Yatırımcı Arıyorum

Sabun Yaparak Ek Kazanç Elde Etmek

Sabun Yaparak Para Kazanmak

Mis gibi kokusu, kullanışlı bir hediyelik oluşu ve her daim ihtiyaç duyulan sabunları evde yaparak ek kazanç sağlayanların sayısı günden güne artıyor. Oldukça kazançlı olan bu işi yapmak üstelik çok ta zevkli. Hobi amaçlı yapanlar kadar bu işten kazanç sağlayan, meslek edinen kişilerinde sayısı oldukça fazla. Organik sabun yapabilir yahut yaratıcılığınıza güveniyor iseniz ve yapacağınız işin alıcısı olur diyorsanız özel günler için hediyelik sabunlarda yapabilirsiniz. Hepsinin de kendisine göre alıcısı mevcut. Bu noktada sosyal medyayı yahut çevrenizi kullanmanız ve insanlara kendinizi duyurmanız önem kazanıyor. Ayrıca festivaller ve etkinliklerde de yer kiralayarak, stant açarak ta ürünlerinizi tanıtabilirsiniz. Böylelikle siz de makul yatırımlarla güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Hepimizin bildiği muhtelif alışveriş sitelerinde de satış yapabilirsiniz. Hazır dükkan olarak internet dünyasında karşımıza çıkan e- ticaret siteleri de size yardımcı olacaktır. Ayrıca bir küçük fikir dekoratif amaçlı ürünler yahut hediyelik sepetler gibi farklı fikirler ile de yelpazenizi genişletebilirsiniz.

Hobiyi Paraya Çevirmek

Sabun yapmak ayrıca keyifli bir uğraştır. Mekan ve zaman kısıtlamanızın olmayışı konforu da beraberinde getirir. Bir iş edinmekten çok bir hobiyi işe çevirmektir sabun yapımı. Bugünlerde özellikle dekoratif ve hediyelik sabunlara talepte fevkalade yüksek. Yeteneğiniz kadar pazarlamacı kimliğinizde satış yapmanızda önemli bir faktördür. Diğer yapan kişilerden bir farkınızın olması sizin sıyrılmanızı ve fark edilmenizi sağlayacaktır.

Sosyal medya ek kazanç elde etme konusunda fevkalade yardımcı oluyor. Erişimi son derece kolay olan sosyal medya nice kişilerin işlerini büyütmesine vesile olmuştur. Hatta sosyal medya üzerinden alışveriş muazzam rakamlara ulaştı. Adeta ucu bucağı olmayan bu dünyada siz de kendi kitlenizi oluşturabilirsiniz. Yaptığınız işleri heyecanla takip edecek  bir kitleye sosyal medya ile sahip olabilirsiniz. Sosyal medyada fotoğraf kalitesi oldukça önemlidir. Ürünlerinizin fotoğraflarını koyarak müşterilerinizi cezbedebilir, sosyal medyanın nimetlerinden siz de faydalanabilirsiniz. Sosyal medya büyük reklam tanıtımı fırsatı vermekte. Bilinmeniz ve tanınmanız için reklam şarttır. Sosyal medya da gücünü bu özelliğinden almaktadır.Sosyal medyanın bir gün içerisinde iki buçuk milyon ziyaretçisi olduğunu düşününce şansınızın da ne büyük olduğunu görebilirsiniz. Kaliteyi yüksekte tutmak ve alışılmış ürünlerin dışına çıkmak size müşteri sayısının artması ile beraber olumlu dönüşler sağlayacaktır. Muhtemelen rakipleriniz olacaktır. Rakipleriniz karşısında müşterilerin sizi seçmesi için önemli bir artınızın olması önemlidir. Bu artıyı ürünleriniz ile yakalayabilirsiniz. Paketlemede fevkalade özen gösterebilir, müşterilerin beğenisini kazanabilirsiniz. Ya da kargo ücretini siz karşılayabilirsiniz. Buna benzer örnekler çoğaltılabilir.

Devamlılığı Olan İş Modeli

Siparişinizi aldınız ve fevkalade ürünler çıkardınız. Sizi kalıcı kılacak bir diğer önemli ayrıntı satış sonrası hizmetiniz olacaktır. Vereceğiniz hizmetin kalitesi burada da kendini gösterecek ve müşterinizle nasıl vedalaştığınız sizin hakkınızda en önemli izlenimi kuracaktır. Bu ipuçlarını dikkate alır ve zevkli işlere imza atabilir iseniz mis kokulu sabunlar size güzel bir kazanç kapısı aralayabilir.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz