Yatırımcı Arıyorum

Melek Yatırımcıları Nasıl İkna Ederim?

Melek Yatırım Sistemi Nedir?

Bu yatırım sistemi ilk kez 1970 yılında Amerika Birleşik Devleti sınırları içerisindeki bir iş adamının müzikal üzerine devamlılık sağlaması açısından yatırımın gerçekleşmesini düşündüğü seçenekler olarak günümüze kadar ulaşmayı başardığı biliniyor. Genel olarak bakıldığında kendi iş fikirlerini hayata geçirmek isteyen tüm girişimciler belirli zaman dâhilinde çeşitli melek yatırımcılar üzerinden destek almaya ihtiyaç duyduğu gözlemleniyor. Çeşitli sektörler üzerine yatırım yapan melekler, girişimcilerin iş fikri üzerinden belirlenmiş olan bir miktar hisse karşılığında başlangıç seviyelerindeki sermayeyi yatırmaya olanak sağlayan zengin bireyler olarak biliniyor.

Son zamanlarda oldukça değişiklik gösteren piyasa, melek yatırımcılar açısından oldukça sıkıntılı günler geçirildiği belirtiliyor. Halk arasında bazı konuların baş vermesi üzerine, bazı melek yatırımcıların da yapmış oldukları başarısız girişimler sonucunda piyasa ve pazar üzerindeki etkilerinin gittikçe azaldığı gözlemleniyor.

Pazarlar üzerinden ciddi bir şekilde ayrılma kararı alan amatör melek yatırımcıların yerini daha profesyonel ve sistemli çalışan yatırımcılar yer aldı. Yeni piyasa üzerinde öne çıkan bu melek yatırımcılar, girişimcinin herhangi bir iş fikri üzerinde oldukça detaylı araştırmalar yaparak girişimcinin hedef ve fikirlerini zorlamayı başardıkları gözlemleniyor.

Ufak Destekler ile Büyük Şirketler

Genel olarak nitelendirilen bilgilerden bazıları da melek yatırımcıların sermayelerini yatıracakları şirket kurucularından daha fazla profesyonel davranmaları gerektiği belirtiliyor. Çünkü melek yatırımcıların finansman yöntemlerinden biri olduğu ve girişimcilerin iş fikirlerinin büyüme potansiyelini arttırdıkları genel olarak biliniyor. Günümüz piyasa üzerindeki melek yatırımcıların birçoğu başarılı iş adamları, oldukça tecrübeli iş deneyimleri olan topluluklar ve de servet sahibi kişilerden oluştuğu gözlemleniyor.

Melek yatırımcıların günümüzdeki girişimcilerin iş fikirlerine sadece sermaye yolu ile destek olmalarının yanı sıra iç bünyelerinde sahip oldukları bilgi birikimlerini, iş ile ilgili ilişkileri ve de ağlarını girişimciler ile paylaşarak genel açıdan büyümelerine olanak sağladıkları nitelendiriliyor. Bu yatırımcıların girişim gibi konulara verdikleri destekler azımsanmayacak kadar büyük olmak ile birlikte, girişim başlangıcından ya da girişimin sonlanmasına yakın ortaklık konularının gün yüzüne çıkabildiği belirtiliyor. Bu yatırımcıların başlangıç seviyesindeki destekleri ile dünya çapında oldukça büyümeye yol açan şirketler arasında Facebook, Twitter, Yahoo gibi dev şirketlerin de olduğu biliniyor. Melek yatırımcıları ikna etmek konusunda izlenmesi gereken bazı yöntemler meydana geliyor. Bu yöntemler uygulandığı durumlarda girişimcilerin oldukça gelir elde ederek markalaşmaya doğru adım attığı gözlemleniyor. İkna Kabiliyeti Olanlar Daha Başarılı

Mükemmel Bir Yönetim Ekibiniz Mevcut

Öncelikle girişimcilerin yatırımcıları ikna etmelerindeki en önemli noktalardan bir tanesi de net olmaları ve iş fikirleri üzerinde oldukça bilgili olmaları isteniyor. İş modellerini değiştirmeyi denemek ya da ürünler üzerindeki değişimi hayata geçirmek, girişimcilerin iş fikirlerine yatırım yapmış olan melek yatırımcıları değiştirmekten daha kolay olduğu belirtiliyor.

Bir melek yatırımcı ile uzun yıllar boyu çalışmak, girişimci açısından oldukça olumlu bir davranış olarak nitelendiriliyor. Genel açıdan bakılacak olursa, şirket ya da firma kurucuları arasında samimi bir iletişimin olması büyüme açısından büyük bir işaret olarak görüldüğü belirtiliyor.

Piyasa İçerisindeki Girişimlerinizin Daha Erken Olduğu Görülüyor

Genel olarak melek yatırımcılara bakıldığında, araştırma ve de odak gruplarına ayrı bir önem verdikleri görülüyor. Fakat yeni kurulan herhangi bir şirket üzerinde ürünlerin ve de hizmetlerin geliştirilmesi ile ilgili planları piyasaya sürülmeden anlaşılması oldukça zorlu bir zaman içerisinde gerçekleşiyor. Bu zamanlarda ise girişimci ve melek yatırımcının oldukça zorlandığı bir süreç olarak gözlemleniyor.

Melek yatırımcılar genel olarak bakıldığında girişimcilere sorulan sorulardan çok, daha zekice soru üretebilmek için çalışmalar sergileyen kişilerden etkilendikleri belirtiliyor. Bu konular ile ilgili ölçümlerin yapılabilmesi çoğu zaman gerçekleştirilemiyor.

Ölçüm ve analiz konularının da melek yatırımcılar açısından büyük bir olumsuzluğa neden olduğu görülüyor. Bu konulara açıklık getirecek olursak, yeni nesil melek yatırımcıları ikna edebilmek için gerekli ölçümler üzerine çalışmalar düzenlemeniz ve de rakamların meydana getirmiş olduğu koşullar üzerine net bir disipline sahip olma durumlarınız meydana geliyor. Çünkü günümüz melek yatırımcıları sermayelerini girişimcilerin iş fikirlerine yatırım yapmadıkları zaman öncesinde, şirketlerin harcamalar konusunda tutumlu olup olmadıklarını öğrenmek amaçlanıyor.

Melek Yatırımcı Arıyorum

Siz de melek yatırımcı arıyorsanız, Kobi Vadisi platformunu ziyaret ederek ilan verebilir ve de yeni melek yatırımcılarınıza projeniz veya şirketiniz için yatırımcı bulma desteğinden faydalanabilirsiniz.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi
Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments