Projemi Yatırımcılara Nasıl Ulaştırırım?

Melek Yatırım Projesi

Genel olarak gelişme aşamasında olan her küçük işletme ya da herhangi bir fikrin büyük sermayelere ulaşması beklenir ve de her fikir sahibi ya da küçük işletmeler büyük yatırımcıları bir kaynak olarak görür. Fakat bu durum oldukça büyük emekler sonucu meydana gelebilen bir yöntem olarak oluşum gösterdiği belirtiliyor. Ülke sınırlarımız içerisindeki girişimcilerin yatırımcı bulmak konusunda oldukça büyük sıkıntılar yaşadığı gözlemleniyor. Bu sıkıntıların sonlarında ise bazı girişimciler oldukça büyük yatırımcılar ile çalışabiliyor iken bazılarının fikirleri de bir sonraki yatırımcılarını bekliyor.

Öncelikle kişilerin projelerini ya da iş fikirlerini bir yatırımcıya ulaştırmaları için izlemeleri gereken bazı yöntemler meydana geliyor. Öyle ki her girişimcinin yatırımcı bulabilme gerçeği tam anlamı ile doğru bir seçenek olduğu söylenmiyor. Kısaca yatırımcı bulmak için doğru yolda ilerlemek her zaman için yeni kaynaklar doğuracağı gerçeğini değiştirmiyor.

Kimi Aradığını Bilmek

Girişimcilerin genel olarak yatırımcı bulmak istediklerinde izlemesi gereken yöntemlerden bir tanesi de ihtiyacı olan yatırımcıyı iç bünyesinde belirlemesi gerektiği vurgulanıyor. Öyle ki ülke sınırlarımız içerisinde ya da dışarısında birçok profesyonel ve büyük alanlarda etkileşim gösteren birçok yatırımcı meydana geliyor. Genel olarak yatırımcılardan bahsedecek olur isek ortak noktalarından bazıları aşağıdaki gibi şekillendiği belirtiliyor:

  • Profesyonel bir yatırımcının geliri yaklaşık olarak 100 bin TL gibi bir rakamdan oluştuğu belirtiliyor.
  • Yaş aralıkları minimum 40 ve 60 yaş aralığında olduğu gözlemleniyor.
  • Genel olarak büyük pazarlarda etkileşim gösteren yatırımcıların net servetlerinin 1 milyar TL’den fazla olduğu konusunda birçok uzman tarafından belirtiliyor.
  • Girişim alanında küçük yaşlarda devamlılık göstererek, girişimcilik konusunda oldukça başarılı oldukları belirtiliyor.
  • Yapacakları herhangi bir yatırımın geri dönüş sürelerinin minimum beş yıl ya da yedi yıl arasındaki süre zarfı içerisinde dönüş olmasını bekledikleri nitelendiriliyor.
  • Genel olarak herhangi bir girişimcinin iş fikirlerine karşı tavsiye vermek konusunda net tavırları olduğu ve kendi yatırımının haricinde başka yatırımcılara da yönlendirme yapabildikleri konusunda bazı belirtiler ortaya atıldığı gözlemleniyor.
  • Genel olarak yatırımcıların ortak noktalarından en önemlisi de aşina ve bilgi sahibi oldukları sektörlerdeki iş fikirlerine ya da işletmelere yatırımlarını gerçekleştirdikleri belirtiliyor.
  • Başvurularını iş aracılığı ile gerçekleştirdikleri belirtiliyor.

Bu yatırımcıların ortak özelliklerinden en önemlileri, girişimcinin projesinin yükselme potansiyeli var ise yatırımlarını gerçekleştirdikleri gözlemleniyor. Öyle ki yatırım yapmış oldukları iş fikrinin geri dönüşlerinin uzun olacağını bildikleri için girebilecekleri riskleri düşünerek telafi edebilecekleri alanlar yaratabildikleri gözlemleniyor.

Yatırımcıların genel olarak ortak özelliklerinden bir diğeri ise yatırım yapmış oldukları iş alanlarında aktif bir şekilde rol oynamak istedikleri belirtiliyor. Bu nedenledir ki genel olarak yatırım yaptıkları işlere ya da küçük işletmelerde kendilerine yakın hissettikleri alanlara yatırımlarını gerçekleştirdikleri için yaptıkları belirtiliyor. Kişilerin projelerini yatırımcılara ulaştırabilmeleri için bu tarz durumlara dikkat etmeleri gerektiği önemle vurgulanıyor.

Yatırımcı ve Network

Öncelikle ülke sınırlarımız içerisindeki herhangi bir girişimcinin oluşturmuş olduğu projesine yatırımcı bulabilmesi için başkaları tarafından o yatırımcıya önerilmesi gerektiği durumlar oluşabiliyor. Fakat bu kişiler sokakta boş dolaşan ya da herkesin konuşabileceği kişilerden oluşmadığı belirtiliyor. Öyle ki kişilerin projelerine yatırımcı bulabilmeleri için öncelikle yapması gereken doğru insani bulması gerektiği belirtiliyor. Meydana gelen bu durumun temel amaçlarından bir tanesi de girişimciyi doğru yatırımcı ile tanıştırarak meydana getirdiği iş fikrine yatırımın sağlanabilmesine etki edebileceği anlamına geldiği belirtiliyor.

Ülke sınırlarımız içerisindeki herhangi bir girişimcinin oluşturmuş olduğu projesine yatırımcı bulabilmesi için uygulaması gereken yöntemlerden bir tanesi de küçük işletme sahiplerine odaklanması gerektiği ön görülüyor. Nedeni ise genel olarak bu kişilerin birçoğu yatırımcı olabiliyor ve de büyük yatırımcıları tanıdıkları gözlemleniyor.

Kişilerin yatırımcı bulabilmeleri için izlemesi gereken yöntemlerden bir sonraki ise iş ya da ticaret kuruluşlarındaki toplantılara katılmaları ve de o alanlardaki kuruluşlara üye olarak yatırımcı bulabilecekleri belirtiliyor. Genel olarak bu toplantılar ya da topluluklarda yatırımcı bulabilmek oldukça büyük bir oranda devamlılık gösteriyor. Kişilerin yatırımcı bulabilmeleri için yapmaları gereken bu toplantıları avantaja çevirerek iş fikirlerinin büyük bir yatırımcıya ulaşmasına olanak sağlayabilir.

Yatırımcı Arıyorum

Siz de projelerinizin veya fikirlerinizin büyük yatırımcılara ulaşmasını istiyor ve de melek yatırımcılar ile çalışmak istiyorsanız, Kobi Vadisi’nin desteği ile yatırımcı arıyorum ilanı vererek çalışmalarınızı hızlandırabilirsiniz.kobi vadisi

Yorumunuz
Yeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
sponsor arıyorum
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

Projemi Yatırımcılara Nasıl Ulaştırırım?

okuma süresi: 4 dk
0