Yatırımcı Arıyorum

Örnek Ticaret Fikirleri

Ticaret Yapmak

İnsanoğlunun varlığından bu yana var olma isteğinin yanında ticaret yapma, bir şeyleri takas etme ya da farklı yollarla ihtiyaçlarını giderme ihtiyacı da hep olmuştur. Elbette tüm insanlar bu işlemi yaparken bir yandan da olabildiğince kar etmek isteyecektir. Teknik anlamda bir ürünü alıp aldığınız fiyatın daha üstünde bir fiyatla satmak kar elde etmek demektir. Bu noktada aldığınız ürünü daha sonra sorun yaşamamak için doğrulardan ayrılmadan en iyi şekilde pazarlamalısınız.

Örnek Çalışma Modelleri

Gelin, ticarete dökebileceğiniz birkaç iş fikri üzerinde duralım:

Arsa Alım Satımı

Açık konuşmak gerekirse bilinen en eski ticari yöntemlerden biri olan arsa alım satımını yapmak için ileri görüşlü bir insan olmanız gerekmektedir. Değerleneceğini düşündüğünüz bir arsayı sahibiyle konuşarak satın alıp değerlendikten sonra satmanız gibi basit bir mantıkla işleyen bu ticari yöntem açıkçası sizi vezir de edebilir rezil de. Bu işi yapmanız için sektörü sürekli takip etmeli, olabildiğince yatırım alacak bölgeleri önceden bulup satın almaya başlamalısınız. Örnek vermek gerekirse bir bölgeye hastane yapılması düşünülüyor. Zaman geçmeden o bölgedeki arazileri satın almak için çalışmalara başlamalısınız. O bölgeye bir hastane yapılması demek, birçok insana istihdam sağlanması anlamına geliyor. Bu durumda da insanların işlerine yakın yerlerden ev almak istemeleri gibi bir talep oluşmaya başlayacaktır. Talep varsa arz gecikmeyecek o bölgeye binalar ve bu binalarda yaşayan insanların vakit geçirebilecekleri alanlar yapılacaktır. Bu durumda da siz bu arzı gerçekleştirmek isteyen insanlara satın aldığınız arsaları kar edecek şekilde satabilme imkanına sahip olacaksınız.

Ev Alım Satımı

Teknik açıdan arsa alım satımı ile aynı mantıkla çalışan ev alım satımının arsa alım satımına göre kuşkusuz en avantajlı yanı daha garantici bir ticari organ olmasından geçiyor. Çünkü insan sayısının artışına bağlı olarak dünya çapında sürekli bir ev talebi doğmaktadır. Ancak satın aldığınız gayrimenkulün bulunduğu bölgede ekstrem bir durum yaşanması durumunda o gayrimenkul tahmin ettiğiniz fiyatın çok daha altına bile alıcı bulamaz hale gelebilir. Bunun haricinde ev çoğu zaman size kar ettirecektir.

Araba Alım Satımı

Bu işi bir ek iş olarak da düşünebilmek mümkün. Zaten bir arabaya biniyorsunuz fakat sürekli bindiğiniz aracı değiştirmek istiyorsanız bu iş sizin için biçilmiş kaftan durumunda. En önemli nokta ise isminizi olabildiğince fazla yerde duyurmanız. İsminizi duyurduktan sonra araba satmak isteyen insanlarla sürekli iletişim halinde olabilir, onlara ulaşabilirsiniz. Ucuz ya da daha çok beğendiniz bir araçla karşılaştığınız da satın alabilir ya da takas yoluna gidebilirsiniz. Sağlam bir alıcı bulduğunuzda ise elinizdeki aracı ya da araçları olabildiğince yüksek fiyattan satarak kar elde edebilirsiniz. Böylece hem bir iş yapmadan ek gelir edersiniz hem de sürekli altınızdaki aracı değiştirmiş olursunuz. Tabi bu işi sadece bir ek iş olarak yapmayıp büyütmek isteyen insanlar da galeri açmak gibi büyük seçeneklerle baş başa. (Araba Alıp Satmak)

Altın Alım Satımı

Geçmişin en değerli ticari aracı olan altın bugünlerde ne kadar borsaya dahil olsa da kuşkusuz uzun vadede sürekli kazandıran tek seçenektir. Az az olsa da hiçbir iş yapmanıza gerek kalmadan sadece altının değer kazanışını ve kaybedişini takip ederek uzun vadede paranızı değerlendirebilirsiniz. Tabi ki kısa süreli dalgalanmalardan da kar elde etmek isteyebilir, bu doğrultuda paranızla altın alıp altın değer kazandığında da elinizdeki altınları bozdurabilirsiniz. (Kuyumcu Dükkanı Açmak)

Toptancılık

Birçok insan satın alacağı ürünleri elinde kalacağından korktuğu için çok sayıda almaktan kaçınır. Satacağını ön gördüğü kadarına para harcayarak ürünlerini almayı tercih eder. Fabrikalar ise ürünlerini tek tek satmakla uğraşmak istemez; ellerindeki çok sayıdaki ürünü kısa yoldan çok çok satmak ve bitirmek isterler. Bu noktada fabrikadan çıkan ürün ile satıcıyı buluşturabilir, aracılık görevi üstlenebilirsiniz. Fabrikalardan toptan olarak birim fiyatı ucuza gelen ürünleri alıp bir depoda bekleterek alıcı bulduğunuz noktada birim fiyat üzerinden daha karlı satışlar gerçekleştirebilirsiniz.

Ticarete Adım Atmak

Daha nice ticari örneği “Kobi Vadisi” ticaret kategorisi makalelerini ziyaret ederek, inceleyebilirsiniz Bu sayfa sizin için tüm ayrıntıları ile incelenmiş çok sayıda ticari örneğe ev sahipliği yapmaktadır.kobi vadisi

Yorumunuz