Yatırımcı Arıyorum

Saatçi Dükkanı Açmak

Saatçilik Yapmak

Saat sektörünün ülkemizde ithalata dayalı varlığını sürdüren bir alan olduğu belirtiliyor, pazarda 100’e yakın firmanın faaliyet gösterdiği günlerden sonra çok daha fazla firmanın pazarda faaliyet gösterdiği günleri yaşıyoruz.

SIHH dünyanın en önemli Saat ve Mücevher Fuarı 15 Ocak 2018 – 19 Ocak 2018 Tarihleri arasında Cenevre’de gerçekleşti. Dünyanın en ünlü markaları ve üreticileri bu fuara katılım sağlamış. Teknolojik gelişmeler lüks saat tüketiminin düşmesine neden olmuş fakat saat erkeğin en önemli aksesuarı olması nedeni ile bayanlarda ise diğer takılarını tamamlayan özel bir yeri olması nedeni ile sektör durgunluğu çabuk atlatmış.

Saat sektörü gelişen teknolojiyi başarı ile kullanarak yeni ürünler ortaya koymaya, gelişerek varlığını sürdürmeye devam ediyor. Saat teknolojinin ve cep telefonların bu denli geliştiği yakın tarihe kadar özellikleri olan, zamanı bildiren kişisel eşyalarımızdı. Bugün ise aksesuar duygumuza hitap etmesi amacı ile kullanımları devam etmekte.

Sektör yeniliklerini ve gelişmesini sürdürerek pazarını büyütmeye devam edeceğini Ocak ayında Cenevre’ de katıldığı en prestijli fuar ile ortaya koymuş oldu. Dünya Pazar büyüklüğü 2000’li yıllarda 100 Milyar TL olarak telaffuz ediliyorken, 2016 yılında yapılan yorumlar 2023 yılına gelindiğinde saat sektöründeki büyümenin kişi başı Milli gelir artışı ile orantılı büyüyeceği yönünde, 2016 yılında Pazar büyüklüğü 900 Milyon Dolar olarak açıklanırken öngörülen büyüme %50 civarında açıklanmış.

Saat sektöründe 2023 yılında ulaşılması hedeflenen rakam ülkemiz için 750 Milyon Lira. Akıllı saat ücretleri 600 TL ile 10.000 TL arasında farklılık gösteriyor, e-ticaret ortamında satış alanına sahip bir sektör.

Akıllı Saatlerin Satışını Yapmak

Akıllı olarak tanımlanan saatler gelişmiş teknolojilerin kullanıldığı saatler. Zamanı göstermek dışında nabız ölçebilen, telefon gibi iletişim kurulabilen, Bilgisayar ile entegre olabilen şık tasarıma sahip ürünler. Sektörün asırlık üreticileri teknoloji gelişti geleneksel bitti saat kullanımı artık yok denilmesine izin vermemiş, teknolojiyi en verimli ve etkin biçimde geleneksel ile harmanlayarak küresel düzeyde talep yaratmayı bilmişler. Akıllı Saat Satışı Yapmak

Teknolojik saatler genellikle mobil cihazlar ile uyumlu çalışıyor, saat ekranlarından gelen mailleri okuyacak şekilde tasarlanmış ayrıca dokunmatik ekrana sahip olan çeşitleri de mevcut bu modellerin birçoğu daha 2015 yılında piyasaya sürüldü. Her yeni modelde biraz daha fazla gelişti akıllı saatler sosyal medya uyumlu modelleri de piyasada.

Saat Satış Dükkanı Nasıl Açılır?

Saat sektörünün tarihi üreticileri her asrın gelişimine ayak uydurarak kendilerini güncelleyerek ve gelişen dünyanın, farklılaşan tüketici talebinin ihtiyaçlarına cevap vermeyi bilmiş, her gelir seviyesinde tüketiciye ulaşan üreticiler lüks tüketim gerçekleştiren müşteri profilini daima kendine çekmeyi başarmış.

Siz eğer saat satış dükkânı açmak istiyorsanız üreticileriniz gibi çağın gereklerine uygun, günümüz müşteri talebini karşılayacak bir yaklaşım ile ürün yelpazenizi oluşturmalısınız. Geleneksel saatleri alacak, meraklısı olan klasik meraklısı bir kitle her zaman olacaktır ve bu şekilde oluşacak talepler için mağazanızın bir bölümünü bu saatlere ayırabilirsiniz fakat genel ürün yelpazeniz akıllı saatlerden oluşmalı ve mutlaka reklam çalışması yapmalısınız.

Tüketici davranışlarının yönlendirilmesi bazı sektörlerde yoğun çaba gerektirebilir fakat çaba elde edilecek sonuçlara ve kazanca değecektir. Yeni teknolojilerin özelliklerini olabildiğince geniş kitlelere duyurmaya çalışarak talebi artırmalısınız. İnsanlar teknolojiyi kullanmayı seviyor yaş grubu ne olursa olsun insanların büyük çoğunluğu yenilikleri hayatlarında uygulamaya hazırlar.

Çocuklar için üretilen akıllı saatler ile ebeveynler tüm gün çocuklarını takip edebiliyorlar, belirli sınırlamalar ile üretilen saatlerin mesaj gönderme-alma gibi özellikleri bulunuyor. Bilim kurgu filmlerden tanıdığımız ürünler bunlar, fakat bir gün gerçek olacağını pek çok insan düşünmemişti belki.

Saatlerinizi satabilirsiniz, kolunuzda telefon işlevi gören şık aksesuar görünümünde bir saati herkes takmak isteyecektir. Yeni piyasaya sürülen ürünlerde biraz reklam çalışması yapmak koşulu ile elbette. Böyle bir saati kullanmanın avantajları ve kolaylığından söz edilmesi, tüketici algısının bu ürünün cazip taraflarına yönlendirilmesi yararlı bir çalışma olacaktır.

Dükkânınızı nerde açacağınız hedef kitleniz ile ilgili. Akıllı saatlerden söz ettiğimize göre en ucuzu 600 TL olan ürünler söz konusu, belirli gelir seviyesindeki insanların alabileceği bir ürün gibi görünse de teknoloji herkesin ulaşmak isteyeceği bir cazibeye sahip özenli bir planlama ile başarılı olmanız mümkün. Eldeki veriler, fuarlar, asırlık firmaların dünya pazarındaki faaliyetleri ve Türkiye’nin onlar için cazip bir Pazar oluşu 2023 yılına doğru giden sürecin bu sektörde kalkınma ile devam edeceği öngörüsünü haklı çıkarıyor nitelikte.

Saat Bayiliği Almak

Arzu ederseniz Kobi Vadisi platformunda yer alan; Saat Sektöründe Bayilik veren firmaları da araştırabilirsiniz.

Başarılar Dileriz


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz