Yatırımcı Arıyorum

Online Kredi Başvurusu Avantajları

Online Krediye Başvurmak

Son yıllarda özellikle bankacılık sektöründe, online başvurular gözle görülür bir biçimde artı. Önceden kredi çekmek için banka banka dolaşanların işi artık daha kolay. Yapılacak birkaç işlemle hem tüm bankaların kredi faiz oranları görülürken, kredi başvuruları çok kolay bir şekilde yapılıyor. Hem de bankaların faiz oranlarını ve çekmek istediğiniz kredinin aylık taksitlendirme oranlarını ve miktarlarını görebiliyorsunuz. Bu da kolay karar vermenizi sağlıyor.

Online Kredi Başvurusu Yapmak Güvenli mi?

Evet, güvenli. Ancak güvenilir siteyi bulmanız ya da bankanın kendi web sitesinden başvurmanız kaydıyla. Eğer başvurunuz kabul olursa, tüm işlemler internet bankacılığı aracılığıyla yapılıyor ve paranız dakikalar içerisinde hesabınıza aktarılıyor.

Online kredi aracı kurumunu seçerken dikkatli olmanızda yarar var çünkü internet ortamı, kişisel bilgilerinizi ele geçirmek isteyen sahtekârlarla dolu. Bu yüzden başvurunuzu bankaya güvenli şekilde gönderecek ve bankalarla sıkı işbirliği içinde olan şirketlerden başvuru yapmanızda yarar var.

Ama siz yinede her koşulda; bankaların resmi web siteleri üzerinden veya resmi mobil uygulamaları üzerinden başvurunuz.

Birkaç Dakikalık Bir İşlem Yeterli

Bir banka şubesine kredi başvurusu için gittiğinizde, eğer sizden önce gelen kredi müşterisi varsa ve işlemleri uzun süreceğinden, belli bir süre bankada beklemek zorunda kalırsınız. Sıranın size gelmesi, evraklarınızın hazırlanması, imza aşaması derken bir vakit kaybı daha yaşarsınız. Online kredi başvurusunda beklemeniz gerekmiyor. Gerekli bilgilerinizi girdiğinizde kredi onayını alabilirsiniz ya da daha önce bir kredi çekmişseniz ve bir evrak ya da imza eksikliğiniz varsa, bankaya eksiklikleri gidermek için gitmeniz istenebilir. Bunun haricinde yapacağınız işlem birkaç dakikayı almayacaktır.

Bankaların Kredi Oranlarını Görmek

Geri ödemesi en uygun krediyi çekebilmek için özellikle düşük faiz oranlı kredilerden yararlanmanız gerekir. Tek tek tüm bankaları dolaşarak, faiz oranlarını öğrenmeye çalışmak size zaman kaybettirecektir.

Online başvuru yapmadan evvel, tüm bankaların kredi faiz oranlarını karşılaştırmalı olarak görmeniz mümkün. Kredi karşılaştırma sitelerinde güncel olarak kredi oranları görülebildiğinden, sağlıklı karar verebilirsiniz.

Güvenlik Sorunu Yaşar Mıyım?

Güvenilir kredi şirketi ile yapacağınız online başvuruda, kredi talebiniz şirket tarafından ilgili bankanın krediler bölümüne aktarılır. Bu yüzden güvenlik zafiyeti pek yaşanmaz.

Avantajlı Kredilerden Yararlanma

Kredi kullandırma masrafı, dosya masrafı, komisyon masrafı ve istihbarat ücreti. Bunlar genelde, ister konut kredisi, ister tüketim isterse ticari kredi olsun, tüm kredi çekimlerinde bankanın yaptığı kesintilerdir.

Online kredi başvurusu yaptığınızda tüm bu kesintiler ile karşılaşmazsınız ve şube ve eleman sayısı gibi faktörler de olmayacağından, kredi oranları düşük olacaktır.

Kendinizi Yormadan Kredi Başvurusu Yapmak

En uygun krediyi çekmek için banka banka dolaşmak derdine son veren bir uygulama online kredi başvurusu. Kendinizi yormadan sadece birkaç dakika bilgisayar başında kolayca kredi avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Paradan ve Zamandan Kazançlı Çıkmak

Belirttiğimiz üzere banka şubesinden kredi çekmek istediğinizde, banka tarafından, çekmek istediğiniz kredi miktarında pek çok kesinti yapılacaktır. Ayrıca dakikalarca banka şubesinde beklemeniz gerekecektir. Bu özellikle emekliler ve esnafları zorlamaktadır. Online kredilerde sadece kredi tesis ücreti kesilmektedir ki bu da yüksek bir meblağ değildir.

Yani paradan tasarruf yaparken, çok fazla beklemeyeceğiniz için zamandan da tasarruf edeceksiniz.

Online Kredi Başvurusunun Dezavantajı

Her müşterinin bankaların sisteminde bir puanı vardır. Unutmayın sizde her yapacağınız kredi başvurusunda farkında olmadan bu puandan harcamış olursunuz.

Tamamen örnek veriyoruz, kesin bilgi değildir: Sizin müşteri puanınızın 90 olduğunu varsayın. Kredi başvurunuzdan sonra otomatik olarak 5 puan düşer. Bu çalışmayı tüm bankalar ortak bir sistem ile kullanır. Online kredi başvurusu yapmadan önce puanınızın düşmesini istemiyorsanız, Bankaların şubelerini ziyaret ederek yapmanız çok daha sağlıklı olacaktır.

Puanınızın düşmesine sebep olan bazı etkenler ise; geçmiş dönemde kullandığınız kredi kartlarının zamanında ödemesinin yapılmaması, kullanmış olduğunuz kredinin zamanında ödenmiş olmaması gibi başlıca sorunlar birçok bankada kara listeye kadar eklenmenize sebep olabilir (bir nevi bankaya güven vermeyen müşteri olarak da düşünebilirsiniz).


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz