Yatırımcı Arıyorum

Online Kuyumculuk Yapmak

Online Kuyumcu Açmak

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği tarafından yapılan açıklamada internet ortamında altın satışı faaliyetinde %100 artış olduğu bilgisi paylaşılmış. Online altın alışverişinin gelişmesi, tüketicide güvenin oluşması elektronik ortamda ticaret yapanların memnuniyetini artırmış.

Türkiye, altın sektöründe dünyanın 5 büyük pazarı arasında yer alıyor, altın üretiminde ise ilk üç içinde telaffuz ediliyor bu nedenle Türk ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olarak niteleniyor. Sektörün duayenlerinden bir girişimci mesleğin püf noktalarını aktarmış.  Yeni girişimde bulunacak kuyumcu adaylarına oldukça kıymetli önerilerde bulunuyor. Sermayenizi başladığınız miktarın altına düşürmeyeceksiniz diyor işin sırrı burada peşin ya da kart ile çalışıp oluşan farkı da üstüne koyacak olduğunuzdan bu anlamda risk bulunmuyor alırken ve satarken kazanabileceğiniz nadir mesleklerden biridir diyerek cazip yanlarına da vurgu yapıyor eski kuyumcu ustası.

Sektörün dev firmaları online satışa geçmişler sonuçtan da oldukça memnunlar 5 mağazadan elde edilecek gelirin online satıştan elde edildiğini belirten firma sahibi pek çok mağazayı kapatarak online kuyumculuğa yönelmiş.

Online Altın Alıp Satmak

Altın alıp satarak para kazanmak mümkün internet ortamı tüm bu işlemlerin kolay ve hızlı yapılmasına olanak tanıyor. İnternet ortamında altın alım-satımı yaparak para kazanacak kişinin yapması gereken ilk işlem piyasaları takip etmek altın düşüşe geçtiği anda alımı gerçekleştirmek ve tekrar piyasaları takibe koyulmak altın yükselişe geçtiği andan itibaren en uygun anda satışı gerçekleştirmek.

E-TİCARET İLE

Altını e-ticaret sitesinden alacaksanız güvenilirlik ilk kriteriniz olacaktır alımı en güvendiğiniz siteden gerçekleştirmelisiniz. Güvenliği sağlayan unsurlardan biri sitede SSL güvenlik uygulamasının bulunmasıdır. Ayrıca işlem gerçekleştirilen banka ile internet üzerinden altın ticareti yapmanız için bir limit tayin edilmelidir. Tüm bu önlemlerden sonra alım-satım faaliyetleri yürütülebilir.

BANKA KANALI İLE

Bankalardaki altın hesabı ile internet üzerinden altın alım satım işlemleri yapılabiliyor. Çalışılan banka ve diğer bankaların altın hesapları değerlendirilip karşılaştırılarak avantajlı bulunan bankadan alım-satım işlemi gerçekleştirilebilir.

Not: Bu sektörde yeni bir iş kurmaya karar verdiyseniz, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan kuyumcu mağazası iş planı içeriğini incelemenizi öneriyoruz.

Türkiye’de E-Ticaret

Ülkemizde internet kullanım oranı artış gösterdikçe internet üzerinden gerçekleştirilen işlemler de daha yaygın biçimde kullanılmaya başladı. 2012 yılında %45 olarak verilmiş internet kullanıcılarının oranı 2016 yılında bu rakam %58’e ulaşmış.

Teknoloji geliştikçe teknoloji ortamının güvenliği ile ilgili çalışmalar da gelişme göstermekte yaşamı kolaylaştıran yeni teknolojiler için siber güvenlik konusu da her geçen gün önemini artırarak uygulama ve önlemlerini geliştirmekte. Bankalar interneti yaygın biçimde ve en güvenli şekilde kullanan kurumların başında geliyor. Pek çok şubesini kapatarak fiziki olarak küçülen bankalar internet şubelerine ağırlık vermeye başladılar. Bina, personel giderleri gibi pek çok maliyeti düşüren bankalar internet ortamında daha fazla güçlendiler. Aynı durum diğer ticari girişimciler için de söz konusu kullanıcı tüketiciler bilinçlendikçe internet ortamında hizmet veren girişimciler de ürün ve hizmetlerini daha hızlı ve engelsiz tüketiciye ulaştırmaya başladılar.

Ülkedeki genel çaba, e-ticaret uygulamalarının daha fazla geliştirilmesi yönünde kullanıcı için son derece hızlı ve kolay oluşu ayrı bir konfor sağlamakta evinden ya da iş yerinden ayrılmadan her mağazayı dolaşabilmekte ürün kapısına kadar ulaştırılmakta.

4. Endüstri döneminin yeni yetişen kuşağı interneti şu an kullanan kitleden çok daha fazla muhtemelen %100 oranında kullanıyor olacak ve yaşamlarımız daha fazla sanal ortama taşınacak. Her türlü ihtiyacını internet ortamında yerine getirmek isteyen tüketici kullanım güvenliğini sağladıkça altın mücevher gibi alışverişlerini de dijital ortamda gerçekleştirmeye başladı.

Bugün oranın %50 civarında gerçekleşmesi hala güvenlik konusunda bazı tereddütler yaşamaları hangi güvenlik önlemlerine uyulması gerektiği bilgisine ulaşıldıkça bu engeller de ortadan kalkacaktır. Zaman tasarrufu ve kolaylık sağlayan e-internet ortamında birkaç dakika içinde yüzlerce mağazayı gezmek, uzak bir yerden istediğiniz bir ürüne ulaşmak büyük bir ayrıcalık.

Kuyumculuk Sektöründe E-Ticaret

E-Ticaret uygulaması en fazla giyim ve spor malzemeleri sektöründe kullanılmış tüketici bu ihtiyaçlarını internet ortamında karşılama alışkanlığı ve güvenini kazanmış ardından Banka işlemleri ve kuyumculuk sektörü de yaygın biçimde internet üzerinden gerçekleşmeye başlamış.

İnternet üzerinden banka hesabını yöneterek altın alınıp satılacağı gibi e-ticaret sitelerinden de güvenlik önlemlerini uygulayarak alışveriş yapmak oldukça kolay. İnternet üzerinden altın alıp satmak ya da kuyumculuk faaliyeti gerçekleştirmek giderek yükselen internet kullanan tüketici kitlesi ile cazip bir iş fikri olabilir.

Yerel İşletme Açmak

Bildiğiniz üzere kuyumcu mağazaları ülkemizin hemen her alanında oldukça popüler işletmelerdir. Kuyum sektörünü online yapmanın yanı sıra yerel işletme olarakta açabilirsiniz. Konu hakkında ayrıntılı bilgi için: kuyumcu dükkanı açmak


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz