Yatırımcı Arıyorum

Para Her Zaman Sebep Olmamalı

(makale içeriğini okuduktan sonra, alt alanda videoyu izleyebilirsiniz)

Ne demiş atalarımız: “para elin kiridir“ bu deyimden yola çıkaracak olursak para kazanılmalı ama onu hayatımızın merkezi ve tek unsuru haline getirmemiz gerektiğini bizlere anlatıyor. İhtiyaçlarımız olduğu sürece para hayatımız da hep olacaktır ama para harcanmak için gelip geçici bir araçtır. Evet para önemli bir araç ama sadece bir araç asıl olan parayı doğru koşullar altında kazanırken bu sayede kurulan ilişkilerin güven ve samimiyet sağlanarak süreklilik oluşturmasıdır.

Para insanları sadece banka hesaplarında yükselmesi bulunduğu konumun sadece banka hesapları listesinde yerinin değişmesini sağlamaktadır. İş birlikleri yapıyor bir iş de başarı sağlayıp kazanç elde ediyorsanız o iş alanında yeteneğinizin ve bilginizin olduğunu kanıtlıyor. Para sadece emeklerinin karşılığı olarak hesabınıza yatırılıyor ve siz bununla ihtiyaçlarınızı karşılıyorsunuz ve fark ettiyseniz geldiği gibi gidebiliyor başkasına aktarım yapıyorsunuz. Siz yapmış olduğunuz iş de başarılı iseniz bu herhangi bir iş alanı olabilir o konu da yetenekleriniz tebrik ve takdir edilecektir. İnsanların gözlerinde işini özenle yapıyor ve ne kadar zeki, yetenekli, dikkatli bir iş adamı olarak algılanacak hayranlıkları üzerinizde toplanmasına sebep olacaktır. Parayla birinin hayranlığını ve ilgisini satın almazsınız. Ama kendinize güveniniz iş alanlarında kendinizi kanıtlarsanız etrafınızdakileri cezb edebilirsiniz.

Para kazanılmalı işinizi iyi yaparak özenle ve karşıya güven sağlayarak  iş kapsamın da ilerleyecek düzeyde plan ve projeler oluşturulmalıdır. İş ortamı ve alanında ”iş sürekliliği“ diye bir kavram vardır.

  • İş sürekliliği kavramı anlatmak istedikleri;

İş yaptığınız kurum, işletmeler, kişilerle ve alanda işinizi bütün dikkatiniz ve özeninizle yaparak talep edilenin oluşturulup teslim edilmesidir. Asıl anlatılmak isteyen ise güven unsurların oluşturulmasıdır. İşinizi iyi yapmanızın önemli olduğu kadar güven temellerini üzerine kurulup o işin garanti altına alınmasıdır. Sizden talep ve istekte bulunanların ne istediği analiz eder en doğru düzeyde sunumunu gerçekleştirirsiniz. İş yaptığınız kurum ve kuruluşlar istediklerini alacaklarından eminlerdir. Bu da sizin karşı tarafa güven aktarımı sağladığınızı göstermektedir. Güven bağları üzerine kurulmuş ilişkiler uzun yıllar devamlılık sağlar. İş alanının da süreklilik sağlanmış ilişki demek standart şartlarına uygun düzeyde kalıcı kazanç kar demektir. Diğer iş alanların da sizin reklam ve tanıtımınızın sağlanması sizin iş de kaliteli ve güven ortamının oluşturmasıyla işinizi layıkıyla yapmış olduğunuzu gösteriyor takdir edilerek  adınızı duyurmanızı sağlayacaktır.

Para kazanmak egolarınızı tatmin edebilir. Hatta lüks içinde yaşam şartlarınız oluşmasını keyifli hayat sürmenize yardımcı da olabilir. Ama sadece bu kategorileri kapsayacaktır. İş birlikleri toplumdaki yerinizi kaliteniz ve iş alanınındaki yetenekleriniz ve becerikleriniz belirleyecektir. İşinizdeki disiplininiz dikkatiniz gücünüzün farkında olmanızı sağlayacak yapabileceklerinizi keşfettirecektir. Para ise teşvik ve motivasyonunuzu arttırıcı faaliyetlerinizi geniş kapsamda ilerletecektir.


Para Her Zaman Sebep Olmamalı adlı makalemiz ile özdeşleşen, Harish Manwani’nin sunumuyla: “Kâr her zaman amaç değildir” videosunu izlemenizi tavsiye ediyoruz. – (Video başladıktan sonra, ayarlar sekmesinin solundaki düğmeye basarak Türkçe alt yazılı olarak izleyebilirsiniz)


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz