Yatırımcı Arıyorum

Otopark İşleterek Para Kazanmak

Otopark İşletmek

Son zamanlarda yaygın olan park sorunu metropol, büyük şehirlerde inanılmaz seviyeye çıktığı gözlenmiştir. Oluşan park sorunları sonrasında bazı durumlar tetiklenmektedir. Bu tetiklenen sorunların en önemlisi de kaldırımlara park etmeye çalışan sürücülerdir. Bu durum özellikle engelli vatandaşlara ve yayalara zorluk çıkarmaktadır.

Otopark Açmanın Maliyeti Nedir?

Otopark açmanın maliyeti kiralamak veya satın almak isterseniz büyük değişkenlik göstermektedir. Satın almak yerine kiralamak otoparkın getirisini incelemek için kuşkusuz daha faydalı olacaktır. Kapalı ve açık otopark çeşitleri bulunmakta olduğundan dolayı ve sürücülerin daha güvenilir ve sağlıklı olduğu düşündüğünden kapalı bir otopark kiralamak sizler için daha iyi olacaktır. Belirttiğimiz detaylar ve vergiler gibi ödemeler dışında tek mali gider elektrik ödemeleridir.

Otoparkın içerisine güzel bir sistem ile oto yıkamacı da açabilirsiniz. Bu durumda sizin otoparkınızı tercih edecek kişiler %85 ihtimalle oto yıkama servisinizi de tercih edecektir.

Kira giderleri 7.000 – 25.000 TL arasında değişebilmektedir. Elektrik vb. ücretlerin maliyeti de ortalama 1.000 – 5.000 arası değişkenlik gösterecektir.

Sürücüleri Otoparkınıza Nasıl Kazandırabilirsiniz?

Birçok çeşitli yollar bulunmaktadır. Bunların en etkilisi çevre yerlerde bulunan araçların camına otoparkınız hakkında bilgiler, fiyat bilgileri ve avantajlarını içeren bir broşür bastırıp, dağıtımını gerçekleştirebilirsiniz.

Belediyeler ile görüşerek çeşitli reklam yerlerine reklam verebilir, çevrede bulunan kafeler ile iletişime geçerek masalarının üzerine veya menülerinin içerisine bilgilendirici broşürler koymasını sağlayabilirsiniz. Oto Yıkama İşi Yapmak

Otopark İşleterek Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Otopark işletmeciliğinde en önemli unsur konumdur, işlek bir cadde üzerine açılacak otopark ile mahalle arasında bulunan otoparkın kazançları aynı olmayacaktır aynı zamanda giderlerinde de değişiklik olacaktır.

Ortalama bir konumda bulunan otoparkınıza günlük 30 adet aracın geldiği düşünülür ise ve her araç için 0-1 saat arası ücretlendirmenin 10 lira olduğunu düşünürsek abone olmayan araçların günlük getirisi sizlere en az 300 lira olacaktır. Abonelik ücretleri ise otoparktan otoparka değiştiği için aylık abonelik ücretleri 120-300 lira arasında değişiklik göstermektedir. En az 150 aboneniz olması durumunda ve aylık abonelik ücretinizin 170 lira olduğunu baz alırsak bu abonelerinizden aylık 25.000 lira civarında bir kazanç elde edebilirsiniz.

Bu durumda aylık geliriniz 34.000 Türk Lirasını bulacaktır. Otopark giderlerinin (kira, elektrik, vergi vb.) ise 15.000 – 17.000 arası olduğunu düşünürsek sizin kazandığınız ücret 15.000 TL hatta yeri geldiğinde 20.000 TL seviyelerine ulaşacaktır.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz