Yatırımcı Arıyorum

Organik Gıda Sektöründe Girişimcilik

Organik Gıda İşi Yapmak

Ürün çeşitliliği sadece mevsimsel olan ve hiçbir ilaç kullanmadan üretilen yiyecek sektörü son dönemlerde oldukça revaçta. İnsanların bilinçlenmesi ile ailesine, çocuklarına ve kendisine tercihi organik yiyecekler olan kişilerin sayısı hiçte az değil. Arz ve talep doğrultusunda hızla büyüyen organik yiyecek sektöründe siz de yerinizi alabilir, kendi işinizi kurabilirsiniz. Lezzet ve sağlık düşkünlerinin vazgeçemedikleri organik yiyecek sektörü, gurme restoranlardan da kazanç sağlıyor.

İster pazar yolu ile, ister dükkan yolu ile müşterilerinize ulaşabileceğiniz bu iş kolunda, yelpazeniz de oldukça geniş. Baklagillerinden, meyve ve sebzeye, ev reçellerinden tarhanasına aklınıza gelebilecek bir çok besini bünyenize dahil edebilirsiniz. Yerel peynirler ve otlarında son zamanlarda fevkalade rağbet gördüğünü de unutmamak gerek.

Organik Ürünler Satmak

Artık günümüzde organik yiyecekler ve doğal ev yapımı ürünler oldukça rağbet görüyor. Meraklısı çok. Salçadan, marmelatlara, bölge bölge ayrılan ballardan, pestillere, çeşit çeşit ekmeklerden, yufkalara, ketelere, kazanç olanaklarınız çok fazla. Sadece reçel ve marmelatların bile alıcısı öyle çok ki. Çiçek açan meyvelerin muhteşem tatlara dönüştüğü reçeller, marmelatlar, ev yapımı ve sevimli kavanozları ile müşterilerini adeta mıknatıs gibi çekiyor.

Örneğin; ayva reçeli, ev yapımı usulü ile Romalılar dönemindeki adı altın elma ismine hak kazanıyor yeniden adeta. Bu reçeller organik ve katkı maddesi olmadığı için içerisindeki mevcut potasyum ve mineralleri çok daha iyi korumuş oluyor. Gelişmekte olan çocukları olan ailelerin çok daha fazla tercih ettiği organik gıda sektörü, sadece beslenme ile alakalı değil, kimi zaman sağlıklı bir cilt için de ürünler bulabilirsiniz. Artık sizin tercihinize ve maharetlerinize kalmış tabii. Yapılan tüm araştırmalar göstermiştir ki organik besinlerin vitamin değerleri ve insan sağlığı üzerindeki etkileri, faydaları çok daha fazla. Diğer yandan kazanç olanakları çok geniş bir kol organik yiyecek. Yüzde yüz ekolojik pazarlarda da kendinize yer bulabileceğiniz gibi, kendinize bir mekan da açabilirsiniz. Zamanla müşteri kitleniz kendiliğinden gelişecektir. Özellikle alerjik ve hassas yapılı zatların birinci, tercihi olan organik gıdalar çok daha güvenli yollardan geçerek tezgahlara ve sofralara geliyor. Çok büyük çoğunluğu yerli olan organik gıdalar, normal üretim ürünlere göre çok daha taze olmaktadır da.

Organik Ürünlerin Ticaretini Yapmak

Organik ürünler sağlık açısından da fevkalade önemlidir. Sağlıklı yaşam günden güne çok daha fazla önem taşıyorken bu sektörün kazanması ve bu denli büyümesi hiçte şaşılacak bir durum değil. Bundan sadece bir kaç yıl evvel pazarlarda dahi bir kaç tezgaha sahip olan bu sektörün günümüzde binlerce müşterisi ve üreticisi var.

Uzun lafın kısası önü oldukça açık, kazancı neredeyse garanti denilebilecek, pırıl pırıl bir iş kolu karşınızda duruyor. Evet, emek istiyor, uğraş istiyor. Ancak siz evvela kendi işinizin patronu olup olmamaya karar vermeli, yolunuzu çizmelisiniz.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz