Yatırımcı Arıyorum

Parti Malzemeleri Dükkânı Açmak

Parti Ürünleri Satışı Yapmak

Eğlence sektöründe yaşanan gelişmeler ile birlikte girişimcilerin çeşitli fırsatları değerlendirebileceği iş fikirleri ortaya çıkmıştır. Parti malzemeleri dükkânı açmak don zamanlarda oldukça popüler olan karlı bir iş fikridir. Eğlenmek isteyen herkesin taleplerine cevap verilebileceği gibi büyük firmaların tedarikçisi olarak kar elde etme şansı bulunur. Girişimcilerin doğru şekilde değerlendireceği sermayesiyle birlikte sektörün sunduğu imkanlardan yararlanması mümkün olur.

Hemen hemen herkes özel günlerinde kutlama yapmak için parti malzemeleri satan dükkanları ziyaret eder. Potansiyel müşterilerin sevgililer günü, doğum günü, kına gecesi gibi özel günlerde dükkândan alışveriş yapması mümkündür. Girişimcilerin parti malzemelerine yönelik olarak açacağı dükkanlarda tüm özel ürünleri sunması mümkündür. Parti malzemelerine yönelik olarak açılacak dükkanların ise çeşitli noktaları göz önünde bulundurması gerekir.

Parti Malzemeleri Dükkânı Açma Maliyeti Nedir?

Parti malzemeleri için açılacak olan dükkanda girişimcilerin öncelikli olarak belirli bir sermayeye sahip olması gerekir. Parti malzemeleri dükkânı açmak için gerekli olan sermaye miktarı 50.000 TL – 150.000 TL arasında değişebilir. Girişimcilerin küçük bir dükkân açmak istemesi halinde minimum maliyetle girişimlerini gerçekleştirmesi mümkün olur. Büyük bir şehirde ve işlek bir caddede açılacak olan parti malzemeleri dükkanlarının maliyeti ise 250.000 TL’ye kadar çıkabilir.

Girişimcilerin öncelikli olarak gerekli sermayeyi sağlaması gerekir. Gerekli olan sermayenin bir araya getirilmesiyle birlikte girişimciler parti malzemeleri satışına başlayarak gelir elde edebilir. Parti malzemelerinin satılmasına yönelik olarak gerekli olan sermaye miktarının detaylı şekilde incelenmesi ise şu şekildedir:

 • Girişimcilerin 75-200 m2 arasında bulunan bir dükkânı kiralaması halinde ortalama olarak 3.500 TL maliyeti olabilir.
 • Ürünlerin sergileneceği rafların temin edilmesi halinde maliyetler minimum 5.000 – 20.000 TL olabilir.
 • Gerekli olan sermaye miktarı ise minimum olarak 25.000 – 75.000 TL olabilir.
 • İşyeri dekorasyonu, reklam tanıtım pazarlama, resmi işlemlerin ise ortalama maliyetleri yaklaşık 40.000 TL civarında olabilir.

Parti Malzemeleri Dükkânı Ne Kadar Kazanır?

Parti malzemeleri dükkanlarının kazançları değişim göstermektedir. Ürünlerin üstüne eklenen kar marjlarına göre parti malzemeleri dükkanlarından elde edilen kazançlar değişir. Parti malzemelerinin yurt dışına satılması halinde girişimcilerin ortalama kazançları 50.000 TL’ye kadar çıkabilir. İç pazarlarda satılan parti malzemeleri ise 20.000 TL kazanç miktarını girişimcilere sağlayabilir. Parti malzemeleri dükkanından elde edilen kazançlar ürünlere göre değişir. Çeşitli faktörlerden etkilenen kazanç oranları %80 oranına kadar çıkabilir.

Sadece bulunduğunuz şehirde değil aynı zamanda Türkiye geneli içinde çalışma yapmanız durumunda, özellikle online satışlar ile gelirinizi 2-3 katına çıkartabilirsiniz.

Parti Malzemeleri Dükkanında Hangi Ürünler Bulunur?

Parti malzemesi dükkânı açmak isteyen girişimcilerin çeşitli ürünleri sağlamış olması gerekir. Müşterilerine çeşitli ürün yelpazesi sunarak gelirlerinin arttırılmış olması gerekir. Girişimcilerin parti malzemeleri dükkanında bulunabilecek ürünler ise şu şekildedir:

 • Özel günlerin kutlanabilmesine yönelik olarak süsleme ürünleri
 • Pasta süsleme malzemeleri
 • Nikah şekerleri
 • Kokulu taş kalıpları
 • Silikon kalıpları
 • Renkli olan kırtasiye malzemeleri
 • Özel günlere yönelik hediyelik eşyalar
 • Balonlar
 • Renkli yapıştırmalar
 • Kostümler
 • Gözlükler, peruklar
 • Özel etkinlikler için temalı ürünler
 • Havai fişek, şelale, volkan, meşale, sis, konfeti vb.

Parti malzemesi satan dükkanlarda genel olarak bulunan ürünler listelenen şekildedir. Ürünlerde daha fazla çeşitlerin bulunması mümkündür.

Parti Malzemesi Dükkânı Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parti malzemelerine yönelik olarak açılacak olan dükkanlarda girişimcilerin dikkat etmesi gereken çeşitli noktalar bulunur. Hem daha karlı hem de daha uzun ömürlü bir iş için girişimcilerin bu noktalara özen göstermesi gerekir. Parti malzemeleri dükkânına yapılacak yatırımlara yönelik olarak dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

 • Parti malzemesi dükkânı açmak isteten girişimcilerin öncelikli olarak konum seçmesi gerekir. İşlek bir cadde üzerinde açılacak olan mağazalar daha karlı sonuçların elde edilmesine imkân sağlar.
 • Parti malzemeleri yönelik olarak girişimcilerin doğru ve kaliteli ürünleri seçmesi gerekir. Girişimcilerin tercihlerine göre malzemeleri toplu şekilde temin etmesi mümkün olabilir. Bazı durumlarda kaliteli ürünlere daha yüksek miktarda maliyet ödenmesi gerekli olabilir.
 • Dükkânın açılacağı yer ile ürünlerin temin edildiği yer arasında uzun mesafelerin olmamasına dikkat edilmesi gerekir. Tedarikçi ile anlaşılması halinde dükkânın açıldığı yere yakın olması durumunda taşıma maliyetleri azalacaktır.
 • Parti malzemeleri satan dükkanların sosyal medya ve internet sitesi üzerinden aktif olması oldukça önemlidir. Potansiyel müşterilerine yönelik olarak bilinirliğin artmasına yardımcı olabilir. Girişimcilerin parti malzemesi dükkânı açması halinde marka bilinirliğini arttırmaya yönelik olarak internette var olması mümkündür.
 • Girişimcilerin gerekli olan sermaye miktarını sağlayarak faaliyetlerini gerçekleştirmesi mümkündür. Sermayenin sağlanması aşamasında KOSGEB tarafından sunulan teşviklerden yararlanması ve sıfır faizli kredilerin alınmasının sağlanması mümkündür.

Girişimciler gerekli olan noktalara dikkat ederek daha karlı sonuçlar elde edebilir.

Parti Malzemeleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parti malzemeleri oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan ürünlere sahiptir. Parti çantalarından başlayan seçenekleri parti şapkalarına kadar uzanabilir. Hemen hemen her özel gün için parti malzemesi dükkanında eşyalar bulunur. Ürünlerin seçiminde ise çeşitli noktalara dikkat edilmesi gerekir.

 • Parti malzemeleri alanında sunulacak olan ürünlerin her özel gün için bir yelpazesi olmalıdır. Özellikle bekarlığa veda, doğum günleri ve kına gecelerine yönelik olarak tüm süsleme seçeneklerinin sağlanmış olması gerekir. Dükkânda gelin adaylarına yönelik olarak çeşitli süslemeler sunulabilir.
 • Parti malzemelerinin renkli ve modern olmasına özen gösterilmesi gerekir. Eğlenmek isteyen kişilerin eski moda ürünleri alması zor olacaktır. Daha çok modern ve en eğlenceli anları yansıtan ürünler tercih edilecektir.
 • Parti malzemelerinin kaliteli olması oldukça önemlidir. Müşterilerin alışveriş işlemlerini gerçekleştirdikten sonra kaliteli ürünlere sahip olmasıyla birlikte tekrar dükkândan alışveriş yapmak istemesi gerekir.
 • Girişimcilerin parti malzemesi dükkanlarında konfeti ve volkan gibi kutlama yapılabilecek ürünleri müşterileri için sunmalıdır.
 • Çeşitli parti temalarının belirlenmesi ile birlikte girişimcilerin müşterilerine temaya yönelik olarak ürünleri sunması mümkün olur.

Parti malzemeleri için uygun olan ürünlerin seçilmesi oldukça önemlidir. Girişimcilerin marka imajı oluştururken yanlış ve kalitesiz ürünler ile müşterilerinin karşısına çıkması olumsuz bir imajın oluşmasına neden olacaktır.

Parti Malzemeleri Dükkânı Sermayesi İçin Destek Nasıl Alınır?

Parti malzemelerinin satıldığı bir girişim gerçekleştiren kişilerin sermayelerinde eksiklik olmaması gerekir. Eğer sermaye miktarlarında bir eksiklik varsa girişimcilerin KOSGEB tarafından sağlanan hibeleri alması mümkündür. KOSGEB tarafından sunulan hibelerin ise belirli şartları vardır. Parti malzemeleri dükkânı sermayesi için KOSGEB tarafından sunulan desteğin alınması için gerekli şartlar ise şu şekildedir:

 • Girişimcilerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.
 • İŞKUR veya KOSGEB tarafından sunulmuş olan girişimcilik eğitiminin tamamlanmış olması oldukça önemlidir. Girişimciler gerekli eğitimi alarak sertifika sahibi olmalıdır.
 • İşin kurulması aşamasında veya sonra KOBİ Beyannamesinin doldurulmuş olması gerekir.
 • Girişimcilerin parti malzemesi dükkânı açarken harcadıkları maliyetleri içeren bir faturanın KOSGEB’e sunulması ile birlikte 50.000 TL hibe ve 100.000 TL faizsiz kredi alınması mümkün olabilir.
 • Girişimcilerin kadın olması halinde %90 destek alması mümkündür. Erkek girişimcilerin ise destek oranları %70’dir.

Gerekli şartların sağlanmasının ardından girişimcilerin parti malzemelerine yönelik olarak dükkân açması mümkündür. Sermayelerini tamamlayan girişimcilerin parti malzemeleri dükkânı açarak gelir elde etmesi mümkündür.

Parti Ürünleri Satışı Sektöründe İş Kurmak

Parti malzemeleri dükkânı açmak, girişimcilerin karlı sonuçlar elde etmesine yardımcı olan bir iş fikridir. Doğru yerde doğru malzemeye yapılan yatırımlar ileride kar olarak girişimcilere geri dönüş sağlayacaktır. Bu nedenle özellikle ürün seçimine dikkat edilmesi gerekir. Son zamanlarda özel günlerin kutlamalarında yaşanan artışlar ile birlikte parti malzemeleri iş fikri oldukça rağbet görmektedir. Babyshower, cinsiyet partisi gibi etkinliklerin artması ile birlikte girişimcilerin parti malzemelerinde çeşitlendirme yapması mümkündür.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz