paket kapatılacak.

Maket Bıçağı İşini Kimler Yapabilir?

Maket bıçağı işini belirli bir kesime mal etmek hatalı olur, fakat kesici bir aletle çalışılacağı için riskli bir iş olduğunu düşünerek dikkatli ve bu işi yapacak özel bir alana sahip olan kişilerin yapmaları daha sağlıklı sonuçlar vermektedir. Paketleme işi esnasında doğacak olası kazalara karşı genellikle firmalar tarafından bir sözleşme imzalanıyor olması ve temin edilen ekipmanın kullanımın zorunlu olduğu da göz ardı edilmemesi gerekir. Bu işte kullanılan ekipmanlar genelde fason firma veren firma tarafından temin edilmektedir ve ekipmanlar içinde özel eldiven, özel koruyucu gözlük, önlük gibi ekipmanlar bulunmaktadır.

Ayrıca fason veren firma tarafından güvenlikli kasalarda temin edilen maket uçlarının paslanmasını önlemeden önce gres yağı sürülmesi istenir ki, bu işinde belirlenen prosedüre göre yapılması gerekir. Gres yağına batırılan uçların yağ fazlalığı bir üstüpü yardımı ile silinmesi ve 10’arlı şekilde özel kutularına yerleştirilmesi istenir. Sonrasında etiketleme ile paketleme işi sonlandırılmış olur. İşte yukarıda ve burada anlatılan tüm prosedürleri yerine getirilebilecek, görme veya tutma ile ilgili bir engeli olmayan kişilerin bu işi yaparak ek gelir elde etmeleri olası bir durumdur.

Maket Bıçağı İşi Nereden Bulunur?

Ek gelir elde edilebilecek iş fırsatları araştırırken müracaat edilen ilk kaynak teknoloji nimeti internettir. İnternetten maket bıçağı üretici veya tedarikçilerinin verdiği iş ilanlarına ulaşmak mümkündür. Ayrıca bunun dışında bu firmaların internet sitelerinden kendilerine ulaşılabileceği gibi, iş ilanı yayınlayan platformlardan bu firmaların iş ilanlarına ulaşılabilir. Bunun yanında iş arayan bu işi daha önceden yapmış kişiler ücretsiz iş arama ilanları bırakabilecekleri platformlara ilanlarını bırakarak firmaların kendilerine ulaşmalarını sağlayabilirler. Tüm bu yolların harici İŞKUR’a kayıt yaptırarak, bu işi yapabileceklerine dair müracaat formunu doldurabilir ve İŞKUR kanalı ile bu firmaların kendilerine ulaşmalarını da sağlayabilirler.

Evde Maket Bıçağı İşi Yapmak Ne Kadar Kazandırır?

Evde maket bıçağı işi istikrarlı ve seri bir şekilde yapıldığın aile ekonomisine ciddi miktarda katkıda bulunacak bir gelir elde etmeye yardımcı olabilir. Kazanç fason dağıtan firmanın fiyat politikasına, çapına, yapılacak olan işin mahiyetine ve ne kadar yapıldığına göre değişecek bir durumdur. Ama piyasaya bakıldığında günlük 3-4 saat çalışmayla 1000 adet maket bıçağı ucu paketlendiğinde 350-450 TL arasında değişebilecek olan haftalık kazanç, montaj ve paketleme olarak kişi başı 1000 – 2500 TL aylık kazanç arasında değişebilmektedir.

Ödemeler genellikle iş tesliminde yapılmakla birlikte karşılıklı olarak güven sağlandıktan sonra aylık şeklinde de yürütülebilir. Ayrıca elde edilen kazanç bu işin aile fertleri tarafından bant usulü yapılması ile daha seri olarak yapılacağı için gelir iki katına katlanabilirken ek gelir olmaktan çıkarak ana gelir kaynağı haline de getirilebilir. Ayrıca paketleme işinde ustalaşanlar başka paketleme işleriyle bu işi bir arada götürebilirler. Sonuç itibari ile bakıldığında,başka işlerle dönüşümlü olarak yapacakları için gelirin sürekliliğini sağlamak daha kolaylaşabilir. Evde Paketleme İşi Yaparak Para Kazanmak

Maket Bıçağı İşinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki hayatta her şeyin başı sağlık ve sıhhat. Her kes tarafından sürekli olarak dile getirilen bu cümleyi neden söylediğimize gelince; maket bıçağı montajı veya uç paketleme işi ev ortamı gereği şayet çok riskliyse girilmemelidir. Özellikle çocuklu ortamda, ailede ruhsal problem yaşayan bir bireyin bulunması durumunda veya malzemeleri saklamak için özel bir alan bulunmayan kısıtlı mekânlarda bu iş yapılmamalıdır. Çünkü uçlar son derece kesici olduğu içi yaşanması olası riskler mümkün olduğu kadar minimize edilmelidir.

Ayrıca 4 parçanın birleştirilmesinden oluşan montaj aşamasında eldiven kullanılması, bilek ve parmakların ara ara sık sık dinlendirilmesi gerekir. Çünkü aynı hareketin sürekli tekrarından dolayı ağrılara sebep olabilir ve ilerideki dönemlerde bilek ve parmaklarda kalıcı bir sağlık problemini tetikleyebilir. Her ne olsun yapılan işin güvenliği için önerilen ekipmanların kullanımına dikkat etmek gerekir. Ben bu işi öğrendim dikkatliyim tarzında hatalı bir tutuma yer vermemeli ve gereken neyse uygulanmalıdır. Çünkü hafife alınacak bir durum değildir ve ciddi yaralanmalar ile sonuçlanabilir.

Özellikle çocukların bulunduğu ortamlarda bu işin yapılmaması önemli bir güvenlik tedbiridir. İş yapıldıktan sonrada tüm ekipmanın çocukların ulaşamayacağı şekilde saklanması ayrıca dikkat edilmelidir. Ayrıca hiçbir şekilde bu teçhizatla şakalaşma ortamına girilmemelidir. Çünkü kesici aletlerin şakası olmaz.

Maket bıçağı işinde özellikle dikkat edilmesi gerekenler kısmı çok abartılı gelmiş olabilir. Fakat tedbirli olmak sonradan olası bir kaza durumunda doğacak üzüntülü durumlar için önceden alınan önlemlerdir. Yukarıda da belirtiğimiz gibi önce sağlık sıhhat gelir, bunlar olunca para bir şekilde kazanılır.

Not: bu iş modeli yaralanmalara sebep olabilir.


şirket kurmak

kobi vadisi

Yorumlar(7)

 1. Cevap yaz
  mert şerbetcioğlu yorumu:

  26 yaşında ankarada ikamet etmekteyim iş kalitesi yüksek ürünler çıkartırım dönüş yaparsanız sevinirimm

 2. Cevap yaz
  Kenan yorumu:

  İstanbul kartalda oturuyorum ekip çalışması halinde bu işi yapmak istiyorum

 3. Cevap yaz
  Gül yorumu:

  Ankara da oturuyorum YAPAMAYACAĞIM BİŞEY YOKTUR ELİMDEN GELİR DÖNÜŞ YAPARSANIZ SEVİNİRİM

 4. Cevap yaz
  Zeynep gülşen yorumu:

  İstanbuldayım iş arıyorum

 5. Cevap yaz
  Metin ERKAYA yorumu:

  Evde bu iş için talibim.Daha önceden paketleme ve montaj tecrübem var.Tekirdağ/Çorlu

 6. Cevap yaz
  Ensar yorumu:

  Tekirfag corlu geri donus yaparsaniz sevinirim

 7. Cevap yaz
  Mehmet yorumu:

  Merhaba 26 yaşındayım Osmaniye de oturuyorum maket bıçağı işi yapmak istiyorum yada başka bi iş

Yorumunuz
Yeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
sponsor arıyorum
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

Maket Bıçağı Montajı Yaparak Ek Gelir Elde Etmek

okuma süresi: 4 dk
7