Yatırımcı Arıyorum

Özel Ders İş Fikri

Özel Ders Vermek

Öğrenciler kadar velileri de bir telaş sardı. Özellikle çalışan anne ve babalar çocuklarına yetişememekten endişe etmekteler. Çalışma hayatının hengamesi, yetişmesi gereken ev işleri derken çocuklarına yeteri kadar zaman ayıramamaktan ve ilgilenememekten yakınan anne babaların imdadına özel ders veren ve ödevlerini yapmalarında yardımcı olan sizler yetişiyorsunuz. İster üniversite öğrencisi olun, ister iş sahibi bir zat, özel ders vererek siz de ek gelir elde edebilirsiniz.

Elbette bunun için yeterli derecede bilginiz ve donanımınız olması şart. İlköğretim öğrencilerine takviye amaçlı yahut ödevlerine yardımcı olmak için, branşınız var ise branşınıza ait dersler verebilir, çok yorulmadan siz de fevkalade kazanç sağlayabilirsiniz. Özel ders verir iken öğrenciyi motive edecek bir enerjiye sahip olmanız da son derece önemli (motivasyon). Elbette hangi yöntem veya yöntemler ile öğrenmeye teşvik edeceğiniz de oldukça mühim. Bu öğrencinin hızlı öğrenmesine vesile olur iken sizi de başarılı gösterecektir.

Nitelikli Çalışma

Özel ders vermeye karar verdiğiniz taktirde gerekli sorumlulukları da üzerinize almışsınız demektir. Nedir bu sorumluluklar? Söz verdiğiniz günler ve saatlerde ders için hazır bulunmak ve ders verdiğiniz kişide ilerleme kaydedebilecek niteliklerde çalışmalar yapmanız gerektiğidir.

Bugün muhtelif özel dersler çağımızın getirdikleri kapsamında gerçekleşebilmekte. Daha ileri ki sınıflar ve büyük yaşlardaki öğrencileriniz için online derste verebilirsiniz. Evlerden yahut bulundukları ortamdan ayrılmadan online şekilde ders alanlar genellikle yabancı dil ağırlıklı olmakla beraber, internetin faydalarından bu şekilde de yararlanılmaktadır. Esbab-ı mucibesi bazı özel dersler de çağın getirdiği değişimlerden etkilenmektedir. Üstelik bu sistem hem ders veren hem de özel ders alan kişi için başta zamandan tasarruf olmak üzere bir takım avantajlarda sağlamaktadır. Bu uygulama kapsamında size yardımcı olabilecek sitelerde mevcut.

Online Ders Vererek İş Yapmak

İnternet üzerinde yapacağınız kısacık bir araştırma neticesinde bu sitelerden detaylı bilgi alabilirsiniz. Online özel ders sistemi bizde henüz yeni yeni duyuluyor ol sa da bir çok Avrupa ülkesinde senelerdir uygulanan bir yöntemdir. Geleneksel özel ders yönteminde ise, siz ve öğrenci yahut öğrencileriniz bbir araya gelerek yüz yüze ders işleyecek ve bilgilerinizi ona aktaracak, karşılığında anlaşmış olduğunuz ücretinizi alacaksınız. İster tek bir öğrenci ile, ister aynı sınıftan bir kaç öğrenciye aynı anda ders verebilir, arzu ederseniz kendi evinizde yahut öğrencinin evinde bir araya gelebilirsiniz. Anlaşmış olduğunuz saat kadar haftalık yahut günlük ücretinizi alarak siz de kazanç sağlamış olacaksınız.

Özel derste asıl olan ne kadar başarılı bir biçimde konu izahatiniz ve sizin sayenizde öğrencinizin artan başarısıdır. Bunun için de anlattığınız konuya hakim oluşunuz büyük önem arz eder. Bazı zamanlarda özel ders vermeden evvel sizin de konu üzerinden geçmeniz gerekebilir. Ancak yine de harcanan efor ve harcanan saat hususunda bir çok iş seçeneğine göre oldukça karlı bir iş sayılabilir.

Özel Ders Vererek Gelir Elde Etmek

Özel ders vererek gelir elde etmek hususunda size verebileceğimiz bir de ipucu bulunmakta. Bugün aileler en çok takviye ve ödev hususunda yardımcı olabilecek kişiler arar iken, diğer önem verdikleri ise temel dersler alanları olmaktadır. Temel dersler, biyoloji, fen, matematik gibi derslerde ebeveynler çocuklarının başarılı olma konusunda fevkalade hassaslar.

Eğer siz de özel ders verme işini ciddiyet ile yapar iseniz aylık olarak baktığınızda muazzam paralar kazanabilir, özeş ders vererek geçiminizi rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Bu işi ek gelir olarak yapan ve zamanının sadece bir kısmını ayıranlar da fazlasıyla mevcut. Sürekli bir işte çalışıp sadece ek gelir olarak bu işe konsantre olanlarda var. Özellikle üniversite öğrencileri bu işe sıkça aday olmaktadırlar. Çok yüksek ücretler talep etmemeniz çok daha kolay öğrenci bulmanızı sağlayacaktır.

Özel Ders Vererek Para Kazanmak

İnsan ilişkilerinizin  sorunsuz ve samimi oluşu ile de sizi tavsiye etmeleri neticesinde çevreniz günden güne genişleyecek, öğrencilerinizin sayısı artacaktır. Mesleki geçmişiniz yahut öğrenci iseniz okuduğunuz bölüm yahut başarılarınız ders almak isteyen aileler için önem arz edecek ve bunları referans olarak alacaklardır. Elbette illa ki eğitimci olmanız gerekmemektedir ancak vereceğiniz ders hususunda ne denli donanımlı olduğunuz size ücret verecek aile için önemli bir noktadır.

Öğrencinin kötü olan notları, sizin vesileniz ile düzeldiği taktirde sizin de duyacağınız haz ve mutluluk ise paha biçilemez olacaktır. Bu işin maddi kazancı olduğu kadar manevi hazları da oldukça fazladır.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz