Yatırımcı Arıyorum

Ostomi ve Kolostomi Torbası Satmak

Ostomi ve Kolostomi Torbası Satıcılığı Yapmak

Sağlık sektörüyle alakalı ve medikal tıp kategorisinde değerlendirilen ostomi ve kolostomi, yeni iş alanları arasında girişimcilerin ilgisini çekiyor. Bağırsak hastalık ve sorunlarında kullanılan medikal torbalara verilen genel ad ostomi, Türkiye’de yapılan üretimler sayesinde cazip iş alanı oluşturuyor.

Peki, olostomi ve kolostomi satışı nasıl yapılır? Stoma bayiliği nasıl alınır? Stoma satışı kârlı mıdır? Gibi konular için öncelikle ostomi nedir, ne işe yarar konularında tüm detayları sunuyoruz.

Ostomi ve Kolostomi Nedir?

Stoma olarak bilinen ve medikal ticarette bu isimle bilinen ürün, bağırsak torbası olarak tanımlanabilir. Ostomi yani stoma; bağırsağın torbaya bağlanmasıdır. İçi boş nitelikteki bir organın, bedene ağızlaştırılması olarak sözlük tanımında değerlendirilir. Yüzeyde yapılan bu ağızlaştırma işlemine ise stoma denilir.

İnce bağırsaklarda yapılan operasyon ile karın ön yüzeyinin ağızlaştırılması, İleostomidir. Aynı işlemin kalın bağırsakta yapılmasına ise kolostomi adı verilir. Kolostomi; kolon operasyonlarıyla karın ön yüzeyinin ağızlaştırılması işlemidir.

Ostomi ve kolostomide temel amaç; bağırsak içeriklerinin vücut yüzeyine yapıştırılan torbaya aktarılmasıdır. Tüketilen gıdaların bağırsaklarda atığa dönüşmesi sonrasında, doğruda torbaya atılması, Ostominin genel tanımıdır.

Kolostomi Ne Kadar Süreyle Kullanılır?

Kişilerin sağlık durumlarına bağlı olarak, geçici sürede veya kalıcı olarak kolostomi kullanılabilir. Bağırsak ve kalın bağırsak yaralanmaları, tıkanmaları ve delinmesi gibi sorunlarda geçici kolostomi kullanılır. Doğum kaynaklı bağırsak anormalliklerinde, bağırsak operasyonları sonrasında ve çeşitli makat hastalıklarında yine, geçici kolostomi kullanılır.

Kalıcı yani uzun süreli kolostomi kullanımıysa; makat çıkarılan hastalarda, kalın bağırsak son kısmı ve makat çıkarılması gereken hastalarda ve makat kas işlevlerinin yapılmadığı hastalarda, kalıcı kolostomi kullanılır.

Not: Bu sektörde yeni bir iş kurmaya karar verdiyseniz, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan medikal mağazası iş planı içeriğini incelemenizi öneriyoruz.

Ostomi Torbası Nasıl Kullanılır?

Stoma torbasının kullanımı, oluşturulan ostomiyle sağlanabilir. Cerrahi işlem sonrasında sağlık görevlileri, stoma kullanımı hakkında detaylı bilgi sunmaktadır. Ostomi torbası, cilt adaptör tasarımında üretilir. Cilde yapışan tabaka, cilde uygun özel plastikten imal edilir.

Farklı ebatlarda ve çeşitlerde üretilen stoma, birkaç kez kullanılabilir. Ancak sürekli olarak değiştirilmesi önerilir. Torba dolduğu zaman içerisi boşaltılarak kullanılabildiği gibi atılarak yeni torba kullanımı sağlanabilir. Medikal Ürün Satışı Yapmak

Ostomi ve Kolostomi Torbası Özellikleri

Cilt yüzeyini tutan özel adaptör tasarımıyla, oldukça konforlu ve güvenli medikal ürünlerdir. Hem koku ve bağırsak içeriklerinin dışa çıkmasını önler hem de fiziksel aktivitelerin sorunsuz şekilde sürdürülmesine olanak sağlar. Ürünlerin markalarına ve türlerine bağlı olarak 1 ila 3 günde bir değiştirilmesi gereklidir.

Stoma kullanan kişiler, günlük etkinliklerine ve çalışma hayatlarına devam edebilirler. Beden yüzeyine yapıştığı için kıyafetlerin üzerinden belli olmamaktadır. Yedek stoma torbaları ile uzun süreli seyahatlerde yapılabilir.

Ostomi ve Kolostomi Bayilik Sistemi

Yerli ve yabancı pek çok medikal firması, stoma bayiliği veriyor. Özellikle Türk üreticiler, ücretsiz bayilik fırsatıyla sektöre avantaj sağlıyor. Ostomi ve kolostomi satışı yapmak isteyen kişiler, üretici firmalarla doğrudan iletişim sağlayarak kazanıma başlayabilirler.

Kolostomi, ileostomi ve ürostomi torba üretici firmaları, sektörün gelişmesi ve talepler doğrultusunda çok sayıda nitelikli ürün seçeneği sunuyor. Kaliteli malzemeler, güvenilir markalar ve bayilik fırsatında sunulan kolay prosedürleri avantaja dönüştürerek,kolostomi ve ostomi satışı yapabilirsiniz.

Arzu ederseniz Kobi Vadisi platformunda yer alan sağlık bayiliği veren firmaları araştırabilirsiniz.

Stoma Torba Satışı Karlı mıdır?

Medikal sektörün gelişkin olduğu Türkiye’de, üretim kalitesinin artması ve yeni iş fikri arayışları, stoma satışını cazip kılıyor. Herhangi bir yatırım bedeline gerek olmadan bayilik sağlayan medikal firmaları, satış ortaklığı seçeneği de sunuyor.

Kolostomi torbaları, ürostomi torbaları ve ileostomi adaptör çeşitleri gibi ürün seçenekleriyle bayilik sistemine dahil olunabilir. Ayrıca dijital sistemin nimetlerinden yararlanarak, online satış ağı oluşturabilirsiniz. Tedarik ağında sorunsuz olanak sunan, stok sorunu olmadan hızlı ve kolay satış olanağı sağlayan profesyonel firmalar değerlendirilerek, ostomi satış yapılabilir.

Sağlık merkezleri, hastaneler, yurt dışı merkezleri gibi geniş pazar payı düşünüldüğünde, cazip anlaşmalar yaparak medikal sektörden kârlı kazanımlar elde edebilirsiniz. Sürekli kullanılması gereken ürünler ve kullan- at formundaki ürünler arasında olan ostomi torbaları, iş alanının sürdürülebilir olduğunu gösteriyor.

Üstelik bayilik veren firmaların çoğu, eğitim ve pazarlamada destek sağlayabiliyor. Halihazırda medikal ürün satışı yapan kişiler ve işletmeler için de cazip ürünler arasında yer alıyor. Ürün ağına kapsam katmak isteyen medikaller için ostomi ve kolostomi satışı yapmak, kazanç oranlarını artırır.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz