Yatırımcı Arıyorum

Sağlık Turizmi Yatırım Teşvikleri

Sağlık Turizminde Yatırım Desteği Almak

Türkiye‘de kalkınma faaliyeti kapsamında başlatılan gelir seviyesinin yükseltilmesi ve uluslararası rekabetin yapılacağı düzeye gelişebilmesi adına yapılan ilerleme ve gelişmesi amaçlanan sağlık turizmi yatırım teşvik desteği sağlanmaktadır. Sağlık Bakanlığına bağlı olan özel hastaneler ve üniversite hastaneleri gibi alanları kapsamaktadır.

Ülkemizde sağlık sektöründe faal durumda olan, uluslararası hizmet altyapısına sahip şirketler bu destekten faydalanmaktadır. Sağlık kuruluşları, şirketleri, uluslararası marka, danışmanlık, patent gibi konular da gider tutarlarının yıllık; 50.000 dolara kadar olan para birimi olarak destek verilmektedir.

Sağlık Turizmi Yatırım Destekleri

  • Belgelendirme ve doküman desteği

Belge talebi ve dökümanların araştırılmasına yönelik olan masrafların, ilk yıllara ait kayıt ücret tutarları, danışmalık ve eğitim masrafları, belgelendirme tektik masraflarının %50 lik oranda yatırım desteğinden yararlanılmaktadır.

  • Tanıtım, pazarlama ve reklam desteği

Pazarlama ve tanıtım alanında yapılan giderlerin malzeme, katalog, broşür, reklamı yapılan dergi ve gazete kopyası, fotoğraf ve videoların  gider kısmının %60 oranında yıllık 400.000 dolar para birimi ile destek sağlanmaktadır.

  • Yurt dışı şirket desteği

Yurt dışında olan şirket ve kuruluşların kira, enerji ve komisyon ücret tutarlarının %60 lık kısmının yıllık 120.000 dolar para birimiyle destek sağlanmaktadır.

  • Tescil ve koruma desteği

Uluslar arasında tescil edilmesi adına marka, patent ve danışmanlık konusunda ve diğer ülkelerde tescil edilebilinecek şirketleri araştırma ve inceleme masraflarının %50 lik kısmının 50.000 dolar para birimiyle destek sağlanmaktadır.

  • Danışmanlık desteği

Uluslar arası düzeyde satış ve pazarlama konusunda bakanlığın önerdiği alanlarda danışmanlık masraflarının %50 lik kısmının yıllık 200.000 lik olan bölümün de destek sağlanacaktır.

  • Acenta komisyon desteği

Diğer ülkelerden hastaların gelebilmesi için acenta komisyon ücretlerinin yıllık %50’lik kısmı 100.000 dolar para birimi olarak destek sağlanacaktır. Sağlık Turizmi İçin Devlet Yatırım Desteği

  • Hasta ulaşım desteği

Sözleşmesi olan hastanelere hastaların ulaşması için hava yolu şirketleri ile yapılan anlaşmaların giderlerinin yıllık %50 oran da 1.000 dolar birimi ile destek sağlanacaktır.

  • Tercümanlık desteği

Ülkemizde tercümanlık hizmeti veren en fazla iki çalışanın aylık ücretlerinin %50 lik kısmı yıllık ise %50 lik oranda 50.000 dolar birimi ile karşılanmaktadır.

  • Yurt dışı eğitim ve reklam – tanıtım

Davet edilen personel, kurum, ve kuruşların tanıtımda bulunması için bütün masrafların %50 oranda, yurt dışında verilen eğitim masraf tutarlarının %50 lik kısmı yıllık 100.000 dolar para birimi olarak sağlık turizmi yatırım destekleri sağlanacaktır.

Sağlık turizm yatırım teşvikleri

Sağlık turizm yatırım teşvikleri kapsamında büyük oranda ülkemizi kalkındırması ve uluslar arasında adını duyurarak kanıtlayabileceği her alanda vermiş destektir. Kendi ürünlerimizi geliştirip, marka ve patentini alarak uluslar arasında rekabet edebilecek düzeyde projelerle ilerleme ve gelişme sağlanabilinir.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz