Yatırımcı Arıyorum

Oyun Koçluğu Yaparak Para Kazanmak

Oyun Koçluğu Nedir?

Oyun Koçluğu, belirli bir zamandan itibaren oynanan oyun hakkında yeterince bilgi edinmiş kişiler için oyuna yeni başlayan, yeni takım oluşturmak için adım atan ve hali hazırda takımı bulunan kişileri ileri seviyeye taşımak, onların yanlışlarını düzeltmek için çaba sarf eden kişiye Oyun Koçu denir.

Oyun Koçluğu Nasıl Yapılır?

İlk olarak oyuncu, oyuncular ve takım ile tanışılması gerekmektedir. Bu aşama sanıldığı kadar kolay değildir ve kısa sürede geçilmemelidir. Oyuncuları tanımak, onların isimlerini, fiziklerini veya tiplerini tanımak değildir. Takım adına ve oyuncular adına doğru karar verebilmek için kişilerin oyun karakterlerini ve profillerinin iyice tanınması gerekmektedir. Oyun karakteri ile gerçek hayattaki karakter birbiri ile bağdaşmaktadır. Her durumda bazı istisnalar çıkacağı gibi bu karakter analizlerin de oyun karakteri ve gerçek hayat karakteri bağdaşmayan kişiler de ortaya çıkabilir, bu durumda oyun koçlarının dikkatli ve özenli bir çalışma yapmaları gerekecektir.

Bir diğer aşama ise, takım içerisinde iletişim problemi bulunuyor ise bu durumun ortadan kaldırılması için çalışmalar yapılmalıdır. Başarısızlıkların en büyük problemi de iletişim problemlerinden kaynaklanmaktadır. Oyun içerisinde oyuncular sürekli iletişim halinde kalmalıdır ve birbirleriyle tartışma haline girmemeleri gerekmektedir.

Başarının en büyük temellerinin atıldığı aşama ise planlı ve düzenli yaşamaktır. Takım için ve oyuncular için ayrı ayrı antrenman programları hazırlanmalıdır. Uyku saatlerinin belirli düzende olması gerekmektedir ve oyuncuların uykularını yeterli şekilde almaları gerekmektedir. Bu düzen yakalandığı zaman geriye kalan tek şey; takımda oluşacak olan azim ve istektir.

Oyun Koçluğu Yaparak Ne Kadar Para Kazanırım?

Oyun koçları genelde oyunculuk sonrası böyle bir işe atılım gerçekleştirirler çünkü edinilen bilgilerin depolanması oyunculuk döneminde gerçekleşir ve oynaya oynaya bu bilgiler bir üst seviyeye çıkarılır.

Elektronik Spor piyasası son zamanlarda yükselişe geçtiği için büyük ve gelişimini tamamlamış takımlarda koç olarak görev başlangıcı yapmanız çok zordur. İlk olarak amatör takımlarla başlamanız gerekmekte bu sebepten dolayı da maddi kazanç sağlayamayabilirsiniz. Göreve başladıktan sonra koçluk yaptığınız takımda güzel işler başarmanız durumunda büyük takımların ilgisini çekebilir ve piyasaya bomba gibi düşebilirsiniz.

Büyük, gelişimini tamamlamış veya gelişim aşamasında bulunan takımlarda koçluk görevini üstlenmiş olduğunuz zaman aylık ortalama geliriniz 5.000 TL – 15.000 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz