Yatırımcı Arıyorum

Paintball Sahası Kurarak Kazanç Elde Etmek

Paintball Nedir?

Son zamanlarda popülaritesi artmış olan bir outdoor spor dalıdır. Genelde büyük ve geniş bir alanda oynanmaktadır. Kendine özel silahları ve çok fazla can acıtmayan mermileri insanların heyecanını doruk noktasına çıkartmaktadır. Özel kıyafetleri ve ayakkabıları ile adeta savaş ruhunu kazanarak eğlenebilmektesiniz.

Paintball sahaları, genelde iş yerlerinin yöneticileri veya patronları tarafından çalışma arkadaşlarının motivasyonu amaçlı ve lise-üniversite düzeyindeki okulların kaynaşmak için tercih ettikleri eğlence merkezidir. Bunların dışında arkadaş grupları da büyük bir ilgi göstermektedir.

Paintball Sahası Kurmanın Maliyeti Nedir?

Paintball sahası kurmak için en büyük ihtiyaç büyük bir arazidir. Paintball sahalarının büyük bir kısmı insanların yerleşim yerine uzak bir alanda olduğu için paintball sahasını kurmak istediğiniz konum çok önemlidir. Ulaşım yerlerine yakın bir araziniz veya bu işi yapabilmek için bulmuş olduğunuz arazi ulaşım yerlerine yakın ise rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlayabilir.

İlk ihtiyacımız olan boş bir arsanın kira fiyatı 5.000 ile 10.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bunun sonrasında ise paintball sahasında vakit geçirecek kişilerin saklanma, korunma yerleri olacaktır, bunları siper setleri olarak adlandırabiliriz. Paintball silahı, tulum, mermi, kask ve dolum aparatları ise siper setlerinin sonrasında temin edilecek önemli hususlardandır. Kurmuş olduğunuz sahanız için yemekhane yapabilir ve bu yemekhanede mangal vb. eşyalar barındırabilirsiniz.

Belirtmiş olduğumuz tüm ekipmanları kullanılmamış olarak (sıfır) temin etmek yerine temiz olarak kullanılmış ve bir sıkıntısı bulunmayan 2. el ekipman olarak satın almak maliyet açısından sizi rahatlatabilir. Bu saha kurulum takımlarını, araziyi ve diğer ekipmanları temin ederek saha kurmak isteyen kişiler 50.000 – 150.000 Türk Lirasını gözden çıkarması gerekmektedir.

Paintball Sahası ile Ne Kadar Kazanç Elde Edilebilir?

Paintball sahalarının ortalama fiyatları 30 TL’den başlamaktadır. Paintball silahlarındaki topların bitişi oyunun da bitmiş olduğunu göstermektedir, bazı sahalarda ise saatlik oyunlar bulunmaktadır. Bir oyun genelde daha çok zevk alınabilmesi için 5+5 oynanmaktadır fakat bu durum arazinin büyüklüğüne göre de değişkenlik göstermektedir. Büyük bir arazide bu sayı 10+10’a kadar çıkabilmektedir. Ortalama bir kişiden 60 lira ve bir günde 3 ayrı grup misafir edildiği düşünülür ise gün sonunda 1800-2000 lira kazanılmaktadır.

Bazı günlerin boş olması veya 3 gruptan düşük bir sayı da olmasını da düşünürsek aylık en az 30.000 TL gelir elde edebilirsiniz. Maliyetler (elektrik, su, mermiler vb.) çıkarıldığında ise 20.000 –25.000 TL kar elde edebilir ve sahayı kurarken ortaya koymuş olduğunuz sermayeyi düşünüldüğünden kısa bir sürede amorti edebilirsiniz.

Bu iş fikrine çok yakın olan Airsoft Simülasyon Oyunu İş Fikri adlı içeriği de incelemenizi tavsiye ederiz.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi
Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments