Yatırımcı Arıyorum

Markalar İçin En Popüler Sosyal Medya Siteleri

Markalar İçin En Popüler Olan 20 Sosyal Medya Sitesi

İster deneyimli bir sosyal medya pazarlamacı, ister sosyal medyadan yararlanmak isteyen bir işletme sahibi olun, etrafınızdaki en popüler sosyal medya sitelerini tanımak faydalı olacaktır. Bu, markanızın sosyal medyadaki erişimini en üst düzeye çıkarmanıza, doğru insanlarla iletişim kurmanıza ve sosyal medya hedeflerinize ulaşmanıza olanak sağlayacak. Tabii ki, bu durum sadece sosyal medya sitelerinin büyüklüğü ile ilgili değil, aynı zamanda, sosyal medya sitesinin işiniz ve sizin için uygun olup olmadığıyla da alakalıdır.

Marka imajınıza uyuyor mu? Hedef kitleniz bu sosyal medya sitesini kullanıyor mu? Aynı anda kaç sosyal medya sitesini yönetebilirsiniz? Sosyal Medya Pazarlama

Dünyada en popüler olan 20 sosyal medya sitesi

 1. Facebook – 2.23 milyar

Facebook, her ay iki milyardan fazla insanın kullandığı en büyük sosyal medya sitesidir. Bu neredeyse dünya nüfusunun üçte biri!  65 milyondan fazla işletme  ve altı milyondan fazla reklam verenler Facebook sayfaları kullanarak aktif olarak bu sosyal medyadalar.

 1. YouTube – 1,9 milyar

YouTube, kullanıcıların her gün milyarlarca saat video izledikleri bir video paylaşım platformudur. Markanız için abonelerinizin görüntüleyebileceği, bir YouTube kanalı oluşturabilirsiniz.

 1. WhatsApp – 1,5 milyar

WhatsApp 180’den fazla ülke tarafından kullanılan bir mesajlaşma uygulamasıdır ve işletmelerin uygun bir iş profiline sahip olmalarını, müşteri desteği sağlamak ve satın alma işlemleriyle ilgili güncellemeleri paylaşmak için iş platformunu geliştirmektedir.

 1. Messenger – 1,3 milyar

Messenger’da işletmeler artık reklam verebilir, sohbetler oluşturabilir, haber bültenleri gönderebilir ve daha fazlasını yapabilir.

 1. WeChat – 1.06 milyar

WeChat, mesajlaşmanın ve aramanın yanı sıra, kullanıcılar artık çevrimiçi alışveriş,  çevrimdışı ödeme, para transferi yapmak, rezervasyon yaptırmak, taksi çağırmak ve daha fazlasını yapmak için bu uygulamayı kullanabilirler.

 1. Instagram – 1 milyar

Bir marka olarak, profilinizde ve yayınlarınızda zengin analizler ve üçüncü taraf araçlarını kullanarak iş profiline sahip olabilirsiniz.

 1. QQ – 861 milyon

QQ, anlık mesajlaşma özelliklerinin yanı sıra, kullanıcıların avatarlarını süslemelerine, film izlemelerine, çevrimiçi oyunlar oynamasına, çevrimiçi alışveriş yapmasına, blog yazmasına ve ödeme yapmasına olanak tanır.

 1. Tumblr – 642 milyon

Tumblr, metin, fotoğraf, bağlantı, video, müzik ve daha fazlasını paylaşmak için bir mikro blog ve sosyal ağ sitesidir.

 1. Qzone – 632 milyon

Qzone, kullanıcıların multimedya yükleyebileceği, blog yazabileceği, oyun oynayabileceği ve kendi sanal alanlarını dekore edebileceği Çin merkezli bir başka popüler sosyal paylaşım platformudur.

 1. Tik Tok – 500 milyon

Tik Tok Kullanıcılar 60 saniyeye kadar video kaydedebilir, düzenleyebilir, müzik ve özel efektler ekleyebilir.

 1. Sina Weibo – 392 milyon

Sina Weibo, 140 karakter mikrobloglama, fotoğraf ve video yükleme, yorum yapma ve hesapların doğrulanması gibi özelliklere sahiptir.

 1. Twitter – 335 milyon

Twitter, haberler, eğlence, spor, politika ve daha fazlası için bir sosyal medya sitesidir. Twitter’ı diğer birçok sosyal medya sitesinden farklı kılan şey, şu anda olan şeyleri gerçek zamanlı bilgilere güçlü bir şekilde vurgulamasıdır.

 1. Reddit – 330 milyon

İnternetin ön sayfası olarak da bilinen Reddit, kullanıcıların soru, bağlantı ve resim gönderebileceği, tartışabileceği ve oylayabileceği bir platformdur.

 1. BaiduTieba – 300 milyon

BaiduTieba,dünyanın en büyük Çinli arama motoru olan Baidu tarafından oluşturulan Çince bir çevrimiçi forumdur.

 1. LinkedIn – 294 milyon

LinkedIn  artık bir özgeçmiş ve iş arama sitesinden çok daha fazlasıdır. Profesyonel sosyal medya sitesi haline gelen bu platform, sektör uzmanlarının birbirleriyle içerik paylaşmak, ağ ve kişisel marka oluşturmada etkileşimlerinde başarılıdır.

 1. Viber – 260 milyon

Kullanıcıların mesaj ve multimedya gönderme, arama, çıkartma ve GIF vb. paylaşım platformudur. Ancak, Viber işletmeler için daha birçok fırsat sunmaktadır.

 1. Snapchat – 255 milyon

Snapchat, arkadaşlarınız arasında fotoğraf ve kısa videolar paylaşmaya odaklanan bir sosyal medya uygulamasıdır.

 1. Pinterest – 250 milyon

Pinterest, insanların yeni şeyler keşfetmeye ve ilham almaya yöneldikleri bir yerdir. Pinterest’e göre, kullanıcıların yüzde 78’i, Pinterest’teki markaların içeriğinin faydalı olduğunu söylemektedir. Ve bu markanıza satın alma kararlarını biçimlendirme konusunda eşsiz bir fırsat sunar.

 1. Line203 milyon

Line, kullanıcıların mesajlaşmalarını, çıkartmalar paylaşmalarını, oyun oynamalarını, ödeme yapmalarını, taksiler için isteklerini almalarını ve çevrimiçi alışveriş yapmalarını sağlayan çok amaçlı bir sosyal mesajlaşma uygulamasıdır. Markalar, takipçilerinin zaman çizelgelerinde görünecek haberleri ve promosyonları paylaşmak için Line’da resmi hesaplar oluşturabilir.

 1. Telegram – 200 milyon

Telegram  çoğu sosyal mesajlaşma uygulamasına benzer ve bire bir müşteri desteği sağlamanın yanı sıra, markaların Telegram’dan yararlanmalarının birkaç yolu vardır.

Bir sosyal medya sitesinin markanız için ne kadar verimli olabileceğini hesaplarken; sosyal medya sitelerinin büyüklüğünden bağımsız olarak, markanızın hedef kitlesinin bu sosyal medya sitelerinde aktif olup olmadığını düşünmeniz çok önemlidir.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz