Yatırımcı Arıyorum

Özel Ders Vererek Ek Gelir Kazanmak

Çok iyi derecede bildiğiniz bir yabancı dil, uzmanı olduğunuz bir branş veya çok iyi çalabildiğiniz bir müzik aleti var ise bunu kazanca çevirebilirsiniz. Özel ders vererek ek gelir sağlarken yeni bir çevre edinebilirsiniz. İsterseniz kendi evinizde, isterseniz öğrencinin evinde ders verebileceğiniz gibi, tek öğrenci çalıştırabilir yahut bir kaç öğrenciye aynı zaman diliminde ders verebilirsiniz. Ayrıca ilk öğretim öğrencilerine etüt verebilir, ödevlerinde yardımcı olabilirsiniz. Özellikle çalışan aileler etüt öğretmenine çok ihtiyaç duyabiliyorlar. Bu ek iş size yeni çevreler edindireceği gibi, bilgilerinizi tazelemenize, yeni bilgiler edinmenize, kendinizi geliştirmenize de vesile olacaktır.

Çalışmak istediğiniz branş üzerinde kitaplar ve kaynaklar edinmeniz önemli olacaktır. Hem sizin kaynak ihtiyacınız açınızdan hem de ders vereceğiniz kişi gözünde oluşacak imajınız açısından kısa sürede anlatımlı ve önemli kaynaklardan edinmenizi tavsiye ederiz. Size ulaşılabilecek muhtelif siteler mevcut. Binlerce üyesi olan bu siteler özel ders hususunda oldukça aktifler. Bu sitelere üye olmak ve kendinizi tanıtmakla başlayabilirsiniz. Çevrenize bu işi yapmaya karar verdiğinizi söylemekte size ihtiyaç duyan kişilerin ulaşması bakımından fayda sağlayabilir. Kısa sürede sizden ders almak isteyen kişiler size ulaşacaklardır. Akabinde siz ücret için anlaşabilir ve hemen derslere başlayabilirsiniz.

Oldukça renkli ve keyifli bir ek iş alternatifidir özel ders vermek. Saat başı ücret talep edeceğiniz bu iş fikrinde genellikle her ders sonunda paranızı alabilmektesiniz. Ancak elbette bu işinde bazı olmazsa olmazları var. Ben anlattım paramı aldım gibi bir bakış açısı çok kısa zamanda öğrencisiz kalmanızı sağlayacaktır. Öğrencinizin anladığına, öğrendiğine emin olmalı, sık sık öğrencinize ödevler hazırlamalı, anlamadığı yerlerin sıklıkla üstünden geçmeli ve öğrencinizin yol katettiğine emin olmalısınız. İster matematik ders veriyor olun ister keman dersi. Yaptığınız işi fevkalade ciddiye almalı ve titizlikle yapmalısınız. Üstelik öğrencinizin sizin vesileniz ve desteğiniz ile ilerlediğini, bir şeyler öğrendiğini görmenin hazzı da sizin için manevi bir kazanç, farklı bir doyum olacaktır. Günümüzün en çok revaçta olan ve en kazançlı ek işlerinden biri olan özel ders vermek, popülaritesini anne ve babanın iş hayatına dahil olmaları ve çocukların güvenilir biri ile ders çalıştıklarından emin olmak istemeleri sebebi ile de artmıştır. Bu branş dersleri veya ilk öğretim etüt öğretmenliği için geçerlidir. Müzik aleti veya yabancı dil derslerine yine ağırlıklı olarak çocuklar katılsa da kendinizi ispat ettikten sonra yetişkinlere de ders vermeye başlayabilirsiniz.

Özel ders olarak direksiyon hocalığı da yapabilirsiniz. Otomobillerden iyi anlıyor ve başarılı bir sürücü olduğunuzu düşünüyor iseniz direksiyon hocalığı da sizin için bir alternatif olabilir. İnsan ilişkilerinde başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız tüm bu alternatifleri değerlendirebilir, size en uygun ek iş ile oldukça iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Bulunduğunuz lokasyon da vermek istediğiniz ders ile alakalı saat başı eğitim fiyatları hakkında araştırma yapmayı unutmayınız.

Öncelikle ilk zamanlarınızda fiyatı başkalarından biraz aşağı tutmak size başlarda avantaj sağlayabilir. Bu tür ince hususları düşünmeniz de faydalı olacaktır.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz