Yatırımcı Arıyorum

Melek Yatırımcım Yanımda

Dünyada bilinen ancak ülkemizde yepyeni bir iş kolu olan melek yatırımcı, iş fikriniz var ancak finansal desteğiniz yok ise imdadınıza yetişen kişidir. Sermayesi olan yatırımcı, sizin iş fikrinize yatırım yapmaktadır. Melek yatırımcı, hem finans gücünü ortaya koyarken, sizin başarınız için tecrübelerini ve çevresini de sizinle paylaşmaktadır. Adeta işinizi sizinle el ele kotarmaya çalışmaktadır. Girişimci ile beraber başarıyı görmek isteyen melek yatırımcı, on bin tl den beş yüz bin tl ye kadar destek vermektedir.

Melek yatırımcılar ile irtibata geçerek, aklınızdaki iş planını sunabilirsiniz. İyi bir girişimci iseniz, fikirleriniz etkileyici ve melek yatırımcınız uzun süre sizinle yol alabileceğine inanır ise size destek verecektir. Yenilikçi, vizyon sahibi ve kazandıracak  bir iş fikri ile melek yatırımcınızı etkileyebilir iseniz yolunuz açık demektir. Unutmamanız gerekir ki sunumunuz saatlerce sürmeyecektir. Asansör sunumu denilen, kısa süreli bir zaman dilimi de verilebilir  size. Sunum için beş dakikanızda olabilir, on beş dakika da. Burada önemli olan melek yatırımcının sizin gözünüzde o ışığı görmesidir. Size düşen kendinize güvenmeli ve hızlı olmalısınız. Kısa sürede sunumunuzu gerçekleştirmeli, iş planınızı ince ve önemli ayrıntıları ile sunmalısınız. İşi nasıl yapacağınız ve pazarlamanın nasıl yapılacağı sorularının cevabı sunumlarınızda mutlaka olmalı. Bu sorular melek yatırımcınız için en önemli sorulardır.

85 ve 90′ lı yıllardan bu yana Avrupa’ da hızla yayılan melek yatırımcılık, iş fikrinizle ilgili daha düz yollardan gitmenizi de sağlayabilirler. Sizlere tecrübelerinden ışık tutabilir, hayati yanlışlar yapmanızı önleyebilirler. Melek yatırımcınız ile anlaştığınızı düşünelim. Melek yatırımcınız işinizin altı yedi yıl sonra nerede olacağını görmek ister. Önemli olan istikrarlı ve her gün kazanan bir iş sahibi olmanızdır.

Benim bir iş fikrim var ancak daha çok başındayım diyorsunuz. Bu nokta da yatırım alabilirsiniz. Bir taraftan bir işiniz var. Ortada somut bir iş var ve siz büyümek istiyor iseniz işte burada alabileceğiniz yatırım daha yüksek olabilecektir. Melek yatırımcılar belirli sektörlere daha mı yakındır? Önemli olan sizin ikna etmenizdir. Al sat, üret sat yahut farklı iş kollarından ziyade melek yatırımcı daha çok kurgunuza ve işinizin geleceğine bakar. Daha fazla yatırım yapılmış iş kolları olması, o iş kollarına daha yakın olunduğundan değildir. İş finansal destek bulmaktan çok daha fazlasıdır. Melek yatırımcılarda zaafiyet ve zarar olasılığı çok daha düşüktür. Melek yatırımcınız size her daim destek olacaktır. Melek yatırımcı, doğru girişimci ile birlikte büyümek, kazanmak istemektedir.

Tökezlediğinizde elinizden tutacak olan melek yatırımcınız, işinize kendi işi gibi sahip çıkacaktır. Bir melek yatırımcı ile anlaşma sağlanamaz ise lütfen pes etmeyiniz. Bir başka melek yatırımcı size evet diyebilir. Melek yatırımcıların sektörel farklılıkları olabilir. Her melek yatırımcının farklı bir metodu olabilir. İleriye dönük bir deneyim olarak değerlendirmeli ve yolunuza devam etmelisiniz. Azminizi kaybetmeden, inandığınız işin peşinden gitmelisiniz.


Melek Yatırımcı Arıyor musunuz?

Kobivadisi.com olarak internet dünyasında birçok yeniliği siz değerli ziyaretçilerimize sunmaya devam ediyoruz.

Yeni alanımız olarak da, siz değerli fikir veya proje sahiplerini; Türkiye ve Dünya genelinde bulunan melek yatırımcıları buluşturmak için çok özel bir sistem geliştirdik.

Tek yapmanız gereken kobivadisi.com/proje-ekle adresini ziyaret ederek;

  • Yatırımcı Arıyorum
  • Ortak Arıyorum
  • Satılık Şirket
  • Satılık Marka

kategorilerinden dilediğinizi seçerek yeni melek yatırımcılara ulaşabilirsiniz.

(ilgili sayfada bulunan tüm içerikleri doldurmak faydanıza olacaktır)kobi vadisi

Yorumunuz