Yatırımcı Arıyorum

Mobil Uyguluma Sektöründe Bayilik Almak

Mobil Uygulama Sektöründe İş Kurmak

Ülke sınırlarımız içerisindeki gelişen teknoloji ile birlikte mobil uygulamalar konusunda her geçen gün daha da büyüme kaydediyoruz. Bu ilerlemeleri başarısını sürdürebilmek adına meydana getirilmiş bazı firmaların gelişen bu tarz durumlara adapte olmak için mobil teknoloji konularına ayrıca önem verdiği belirtiliyor. Herhangi mobil uygulama bayisi veren firmalar ya da küçük işletme sahipleri hedef kitlelerine kolay bir yöntem ile ulaşabilmek adına bu sistemin içerisinde yer almayı başardıkları gözlemleniyor.

Genel olarak bakıldığında işletmelerin meydana gelen yoğun iş tempoları ya da yeterli olmayan donanımları olmadığı durumlarda bu teknoloji üzerinde çalışabilecek zamanı bulamadıkları belirtiliyor. Meydana gelebilecek bu tarz sorunların çözümü olarak mobil uygulama bayisi satın almak fikirleri ortaya çıkarak yatırımcıların yeni bir iş fikri olduğu gözlemleniyor.

Mobil Uygulamaların Piyasası

Türkiye’nin gelişmiş teknolojisi ile mobil ekosistemi arasında oldukça büyük rekabetlerin olduğu gözlemleniyor. Girişimcilerin yapmış oldukları bazı mobil uygulamaların bu rekabet içerisinde kaybolma durumları meydana geliyor. Bu durumlar sonucu kişilerin de bazı çözümler ürettikleri gözlemleniyor.

Herhangi bir kişinin, mobil uygulama bayisi satın almak gibi düşüncelerin yanı sıra, Türkiye’deki yapılan mobil uygulama programlarında en üst seviyeye çıkabilmeleri için yaptıkları çözümlerden bir tanesi de satın almış olduğu bayisinin üst seviyelere çıkması açısından artı bir özellik oluşturması oluyor. Genel olarak bu duruma açıklık getirecek olursak, tüm mobil uygulama tasarlayan firmaların arasında kendi firmasını öne çıkarabilmek için ek özellikler tasarlanması gerekiyor.

Kişilerin tüm firmalar arasında kendi firmasını öne çıkarabilmesi için tasarlayacağı ek özellik aşamasında planlı çalışması, sektör içerisindeki tüm firmaların yaptığı uygulamaları özenle incelemesi gerekiyor ve de bu özelliklerden kendi uygulamasına pay çıkarması gerekiyor. Bu sebeple başarılı olan her mobil uygulama bayilerinin başarılarını not etmeli, daha sonraki aşamada ise bu not almış olduğu kısımların işleyiş biçimlerine göre kendi uygulaması üzerinde avantaj sağlayan kısımları meydana getirmesi gerekiyor. Mobil Uygulama Pazarlamasının İpuçları

Türkiye’deki Mobil Uygulama Fiyatlandırmaları

Kişilerin ya da firmaların tasarlamış oldukları mobil uygulamaların fiyatlarını belirlerken meydana gelen bazı durumlara dikkat etmeleri gerekiyor. Oluşturulan mobil uygulamaların ürün ve hizmet açısından müşterilerin bütçesi ile eşleşmesi gerekiyor. Bu açıdan bakıldığında ülke sınırları içerisinde ya da ülke sınırları dışındaki müşterilerin istekleri göz önüne alınarak, firmanın sağlığı açısından çıkarımlarınızın oluşması gerekiyor.

Genel olarak kişiye ya da firmaya özgü mobil uygulama tasarlandığı durumlarda fiyatlandırmaların farklı olması gerekiyor. Örnek verecek olursak, kişiye özgü bir mobil uygulama tasarlayan bayi, fiyatlandırmasını yüksek bir seviye içerisinde belirlemesi gerekiyor. Geniş kitlelere hitap edebilen ya da firmalara özgü tasarlanan mobil uygulamalarda ise ekonomik açısından düşünülerek mobil uygulamaların fiyatlandırılması daha uygun bir şekilde belirlenmesi bayi sahibi için oldukça olumlu bir davranış olacağı belirtiliyor.

Franchising sistemi içerisinde yer alan ve de ülke sınırlarımız içerisinde devamlılık sağlayan diğer firmaların talepleri ve de rekabetlerine bakacak olduğumuzda, dış faktörlerin meydana getirmiş olduğu fiyatlandırmalardan etkilenme gibi durumların olmaması gerekiyor. Bu sebeple kişilerin ya da bayi sahiplerinin mobil uygulama pazarlarında kapsamlı bir araştırma yapması, uygulamaların piyasa fiyatlandırılması üzerine tahminler yürütmek kişilere bir avantaj sağladığı yönünde ilerlediği belirtiliyor. Oluşan bu durum ile birlikte müşterilerin genel olarak beklemedikleri olaylar ile karşılaşmasına engel olabilir ve de anlaşma konularında bir ortak durum oluşturulabildiği uygun bulunuyor.

Mobil Uygulama Bayiliği Almak

Türkiye’deki mobil uygulamalar konusunda birçok farklı fiyatlandırmalar olduğu gözlemleniyor. Bu uygulamaların pazarlarına yeni giriş yapmış herhangi birinin izlediği yöntemlerden bir tanesi de tutundurma olarak adlandırdığı belirtiliyor. Genel olarak mobil uygulama ya da mobil uygulama bayisi satın almak adı altında tasarlanan satışlardaki en düşün fiyatlandırmanın oluşturulduğu bu stratejiler üzerinde, potansiyel müşterilerin ya da yatırımcıların dikkatlerini çekmek olduğu belirtiliyor.

Aynı alandaki farklı rekabet stratejileri izleyen kişilerde, rekabet ortamları analiz edilerek mobil uygulamaların mevcut fiyatlarının altındaki fiyatlar belirlenerek müşterilere sunuluyor. Fakat bu durumda dikkat edilmesi gereken yollardan bir tanesi de kısa vadede gelir elde etmeyi amaçlayan kişilerin bu yöntem içerisinde oluşabilecek risk faktörlerine de dikkat etmeleri gerekiyor.

Siz de mobil uygulama ürün/hizmetlerinin bayiliği satın alıp bu rekabetin içerisinde satış yapabileceğinizi düşünüyorsanız, Kobi Vadisi platformunda yer alan yazılım bayiliği veren firmalara ulaşabilirsiniz.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz