Yatırımcı Arıyorum

Projeye Yatırımcı Bulmak

Yatırımcı Bulmak

Bir proje üretmiş ya da geliştirmiş olabilirsiniz. Projeniz sizin bütçenizi aşıyor ya da gücünüz yetmiyor olabilir. Bu kısımda devreye yatırımcılar girmektedir. Bir projeyi piyasa sürmek ya da çıkarmak için belli bir sermayeye ihtiyaç olabilir. Bunu karşılamak için yatırımcılar ile anlaşabilirsiniz.

Bu yazımızda; yatırımcı nedir, projeyi hazır hale getirmek, yatırımcı türleri, yatırımcı nasıl bulunur? sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Öncelikle bir projeniz var diyelim. Bu projeyi tamamladınız ve bitirdiniz. Bu projenin seri üretimini yapıp kazanç sağlayabilmek için elbette bir sermayeye ihtiyacınız olacaktır. Ya da bir fikir var aklınızda ve bu fikri gerçekleştirebilmek için bir miktar sermayeye ihtiyacınız var. Bu konuda fikir-para kardeşliği bizleri karşılıyor. Şöyle oluyor ki; Sermaye ihtiyacınızı karşılayacak melek yatırımcılar ya da bu işi profesyonel anlamda yapan firmalar bulunmaktadır. Bunlar ile görüşmeler sağlayarak projenize yatırım sağlayabilirsiniz. Peki ya bu yatırımcıları nereden bulacağız? Gerçekten yatırım yapılıyor mu? Gibi sorularınız kafanızda oluşabilir. Merak etmeyin bütün bunların hepsini sizlere bu yazımızda açıklayacağız ve yazı sonucunda projenizi yatırımcılara sunarak yatırım alma fırsatı kazanabileceksiniz. Bir Fikrim Var

Projeyi Tamamlamak

Öncelikle bir yatırımcının karşısına çıkmadan önce projenizi tamamıyla sunulabilir hale getirmeniz gerekir. Yatırımcılar zeki insanlardır. Her zaman doğru yere yatırım yapmayı özenle seçerler. Bu yüzden projeniz tamamıyla sunulabilir hale gelmelidir. Projenizi tamamladıktan sonra raporlar oluşturun. Proje adı, açıklaması, amacı, kazancı gibi raporlarınızı hazırlayın. (Tahmini) Projelerinizde her zaman gerçekçi olun. Bir tasarı çıkarmadan önce arkadaşlarınızla, ailenizle fikir alışverişi yapın (özellikle bu konuda güvendiğiniz insanların fikirlerine ihtiyaç duyun). Yaptığınız projeyi öncelikle siz beğenmelisiniz. Mantıklı ve gerçekten kazanç sağlanabilir bir proje olmalıdır. Projenizin hedef pazarı belirli olmalıdır. Olumsuz bir durumda ne kadar zarar edilebilir?

Gibi olumsuz soruları da her zaman düşünmelisiniz. Yatırımcı bulmak aslında sanıldığı kadar da kolay değildir. Birçok iş adamı mantıklı yatırımlar yaparak paralarına para katıyorlar. Sermaye konusundan sıkıntı çekmedikleri için yeni bir fikir bulmak girişiminde bulunmuyorlar. Daha çok yeni bulunan bir fikre sermaye desteği sağlayarak kazançlarını çoğaltırlar. Lakin her yeni projeye de yatırım yapılacak diye de bir şey yoktur. Yatırımcı projenizi beğenmeli ve mantıklı bulmalıdır. Zengin birisi de olsa boş yere para yatırmak yatırımcıyı maddi zarara ve zaman kaybına uğratacaktır. Bu sebeple melek yatırımcı, proje sahibini tanımalı ve ona güvenmelidir. Burada da iş size düşüyor. Açık dil ile ve mantık yolu çerçevesinde projenizi anlaşılır bir şekilde yatırımcıya sunun. Yatırımcılar sizdeki o ışığı görürler ise gözlerini kırpmadan projenize yatırım yapacaklardır.

Doğru Yatırımcı Nasıl Bulunur?

Uzun zamandır bir yatırım/yatırımcı arıyor ve doğru yatırımcıyı bulamıyor musunuz? Doğru yerdesiniz. Çoğu fikir ve proje sahibi insanlar yanlış kulvarda olan yatırımcılarla görüşerek zaman kaybediyor. Peki ya doğru yatırımcı nedir? Doğru yatırımcı sizinle empati kurabilen, sizi oyalamadan konuya girenlerdir. Birde kurumsal yatırımcılar var ve herkes bu kurumlardan yatırım bekliyor. Bu kurumsal firmalardan yatırım almak sizin zamanınızı alacak bir nevi oyalayacaktır. Eğer çok fevkalade bir projeniz yoksa kurumsal firmalara başvurmanıza çok fazla gerek yoktur. Bu sizin için zaman kaybından başka hiçbir şey olmayacaktır. Bunun yanı sıra sadece mantıklı yatırım ile çok fazla kazançlar sağlayan firmalar ve insanlar vardır. Örneğin; “köşede 60.000 TL param var bunu nasıl değerlendirebilirim?” (yeni yatırımcı) diyenler var.

Kurumsal olanları elediğimize göre iki seçeneğimiz kalıyor. En son belirttiğimiz bu tür yeni yatırımcılar çok seçicidirler. Bu yatırımcılara projenizi beğendirmek, gerçekten çok zordur ve projenize yatırım alabilmek için ikna kabiliyetinizin de gelişmiş düzeyde olması gerekebilir. En iyi seçenek ise sürekli yatırım yapan mantıklı insanlardır. Bu yatırımcılar proje sahibinin halinden anlayan türdendir. Bu yüzden işiniz daha kolaylaşacaktır. Son olarak da sizlere, Kobi Vadisi’nin sunmuş olduğu muhteşem bir yatırımcı bulma sistemi var, gelin birde ona bakalım.

Yatırımcı Nasıl Bulabilirim?

Artık projenize melek yatırımcı bulmak çok kolaydır. Çünkü Kobi Vadisi sizlere muhteşem bir sistem sunarak yatırımcı ile aranızda aracılık yapıyor. Nasıl mı? Sizler projelerinizi detaylı bir şekilde Kobi Vadisi üzerinden yayınlıyorsunuz. Web sitemizi veya mobil uygulamamızı ziyaret eden yüzlerce yatırımcı incelemeler yaparak beğenirler ise size geri dönüş yapıyor.

Projenizi yayınlamak 5 dakikanızı bile almıyor. Kobi Vadisi sitesinde bulunan Yatırımcı Bulmak sayfasına giriş yaparak, anında ilanınızı paylaşabilir ve projenizi geliştirebilir ya da seri üretime geçirebilirsiniz. Kobi Vadisi sayesinde yüzlerce insan yatırım aldı ve proje geliştirdi, sizde en doğru yatırımcıyı bulmak istemez misin?kobi vadisi

Yorumlar(2)

 1. Cevap yaz
  Suat yorumu:

  Projeyi paylaştıktan sonra yatırımcı gider projeyi kendi yapar. Ayrıca zahmet edip iletişim bilgisi sunun

  • Cevap yaz
   kobivadisi yorumu:

   Merhaba, tüm taleplerinizi: iletişim sayfamız üzerinden bize iletebilirsiniz.

Yorumunuz