Yatırımcı Arıyorum

Mobil Uygulama Pazarlamasının İpuçları

Mobil Uygulama Tanıtımı

Günümüzde firmalar; rekabetçi ve bir o kadar küreselleşmiş dünyada ilerleyebilmek adına birçok pazarlama stratejisine ihtiyaç duymaktadır. Bir firma için daha fazla müşteri çekmenin yeni yollarını bulmak asli görevler arasına girmiştir. Bunun yanında diğer bir konuda, çok fazla harcama yapmadan ürün ve hizmetlerin reklamının nasıl yapılacağını belirlemektir ve bu konuda en az diğeri kadar önemlidir. Bu yol ve yöntemlerden biri App Marketing yani mobil pazarlamadır.

Mobil Uygulama Nasıl Tanıtılır?

İşte size mobil pazarlama ve tanıtımı ile ilgili ipuçları:

Mobil Uygulama Pazarlaması Nedir?

Günümüz trendlerinde akıllı telefonlar en fazla kullanılan araçlardır. Bunun sebebi, kişiler nereye giderse gitsin yanlarında interneti taşıyor olmalarıdır. Akıllı telefon üreticileri bu gerçeği göz önünde tutarak iş sahipleri için hazırladıkları mobil uygulamaları, dijital pazarlama stratejilerinin bir parçası haline getirmişlerdir. Ve bir işletme müşterilerinin indirebileceği bir uygulamayla markasını en üst sıralara getirebilir. Günümüzde internet alışverişinin ne kadar popüler olduğu düşünüldüğünde bir firmaya sağlayacağı yararlar net bir şekilde görülebilir.

Bir İş Uygulamasını Özelleştirmek Mümkün müdür?

Bir firma ticari mobil uygulamasını kendi ihtiyaçlarına uyacak şekilde özelleştirilebilir ve hedef kitlesi uygulamayı indirdiğinde onlara önemli bildirimler gönderebilir. Mesela bu uygulama ile tam coğrafi konumunun haritasını sunabilir ve herhangi biri firmayla iletişim kurmak isterse, tek dokunuşla iletişim kurabilir. Bu, müşterilerin o kuruluşun personeline ve hizmetlerine hemen erişmelerine yardımcı olur. Ayrıca firma tarafından ürünlerinin listesi her zaman kullanışlı olacak şekilde güncel tutulmalıdır, böylece müşteriler firmaya bağlanarak ne kazanabileceklerini bilirler.

Firmalar bu mobil programla, gelecekteki hizmet veya ürünlerle ilgili özel teklifler, promosyonlar, sadakat programları ve indirimler hakkında kamuoyunu bilgilendirme fırsatı bulabilirler. Geleneksel e-posta pazarlama stratejilerinde mail alanların yalnızca %4 ila %5’i bu bildirimlerle ilgilenmektedir.Çünkü e-posta kullanıcılarının çoğunluğu, spam bildirimlerini okumadan, direk çöp kutusuna atmaktadır, fakat bu durum uygulama pazarlamasında yaşanmamaktadır. İstatistikler, nüfusun en az %97’sinin bu bildirimleri aldıktan sonraki bir saat içinde kontrol ettiğini göstermektedir

Mobil Uygulama Pazarlamasını Kullanmak Mantıklı mıdır?

Yapılan anketlere göre, mobil pazarlamanın geleceği parlaktır çünkü akıllı telefonlar ve tabletler için olan bu uygulama ve yazılım programları, üreticileri için bir nimet olduğunu kanıtlamıştır. Küçük işletmeler bile bu uygulamalar için büyük miktarda para harcamaya isteklidir, çünkü bu programlar modern dünyadaki en yenilikçi arama motorlarıdır.

Neyse ki, büyük veya küçüktüm işletmeler için, teknolojik gelişmeler günümüzde daha uygun hale gelmiştir. Bu uygulamaların ilk başladığı dönemlerde özelleştirilmiş bir işletme uygulaması için çok yüksek fiyatlar ödenirken, günümüzde neredeyse yarı fiyatına elde edilebilir hale gelmiştir. Sadece ilk yatırımdan sonra, uygulamanın sürekli çalışmasını sağlamak için aylık bir nominal ücret ödenmesi gerektiği unutulmamalıdır. Son trendlere göre kendi özelleştirilmiş iş uygulamasını oluşturmak isteyen firmaların uzman bir yazılımcıdan yardım almak gerekir. Bu yatırım yapılırken mobil iş uygulamasına yapılan her türlü yatırımın faydalı olacak bir çalışma olduğu göz önünde tutulmalıdır.

Mobil Uygulama ile Pazardaki Pay Nasıl Artırılır?

Bir firmanın popülaritesini artırmak hayati önem taşır ve uygulama ile firmanın optimizasyonu sağlanarak bu popülariteyi artırabilmek mümkündür.Başlamak için, uygulamanın başlığının oldukça belirgin veya benzersiz olduğundan emin olunmalıdır. Aynı zamanda, unvanın, ürün ve hizmetler hakkında bir ipucu vermesi de önemlidir. Çoğu zaman, internet tarayıcıları işlevsellik ile ilgili anahtar kelimeler kullanırlar. Bu nedenle, uygulama da kullanılacak alternatif bir anahtar kelime, firmanın tam olarak ne iş yaptığını kitlelere bildirebilir. Durum ne olursa olsun, çok uzun tekniklere girmeden yaratıcı olunarak kişilerin genel taramalarda firma ve markayı bulmasına fırsat verilmelidir.

Çeşitli arama motorlarındaki sıralamalar, aramanın kişiye hemen ulaşmasına yardımcı olacak etkili anahtar kelimelere bağlıdır! Bu nedenle, arama hacmine de odaklanarak alakalı anahtar kelimeleri kullanılmalıdır. Başlığa karar verdikten sonra kısa bir açıklama ekleme gerekebilir ve bu başlığı ilginç kılarak kişilerin daha fazla bilgi edinmek için uygulamayı kullanmasına teşvik eder. Yalnız uygulama mağazasının yalnızca 2-3 satırlık bir metin göstereceğini unutulmamalıdır. Şayet müşteriler daha fazla bilgi edinmek isterlerse, daha fazla seçeneğine tıklayarak bu bilgilere ulaşacak şekilde hazırlık yapılmalıdır. Ayrıca çok yerinde şirin bir simge kullanılırsa, ziyaretçiler iş uygulamasını indirmeyi daha çok tercih edeceklerdir. Bu amaçla, uygulamanın işlevselliği özelleştirilmiş ekran görüntüleriyle sağlanabilir ve bu satışları artırmak için görsel bir stratejidir.

Günümüz pazarlama trenlerinden biri olan mobil uygulama pazarlamasında deneyim edinildiğinde, potansiyeli artırılabilir. Uygulamanın potansiyelini artırmak için; tanıtım videoları oluşturabilir, uygulama sosyal ağ sitelerde, bloglarda, forumlarda kampanya etkinliği düzenlenerek,kullanıcıların tercihleri konusunda analitikler bile oluşturulabilir.

Kobi Vadisi Mobil Uygulama

Kobi Vadisi olarak, mobil uygulama alanında oldukça iddaalı bir konumdayız. Ayrıca bu iddaamız sadece Türkiye pazarında değil, aynı zamanda dünya genelinde benzer platformlar ile yarışacak şekilde mevcuttur. Sizde şirketiniz için örnek bir uygulama arıyorsanız, Kobi Vadisi mobil uygulamasını cep telefonunuza ücretsiz indirerek incelemelerde bulunabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve ücretsiz indirme için, mobil uygulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz