Master Franchise Nedir?

Master Franchise

Master franchise hakkında detaylı bilgi almak isteyenlere yönelik yazımıza başlamadan evvel master franchise nedir küresel anlamda tarifini yapalım? Master franchise, uluslar arası ağlara sahip büyük ve yabancı bir markanın, isim hakkını vermesi, faaliyetlerini gerçekleştirebilmeniz için size işinizi kurma imkanı sağlamasıdır. Uluslar arası bilinen ve faaliyet gösteren büyük markalardan birini arkanıza alarak kendi işinizi kurmak ve hali hazırda bulunan müşterilerinize ulaşmak fevkalade akıllıca bir hareket olmakla beraber, sektörde çok daha sağlam durmanızı sağlayacaktır.

Master Franchise İle İş Kurmak

 • Evvela dünyaca ünlü bir markaya sahip olmanın tüm avantajlarını hem ticari, hem de beşeri anlamda yaşayabilirsiniz.
 • Master franchise ile girmek istediğiniz sektöre oldukça iddialı ve sağlam bir giriş yapma imkanı bulur iken, istikrar sağlamak daha kolaydır.
 • Master franchise size hem zamandan hem de parasal anlamda ciddi tasarruflar sağlayacaktır. Reklam, kendinizi tanıtma gibi giderlere siz ödeme yapmayacağınız gibi, zamandan da ciddi anlamda tasarruf etmenizi ve açılışa dek geçen zamanı en kaliteli ve en verimli biçimde kullanmanızı sağlayacaktır.
 • Markanız ile paylaşacağınız sorumluluklar, siz de çok daha az gerginliğe ve strese sebebiyet vereceğinden, kafanızda son derece rahat olacak ve işinize çok daha iyi odaklanabilme şansınız olacaktır. Siz işinize yoğunlaşır ve yeni heyecanınızın tadına varır, sadece kazanmak için çalışabilirsiniz.
 • Çoğunlukla yiyecek ve içecek olmakla beraber, bilgisayar ve teknoloji, beyaz eşya gibi hepimizin zaruri ihtiyaçlarını karşılayan sektörlerin ağırlıklı olduğu master franchise markaları, yatırımınızı en iyi şekilde değerlendirmenize ve büyümenize fırsat tanıyacaktır. Restoranlar, otomotiv markaları, beyaz eşya ve mutfak ve hatta emlak olmak üzere bir çok sektörden master franchise için gelecekteki işinizi seçebilirsiniz.
 • Kendi işini kurmak ve muhtelif bir çok riski tek başına sırtlanmaktan çok daha kolay ve konforludur master franchise. Master franchise ile iş kurduktan sonra ayakta kalması çok daha mümkün. Bu politikada spontane gelişmelere ve kötü sürprizlere neredeyse hiç yer yoktur.
 • İsim hakkına sahip olacağınız uluslar arası markanız size geniş kapsamlı bir destek vereceği gibi, kazanmanız için her ortamı sağlayacaktır. Master franchise ile markanın ismi ile beraber iş modellerini de satın aldığınızdan sizin kazanmanız markanız için fevkalade önemlidir.
 • İsim hakkını aldığınız büyük markanız ile beraber pazar gücünüz de markanızla paralel olarak büyük olacaktır. Burada şunu ayırt etmek gerekiyor ki bayilik almak ile master franchise aynı şey değildir.
 • Muhtelif soru veya sorunlar karşısında her daim bir muhattap ve çözüm bulabilmenin rahatlığını yaşayacağınız gibi, kurumsal destek alabilme imkanlarınız da olacaktır.
 • Master franchise ile hem kurumsal hem dekalite bazında standartların üzerine çıkacağınız aşikar bir durumdur.
 • Mali planlamada önünüzü görmeniz açısından bir deniz feneri görecek olan uluslar arası firmanız, politikaları gereği önemli fizibiliteler üzerinden yürümektedirler.

Master franchise modeli ile iş kurma fikri aklınızda var ise, şartlarınız da müsait ise değerlendirilmeye değer bir fırsattır. En yalın hali ile iki tarafında başarı ve kazanç için bir araya gelmesi ve kurumsal bir birlikteliğe gitmesidir.

Franchise Nedir?

Franchise kelimesi sözlük anlamı Türkçe karşılığı olarak ta imtiyaz demektir. Asıl imtiyaz sahibi iş gidişatını ve işleyişini, isim ve çalışma hakkını talep eden kuruluşa verir ve destekler. Master franchise uzun bir yolculuktur. Uluslar arası nice markaların kendi içlerinde değişen lisans bedelinden sonra yola çıkmaya ve kazanmaya başlarsınız. Burada esas olan markanın kalitesini sürdürebilmektir.

Peki ilk franchise markasını ve dünyada nasıl kurulduğunu bilmek ister misiniz? 1863 yılında dünyaya franchise kelimesini öğreten marka bugün hepimizin bildiği Singer markası imiş. Bugün ise otomotiv sektöründen bilgisayar ve teknolojiye, beyaz eşyadan yiyecek içecek sektörüne etrafımızda gördüğümüz nice büyük isimler master franchise için ortaklığa hazır. Alacağınız veya almayı düşündüğünüz master franchise markası, geleceğinizi kuracağınız bir yatırımdır. Ancak yapacağınız işin ve gireceğiniz sektörün size ne kadar uygun olduğunu iyi tartmanız gerekmektedir.

Yola çıktığınızdan sonra her şey muazzam bir ritmde gidecektir. Alacağınız ticari, mali, teknik destekler ve hukuki danışmanlıklar ile pazarda duruşunuz ve atacağınız adımlar çok daha sağlam ve bilinçli olacaktır. Yalnız bir girişimci olmak yerine dünyaca ünlü bir markanın çatısı altında olmak size fevkalade artılar kazandıracaktır.

Franchising Rehberi

Franchise çalışma sistemi hakkında sizler için detaylı olarak hazırladığımız franchising rehberi sayfasını inceleyerek, bu konu hakkında çok daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.kobi vadisi

Yorumunuz

master franchise nedir
Master Franchise Nedir?
Uluslararasılaşma Nedir?
Uluslararasılaşma Nedir?
Teknoloji Yol Haritası Nedir?
Teknoloji Yol Haritası Nedir?
Anket Nedir?
Anket Nedir?
İthalat Nedir?
İthalat Nedir?
İhracat Nedir?
İhracat Nedir?
B2B Nedir?
B2B Nedir?
Kurumsal Kimlik Nedir?
Kurumsal Kimlik Nedir?
İş Tasarımı Nedir? Adımları ve Yararları Nelerdir?
İş Tasarımı Nedir? Adımları ve Yararları Nelerdir?