Yatırımcı Arıyorum

Özel Gün Fotoğrafçılığı İle Gelir Elde Etme

Özel Gün Fotoğrafçılığı Yapmak

Günümüzde özel günler oldukça farklı bir tatta yaşanıyor. Doğumlar, doğum günleri, kız istemeler, nişanlar ve hatta mevlütler bile belirli konseptler içerisinde yaşanıyor. Bu günlerin çoğunda ev sahipleri fotoğraflarla o günlerini ölümsüz kılmak ve hatta bu fotoğrafları profesyonel fotoğrafçılara çektirmek istemektedirler. Son zamanlarda sıkça rastlamışsınız ve şahit olmuşsunuzdur. Yeni doğan bebekler, nişan gecesi mutlu el ele çiftler, doğum günü pastasına heyecanla yaklaşmış ve üflemek üzere bir mutlu yüz, tüm bunlar profesyonel fotoğrafçılar ile çok daha canlı. Elbette bu da yepyeni bir iş kolunu da oluşturmuş oluyor; özel gün fotoğrafçılığı!

Özel Gün Fotoğrafçılığı İle Neler Yapılabilir?

Eğer sizin de fotoğrafa merakınız, daha da önemlisi yeteneğiniz olduğunu düşünüyor iseniz neden bu maharetinizi kazanca çevirmeyesiniz? Nişan, düğün, sünnet, doğum, doğum günü partileri gibi muhtelif bir çok özel günlerde çalışarak, hayli güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Her alanda çekim yapabilir, hatta çoğu zaman bir hastane odası yahut doğumhane de bile kendinizi bulabilirsiniz. Gözlem yeteneğiniz ile yakalayacağınız fevkalade kareler ile özel günleri çok daha unutulmaz kılabilirsiniz. Hareket isteyen bir iş olmakla beraber, nice kişilerin en özel anlarına ve günlerine de şahitlik edebileceğiniz muazzam bir iş koludur özel gün fotoğrafçılığı. Fotoğrafçılık bir sanat dalıdır. Bu hususta yaptığınız işe önem vermeli ve layıkı ile yapmalısınız.

Özel Gün Fotoğrafçılığı İçin Neler Gerekli?

Bir dijital fotoğraf makinenizin ve başlıca aparatların olması elbette şart. Ancak başarıyı yakalamak istiyor iseniz mümkün olduğunca workshop ve kurslara katılmalı ve makine ve ekipman kullanımları başta olmak üzere bir çok konuda kendinizi yetiştirmelisiniz. Gelişen teknoloji ile beraber son model fotoğraf makineleri artık fotoğrafçısına neredeyse hiç iş bırakmamaktadır. Ancak müşterilerinizin olması için sizin görsel yatkınlığınız ve maharetleriniz çok daha önemlidir. Bu sebeple çok çalışmak, alıştırma yapmak ve kendini geliştirmek önemlidir. Fotoğrafçılık ile zaten içli dışlı ve bunu hobi edinmiş biri iseniz fotoğrafçılıktan ek gelir elde etmeniz sizin için daha hızlı olabilir. Elbette sizi tanımaları, bilmeleri ve çokça insana ulaşabilmeniz daha çok iş alabilmeniz açısından hayati önem arz etmektedir. Bu hususta da sosyal medya ve internetten yardım alabilirsiniz. Bu konuda size büyük artılar kazandıracak bir diğer seçenekte olabildiğince fotoğraf yarışmalarına katılmak olacaktır. Böylelikle hem kendinizi test edebilir, geliştirebilirsiniz, hem de dereceye girebilir iseniz bu öz geçmişiniz için muazzam bir artı olacaktır.

Not: Bu sektörde yeni bir iş kurmaya karar verdiyseniz, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan fotoğraf stüdyosu iş planı içeriğini incelemenizi öneriyoruz.

Ek gelir olarak fotoğrafçılık yapabilmeniz için ayrıca insan ilişkilerinizin de son  derece iyi olması gerekmektedir. Katılacağınız organizasyonun ev sahibi yahut gelin ve damat veya çocukla kuracağınız iletişim çekim ve fotoğraflar açısından da büyük önem oluşturur. Ayrıca başka bir organizasyonda tekrar sizi tercih etmeleri yahut sizi tavsiye etmeleri için bu oldukça mühim bir noktadır. Örneğin bir müşteriniz ile tanıştınız ve size çok candan yaklaştı. Özel günde ise size oldukça soğuk davrandı varsayalım. Kesinlikle üzerinize alınmamalı, siz vazifenizi en iyi şekilde yapmalısınız. Envai çeşit insanla da karşılaşabileceğinizi unutmamalısınız.

Özel Gün Fotoğrafçılığı Yaparak Para Kazanmak

Önemli olan bir hususta, her ne kadar rahat ve esnek çalışma saatleriniz olacak ol sa da, örneğin hamile bir anne adayı ile anlaşmaya varır iseniz, annenin yaklaşık tahmini doğum yapacağı günü ve üç aşağı beş yukarı yakın tarihleri çok plan yapamazsınız. Çünkü doğumun ne zaman gerçekleşeceği çoğu zaman net belli değildir. Size hiç beklemediğiniz bir anda doğum başlıyor diye bir telefon gelebilir. Bu nokta da gitmekte başka bir seçeneğiniz yoktur. Bu yüzden bu ve benzeri detayları atlamamaya oldukça dikkat etmelisiniz.Seçeceğiniz fotoğraf makinesi ve hafıza kartlarınızın güvenliği ve emniyeti de oldukça mühimdir. Bu da dikkat etmeniz gereken bir başka konudur. Tanımanız ve bilmeniz gereken nice parça ve teferruat öğrenmeniz için sizi bekliyor olacak. İyi bir fotoğrafçı olabilmek için öğrenmeye hevesli olmanız da şart. Özel gün fotoğrafçıları genellikle olayların akışı içerisinde sessiz sakin bir üslup ile kendilerini çok belli etmeden kareler yakalamak için çalışır ve en doğalı en güzel ile birleştirme çabasında olurlar. Bu fotoğraflara çok daha samimi, sıcak bir hava vermektedir. Maharetleriniz ve gözlem yeteneğiniz ile en doğru anda en doğru kareyi yakalamanız gerekmektedir. Bu harikulade uğraş ile hem kendinizi muazzam bir biçimde geliştirmek hem de kazanç elde etmek ister misiniz?


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz