Yatırımcı Arıyorum

Melek Yatırımcı Bulmanın Cazip Formülleri

Melek Yatırımcı Bulma Yöntemleri

Melek yatırımcılar, gerçekten birer melek midir?

Melek yatırım desteği nasıl alınır? Ticarette melek yatırımcı edinmenin formülleri nelerdir? Hepsinden önce, melek yatırımcı nedir?

Melek Yatırımcı Nedir?

Girişimcilere yatırım yapan kişiler olarak nitelendirebiliriz. Melek yatırımcı; farklı ve yani bir fikir ile proje geliştiren ve iş geliştirmek için sermaye ihtiyacı olan yeni girişimcilere destek veren kişilerdir. Girişimcilerin iş fikirlerine yatırım yaparak hem ticari kazançlar için yeni bir yatırım ağı oluşturur hem de girişimcilerin kazanmasına olanak sunarlar.

Girişimci Nedir?

Yeni girişimci veya girişimci olarak tanımlanan kişiler; piyasada var olan bir iş alanına versiyon veya geliştirme katarak yeni bir iş alanı oluşturan kişilerdir. Yepyeni bir iş fikrini tasarlayan, parlak fikirleriyle ticari potansiyel gösteren kişilerdir.

Startup Nedir?

Yenilikçi vizyonun ticari formda geliştirilmiş hali olarak nitelendirebiliriz. Start-up, yenilikçi ürün ve hizmetler baz alınarak, iş modeli geliştirmedir. Piyasa verilerini ve ihtiyaçlarını iyi analiz ederek, yeni veya geliştirilmiş iş planlamasıyla yapılan iş girişimleridir.

Yatırıma değer iş fikri olan girişimci ile yatırım yapmak isteyen kişilerin birlikte çalışarak yeni bir iş modeli geliştirilmesi, start-up olarak tanımlanır.

Melek Yatırım Kapsamı Ne Boyuttadır?

Melek yatırımcılar, yatırıma değer iş fikirlerini farklı boyutlarda destekleyebilirler. Yeni ürün veya hizmetin hayata geçirilmesi sürecinin tamamında destek verilebileceği gibi projenin çeşitli aşamalarında da destek verilebilir.

Melek yatırımcı ve girişimci arasında yapılan anlaşmaya ve yatırım yapılacak iş fikrine göre yatırım miktarı belirlenir.

Melek Yatırımcı Nasıl Bulunur?

Finansman desteği almak ve iş fikrini hayata geçirmek, sürecin en önemli kısmıdır. Melek yatırımcılara erişmek ve projeyi sunmak, ikna etmek için en ideal iletişim ağını oluşturmak gereklidir. Günümüzde hemen herkesin yeni iş fikri ve projesi bulunuyor. Melek yatırımcılara proje sunan binlerce girişimci.

Doğru yatırımcı ve doğru kanalı bularak, yaratıcı iş fikrinize sermaye desteği alabilir ve hayata geçirebilirsiniz. Melek yatırımcılarla öncelikle iletişim kurulur ve projenin tanıtılması için toplantı yapılır. Bu görüşmede projenin en ideal biçimde sunulması ve yatırım için ikna edilmesi gereklidir.

Ancak projeniz gerçekten şahaneyse, ikna etmenize gerek olmadan sermaye elde edebilirsiniz. Yatırımcılar, gerçekten kazandıracağına inandıkları projeye hiç düşünmeden muazzam destekler sunabilirler. Dolayısıyla sağlam, etkili ve şık proje sunmanız, sermaye desteği almanızı çok kolay hale getiren formüller arasındadır. Projeme Yatırımcı Bulmak İstiyorum

Melek Yatırımcı Bulmak İçin

Kobi Vadisi Melek Yatırımcı bulma sistemi, projenizi önceden desteklemeye başladı. İş alanınıza göre ulaşabileceğiniz binlerce ticari melek yatırımcı, iş fikrinize sermaye sağlamak için bekliyor. Yapmanız gereken sadece projenizi hazırlamak. Şayet hazırsa, proje sunumu yaparak hemen hayata geçirebilirsiniz. Melek yatırımcınız için sizin de yapmanız gereken küçük hazırlıklar bulunuyor.

İş fikrinizle muhteşem kazançlar elde etmek ve melek yatırımcınızla kanatlanmak için;

  • Profil Oluşturun

Yatırımcıların rahat ve kolay bilgi edinmesi için melek yatırımcı arama profilinizi oluşturun. Bir nevi künye olarak hazırlayacağınız profilde; şirketinizi ve ürünlerinizi tanıtmalısınız. Ekip üyeleriniz ve iş alanınızla alakalı çalışmalarınızı sunacağınız ideal bir profil hazırlamak, işinizi kolaylaştırır.

Profilinize birkaç referans iliştirmek, size doğrudan avantaj sağlayabilir.

  • Hedef Kitle; Melek Yatırımcılar

Görüşme yapacağınız melek yatırımcılar için liste hazırlamanız, stratejik planlama yapmanızı sağlar. Bazen şans sizinledir ve ilk görüşmenizde melek yatırım desteğini hemen alabilirsiniz. Fakat yine de liste hazırlamanız, pek çok alternatif ve seçeneğiniz olduğunu fark etmeniz için ideal bir yöntemdir.

Bazen de şans hep sizinledir ve tüm görüşmelerinizde yatırım desteği alabilirsiniz. Dolayısıyla minimum 50 yatırımcı ile bir liste oluşturmanız, kazanç olasılığınızı artırmanızı sağlar. Şayet görüşmelerinizin pek çoğunda sermaye garantisi elde ettiyseniz, bu kez seçme hakkı sizdedir. En cazip yatırım desteğini belirleyerek iş fikrinizi hızlı ve kolay şekilde hayata geçirebilirsiniz.

İlk destekçiniz Kobi Vadisi, sizi melek yatırımcılarla bir araya getiriyor. Mutlaka değerlendiriniz. Bu aşamada tek yapmanız gereken: melek yatırımcı arıyorum sayfasını ziyaret ederek sadece birkaç dakika içinde projeniz veya şirketiniz için yatırımcı bulma ilanı verebilirsiniz.

  • İletişim ve Etkileşim

Tanıdıklar aracılığı ile melek yatırımcılara ulaşmak, yöntemlerden biri olabilir. Doğru kanallardan iletişime geçmek, yatırımcılarla daha kolay etkileşimde olmayı sağlar. Melek yatırımcılarınızla erişime geçtiğinizde, iletişiminizin etkin olmasını sağlayın. Sunumunuzu en ideal ve detaylı şekilde yapın. İletişiminizin güçlü olmasını sağlayın.

Proje dosyalarının yanı sıra görsel sunumu ve video hazırlamak, yatırım desteğini almanızda daha etkilidir. Melek yatırımcınızın ilgisini çektiğinizde, fikrinizi hayata geçirebileceğiniz muazzam bir fırsat yakalayabilirsiniz.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz