Yatırımcı Arıyorum

Projeme Yatırımcı Bulmak İstiyorum

Projeme Yatırımcı Arıyorum

Projemi Hayata Geçirmek İstiyorum

Dünyada ve de ülke sınırlarımız içerisinde yatırımcı bulmak girişim fikirlerinden sonraki en önemli aşamalardan biri olarak biliniyor. Kişilerin parlak bir fikirleri var ise ve de bu fikirleri hayata geçirmek istiyorlar ise izlemeleri gereken birkaç yöntem meydana geliyor. Oluşturulan bu yöntemler sayesinde kişilerin projeleri sermayesi büyük ve bir o kadar da profesyonel yatırımcılara ulaşabiliyor.

Öncelikle kişilerin projelerine profesyonel bir yatırımcı bulmaları için öncelikle yapılması gereken iyi bir sunum hazırlamaları gerektiği belirtiliyor. Bu sunum ile birlikte kişiler yatırımcıları etkilemeyi başardıkları takdirde girişimlerini kolaylık ile hayata geçirerek büyük sermayeler kazanabilecekleri nitelendiriliyor. Yapılabilecek sunumun yanı sıra uygulanması gereken diğer bir aşama ise kişilerin yapması gereken girişim fikirleri ya da projeleri ile ilgili bir taslak oluşturmaları gerekiyor. Bu aşamalardan sonra uygulanması gereken, ülke sınırlarımız içerisi ya da dışarısındaki networklerden yararlanarak çeşitli yatırımcılara ulaşabilir ve de girişimlerine kolaylık ile yatırımcı bulabilecekleri belirtiliyor.

Genel olarak yatırımcı bulabilmek her girişimcinin ortak hayallerinden bir tanesinin olduğu belirtiliyor. Bu yatırımcılar genel olarak destek verecekleri girişim fikirlerinin uzun ömürlü ve de geriye dönüşüm olabilecek çaptaki projelere destek verdikleri gözlemleniyor. Kişilerin oluşturmuş oldukları projelerin sunumları ve de taslakları ile birlikte, yatırımcıları etkiledikleri an itibarı ile büyük bir olasılıkla ileriye dönük bir yatırım alabilecekleri belirtiliyor. Çevremizdeki profesyonel yatırımcıların ortak noktalarından bir tanesi de kişilerin iş fikirlerinin ne kadar ümit vaat edebildiğine baktıkları ve de kesin bir gelir elde edebilecekleri bir fikir olması durumunda yatırımlarını gerçekleştirebilecekleri gözlemleniyor.

Yatırımcılara Sunum Hazırlamak

Öyle ki etkileyici bir iş planında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar meydana geliyor. Öncelikle girişimciler oluşturacakları iş planlarında izlemeleri gereken yöntemlerin başında her süreci olduğu gibi detaylı bir şekilde anlatmaları gerektiği ön görülüyor. Meydana gelebilecek bu durumun ana sebeplerinden bir tanesi de oluşturulan iş planındaki süreçleri yazarak, yatırımcının aklında soru işaretlerinin kalmaması gerektiği gibi konuları ele alarak hazırlanması gerektiği belirtiliyor.

Yapılabilecek bu iş planını üst düzey bir sunuma dönüştürebilmeyi başaran her girişimci, yatırımcının gözünde olumlu bir izlenim bırakabileceği konusunda belirtilerin oluşabileceği konusunda fikirler ortaya atılıyor. Öyle ki kişilerin sunumlarını yaptıktan sonra dikkat etmeleri gereken önemli bir detay devreye giriyor. Girişimcilerin yapmış oldukları iş planının sunumlarına ya da toplantılara zamanında gitmeleri gerekiyor.

Çünkü herhangi bir girişimcinin sunumlara tam zamanında gitmesinin en büyük avantajlarından bir tanesi de yatırımcının gözünde oluşturulan iş planının ne kadar önemsenip önemsenmediği konusunda düşünceler meydana geliyor. Genel olarak toplantılara erken gitmek yatırımcının gözünde girişimcileri her zaman artı bir seviyeye çıkarabildiği belirtiliyor. Yatırımcılara İş Fikrinizi Nasıl Sunabilirsiniz?

Projeye Destek Alabilmek İçin Finansman Bulmak

Öncelikle herhangi bir girişimcinin projelerini oluştururken yatırımcı kazanmak için dikkat etmesi gereken önemli durumlardan bir tanesi de finansman olarak listeleniyor. Oluşabilecek bu sorun birçok girişimciyi yakından etkileyebiliyor. Genel olarak projeler tasarlanırken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi de finansman ve de gider ihtiyaçlarına ayrı bir önem verilmesi gerektiği belirtiliyor.

Genel olarak bakıldığında projelerine yatırımcı bulmak isteyen girişimcilerin iş fikirlerinde gerçekçi rakamlardan oluşabilecek tabloları oluştururken yatırımcıların kafalarında oluşması istenildiği oranları planlanması belirtiliyor. Meydana gelebilecek bu yöntemin amacı ise yatırımcıya sunulan iş fikrinin giderleri konusunda mesaj verilebileceği konusunda belirtiler ön görülüyor. Oluşabilecek bu tarz durumlarda ise yapılması gereken gerçekçi gider tablolarını yatırımcıya yansıtabilmek olarak belirtiliyor.

Herhangi bir girişimcinin finansman bulabilmesi için izlemesi gereken yöntemlerden bir tanesi de kuluçka merkezlerine başvuru yapabileceği konusunda ön görüler sergileniyor. Oluşturulan iş fikrinin yatırımcılara daha kolay bir şekilde ulaşımını sağlayabilmek adına bu seçenek oldukça büyük bir derece önemli olduğu uzman kişiler tarafından destekleniyor.

Nasıl Yatırımcı Bulabilirim?

Genel olarak oluşturulan projelere destek vermek amacı ile finansman ve de network, pazarlama yolları için bu seçenek tam anlamı ile istenilen özellikleri karşılayabilecek bir nitelikle olduğu belirtiliyor. Meydana gelebilecek bu seçenek ile kişiler projelerine yatırımcı bulabilmek adına bu networkler ile yatırımcılara kişisel kontaklar kurarak ulaşabiliyor ve de onların dikkatlerini çekebilmeye olanak sağlayabileceği belirtiliyor.

Siz de yeni yatırımcılara ulaşabilmek istiyorsanız, Kobi Vadisi platformunun sunmuş olduğu: Yatırımcı Bulma desteğinden hızlı bir şekilde faydalanabilirsiniz.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz