Yatırımcı Arıyorum

Sağlık Turizmi İçin Devlet Yatırım Desteği

Sağlık Turizminde Yatırım Destekleri

Sağlık turizmine yatırım yapmak isteyenler devlet yatırım desteklerinden faydalanarak hizmet verimlerini arttırmakta ve ulusal ve uluslar arası rekabette güçlerine güç katmaktadırlar. Sağlık turizmi için devlet yatırım desteği çoğu zaman geri ödemesiz ve hibe niteliğinde olmaktadır. Sağlık turizmi sektöründe faaliyet gösterecek olan ve uluslararası niteliklerde hizmet verebilecek olan şirketler, devlet yatırım desteği çatısı altında tescil koruma, ulusal ve uluslar arası danışmanlık desteği yanı sıra reklam ve pazarlama destekleri de almaktadırlar.

Sağlık turizmi devlet yatırım desteği içerisinde bulunan danışmanlık desteği, uluslararası platformda da rekabet edebilmek hususunda oldukça önemlidir. Bakanlığımızın yol gösterici unsurları burada fevkalade önemlidir. Bir diğer önemli destekte elbette acente komisyon destekleri olacaktır. Acente komisyon destekleri uluslararası protokolde, diğer ülkelerden misafir hastaların getirilmesi için verilmekte, acentelere verilen komisyonlar başta olmak üzere bir çok hususta yatırımcılara yardımcı olunmaktadır. İleri teknoloji ile modern bir alt yapıya sahip ve kalite çıtasının yüksek olması Sağlık Bakanlığının kriterleri arasında yer alırken, bakanlığımız yatırımların ülke istihdamı için de muazzam öneme sahip olduğunun altını çizmektedir.

Sağlık Turizminde Türkiye’nin Konumu

Küresel ve global anlayışının hakim olduğu dünyamızda imkanların artması ve tüm dünyaya yayılması ile bir çok sektörde olduğu gibi sağlık platformunda da uluslar arası rağbet görülmeye başlanmıştır. Sağlık turizminde dünya listesinde zirveye oynayan ülkemiz dışında, Almanya, ABD, Singapur ve Malezya takip etmektedir.

Ülkeler arası en fazla ilgili Türkiye görmektedir. Bu sebeple sağlık turizmine yapılacak yatırımlar fevkalade yerinde ve oldukça mantıklı yatırımlar olacaktır. Sağlık hizmetlerinin kalitesi sebebi ile Türkiye ve Amerika başta tercih edilirken, coğrafi konumu ile ülkemiz oldukça revaçtadır.

Sağlık Turizminde Hizmet Alanları

Sağlık turizmi kapsamında diş sağlığı, göz, kısırlık tedavisi ve tüp bebek, estetik ameliyatlar başta olmak üzere, kalp ve damar hastalıkları ile cerrahi girişimler bulunmaktadır. Muhtelif bir çok sağlık hizmeti için de talep gören sağlık turizmi, ulaşım kolaylığı ile de insanlara cazip gelmektedir. Kısacası artık sağlık turizmi söz konusu olduğunda sınırların önemi kalmıyor. Global dünyanın insanları sağlık sorunlarına ait çözümleri sadece kendi topraklarında değil artık farklı ülkelerde de arıyorlar.

Son bir kaç yıldır ülkemiz son derece nitelikli ve kaliteli bir çizgi ile sağlık hizmetleri sunmakta, nice ülkelerden ülkemize sağlık turizmine bağlı gelen misafirleri başarılı bir biçimde ağırlamaktadır. Coğrafi konumumuz yanı sıra elde ettiğimiz başarılar ile prestij sahibi olmamızı ve bu sebep ile de tercih edilmemiz gerçeği de aşikar. Ayrıca ülkemizin diğer ülkelere kıyas ile başka artıları da mevcuttur. Bir çok hastanelerimizin dünya standartlarının üzerinde oluşu, alt yapısı, teknolojik imkanlar, termal kaynaklar, tüm bunlar, ülkemizin dünya çapında sağlık turizmi içerisinde ismini yukarılara taşımasına vesile olmuş fevkalade önemli detaylardır.

Baktığımızda bütün dünyada sağlık hizmetleri müthiş bir hızla ilerlemektedir. Tüm bu ilerlemeler aslında önemli bir biçimde sektörel büyümeleri de akabinde getiriyor. Sağlık açısından olumlu gelişmeler olduğu gibi, finansal anlamda da büyümeye vesile oluyor. Sadece sağlık turizmi olarak bakmamak gerekir. Sağlık turizmi içerisinde ulaşım, turizm, iletişim ve bilişim, finans ve bir çok başlıkta bulunmaktadır. Tüm bu başlıklar gerekli olmakla beraber finansal desteğe de ihtiyaç duymaktadır. Bu nokta da devletin sağlık turizmi için karşıladığı devlet yatırım destekleri can simidi görevi görmektedir.

Sağlık Turizminin Türkiye İçin Önemi

Sağlık turizmine yatırım yapacakların merak ettikleri bir diğer hususta kapsamların ne kadar geniş olduğudur. Çünkü kapsamların genişliği bir yerde kazanç kapısının genişliği ile de paralel durmaktadır. Tüm bahsettiğimiz tedavilerin yanı sıra yaşlı bakım hizmetleri, bağımlılıklar ile ilgili mücadele veya diyaliz gibi bir çok unsuru içinde barındıran rehabilitasyon hizmetleri, alternatif tamamlayıcılar, masajlar, bitkisel tedaviler ve muhtelif geliştirici hizmetlerde sağlık turizminin ve bu sektörün içerisinde yer alırlar.

Oldukça geniş ve aktif bir pazar olan sağlık hizmetleri ve sağlık turizmi yatırımcılarının da yüzünü güldüren ve yatırımcısı ile birlikte ülkesini de kalkındıran bir fırsattır. Önümüzdeki yıllarda da sağlık turizmi katlanarak büyüyeceği gibi aslında ülkeler için turizm sektörünü mevsimsel bir olgu olmaktan da çıkaracaktır. Turizminde çeşitlenmesine vesile olan sağlık turizmi, istihdam açısından da büyük önem arz etmektedir. Seyahat ve elbette turizm dünyanın en hızlı gelişen ve en çok kazandıran ekonomileri olmuş ve bugün sağlık turizmi ise ülkemiz için bu veriyi destekleyen en önemli unsur halini almıştır.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz