Yatırımcı Arıyorum

Neden Girişimci Olunur?

Girişimci Olmak

İnsanların neden girişimci olduklarını merak edebilirsiniz. İlk işinizi başlatmadan önce sürekli aklınızdan geçen kötü senaryolar da olabilir. Yapılan bir istatistik çalışmasında bir iş kurmak için aranılan en yaygın sebeplerden ilk ikisi  % 41 ile kendi işinin patronu olmak istemesi, %36 ile kişilerin tutkusunu takip etmek istemesi olduğu belirlenmiştir. Tüm bu istatistikler neden girişimci olmanız gerektiğinin bir yansıması olsa da girişimci olmak için daha fazla neden vardır.

Girişimcilik Sebepleri

Sınırsız gelir potansiyeliniz olur

Girişimcilikle ilgili en güzel şey sınırsız gelir potansiyelidir. Kazanabileceğiniz paranın tek sınırı, insanlara sağladığınız değerdir ve ne kadar çok değer verirseniz o kadar çok para kazanabilirsiniz. Birisi için çalışırken, gelir potansiyeliniz komisyon oranı veya o işin maaş düzeyi ile sınırlıdır. Bunun ötesinde, biri yılda kazanabileceğiniz parayı kontrol eder ve o kişi sizin patronunuzdur.

Kendi işinizin patronu olursunuz

Girişimci olduğunuzda, kendi işinizin patronu olursunuz ve müşteriler hariç hiç kimseyi dinlemek zorunda kalmazsınız. Kendi patronunuz olmanın getirdiği avantajlardan bazıları, kendi saatlerinizi belirleyebilmeyi ve istediğiniz zaman çalışabilmeyi içerir. Bir gün 12 saat çalışıp ertesi gün sadece 5 saat çalışmak isterseniz, kimseden onay almanız gerekmez. Bu aynı zamanda, işi büyüttüğünüzü ve hak ettiğinize inanıyorsanız, kendinize zam veya bonus verme esnekliği sağlar. Yarattığınız ödülleri almak için başkasının kararına veya ticari onayına güvenmeniz gerekmez.

Varlık / Özkaynak geliştirirsiniz

Girişimci olduğunuzda ve iş kurduğunuzda, kendi varlıklarınızı ve değeriniz için eşitliklerinizi oluşturuyorsunuz. Bu varlıklar ve işletmeler emekli olmaya hazır olduğunuzda daha sonra satılabilir; bu da size sağlam bir emeklilik ve gelecek sağlar.Birisi için çalışırken zıtlık, geliştirdiğiniz tüm işlerin ve varlıkların nihayetinde mal sahibine ait olan şirkete ait olmasıdır. Böylece işletme sahibi onun için yaptığınız işi kullanarak varlık sahibi olur ve istediğinde o işi satabilir.

Değer yaratın, başkalarına yardım edin

Hizmet veya ürün satan bir işletme kurduğunuzda, sonuçta insanlar için değer yaratıyor ve onlara yardım ediyorsunuz. Bu değer yaratma, tüm girişimcilerin dünyaya katkı sağladıkları ve faydalı oldukları için gurur duydukları bir değerdir. Yarattığınız değer, milyonlarca insanın yaşamını da önemli ölçüde etkileyebilir. Yarattığınız değerin insanları nasıl etkileyebileceğini gerçekten görmek için akıllı telefonun mucitlerine bir bakmanız yeterlidir.

Başka seçeneğiniz olmayabilir

Bazı insanlar girişimci olur çünkü başka seçenekleri yoktur. Bazen birileri için veya kurumsal bir ortamda çalışmak, bazılarına kişilik yapısına uymaz ve mutsuz olurlar. Bu kişiler girişimci yaşam tarzlarını yaşayarak çok daha mutlu olurlar. Zaman zaman kurumsal işlerinden daha fazla çalıştıkları halde, ürettikleri değer ve kendi patronları olmalarından dolayı çok daha mutlulardır.

Her gün kendinize sorun

Her gün bir işletme sahibi ve girişimci olarak yeni bir zorluk yaşayabilirsiniz. Politikalar, pazarlar, iş modelleri ve tüketici tercihleri ​​gün geçtikçe değişmektedir ve girişimciler tüm bu değişikliklerle karşısında ayakta kalmak için her gün öğrenmek zorundalardır. İş modellerini nasıl değiştireceklerini öğrenirler, böylece müşteriler için daha iyi hizmet verirler. Ve ürünlerini rakipler arasında daha iyi rekabet edebilecekleri şekilde değiştirirler.Bazı işlerde, her zaman öğrenip büyümek gerçekleşmez. Aslında, çoğu durumda öğrenmek için yeni şeyler denemeli ve yeni görevler alınmalıdır.  Bununla birlikte, bir iş başlangıç ​​sahibi olarak, rekabetçi kalmak için her zaman öğrenmeniz ve uyum sağlamanız gerekeceğinden bu sorunla karşılaşmazsınız. Bu, insanların yaşamları boyunca tutarlı bir mücadele istedikleri için girişimci olmalarının büyük bir nedenidir.

Başlangıçta Hayatta Kalma Oranları

Başlangıçta hayatta kalma oranları şu an tüm zamanların en yüksek seviyesindedir. Bunun sebebi girişimciler için kaynak bolluğunun olması daha yüksek hayatta kalma oranlarını yaratır. Ayrıca teknoloji çağından dolayı pazarlama ve markalaşma şansı daha fazladır. Bir işe başlamak istiyorsanız, şimdi hayatta kalma şansınızla ilgili en iyi zamandır.

Tamamen Tutkularınızı Takip Edin

Bir işletme sahibi ve girişimci olarak, dilerseniz tutkularınızın peşinden gidebilirsiniz. İşletmenin hangi bölümlerinden en çok hoşlandığınızı ve çalışmak istediğinizi seçebilirsiniz. Tutkulu olduğunuz bir ürün veya hizmeti satma konusunda daha fazla kontrol sahibi olabilirsiniz. Bu büyük bir avantajdır, çünkü birileri için çalıştığınızda tutkularınızın peşinden gidemeyebilirsiniz.

Girişimcilik

Girişimci ruhuna sahip olup sadece risklerden korktuğu için hayallerinin peşinden gitmeyen çok insan vardır. Neden girişimci olmanız konusunda eğer kendinizden aldığınız cevaplar sizin girişimci bir ruha sahip olduğunuz yönündeyse korkularınızın sizi engellemesine izin vermeyin. Çünkü mutluluk başarı getirir.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi
Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments