Yatırımcı Arıyorum

Şarkı Sözü Yazıp Para Kazanmak

Şarkı Sözü Nasıl Yazılır?

Müzik ruhun gıdası olarak bilinmektedir tabi müziğin ortaya çıkabilmesi için öncelikle bir şiir yazılmalıdır. Tüm şarkı sözleri şiir olarak kabul edilmektedir. Güzel bir şiirin üzerine eklenen müzikle birlikte ortaya harika bir sanat eseri çıkar ve güzel bir sanat eseri uzun yıllar boyunca dinlenecektir.

Bilgi, kalemin güçlü olması, şarkı yazacağınız anlamına gelmeyecektir. Çünkü bu iş bir duygudur. Doğru duygu anını yakalamak, sözlerin yan yana getirilerek ortaya doğru dizelerin çıkmasında etkili olacaktır. Popüler ya da slow tarzda olursa olsun duygu olmayan bu tarz işlerin başarıyı yakalaması genelde mümkün olmamaktadır.

Şarkı Sözü Yazarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Şarkı sözleri tek bir kişi tarafından yazıldığında genelde eksikliklere sahip olacaktır. Eğer etrafınızda bir imkan varsa bu sözleri sese dönüştürecek birileri olmasını sağlayın. Bu sayede duygunun ne düzeyde olacağını ve düzenleme yapılırken nelerin önemli olacağını görmüş olursunuz.

Şarkınızın elinizden gitmesini istemiyorsanız bir video ya da ses kaydı almadan önce noterden telif haklarının size ait olduğunu belirtecek bir yazı almanız gerekiyor. Hazırladığınız şarkının hangi kategoriye uygun olduğuna da karar vermelisiniz. Klasik müzik, Türk Pop, Slow, Hip-Hop, Rap gibi çok farklı müzik türleri olduğu için tercihinizi doğru şekilde yapmaya özen göstermelisiniz. Şarkı Sözü Yazma Yöntemleri

Şarkı Sözü Yazmanın Maliyeti Ne Kadardır?

Şarkı sözü yazmanın maliyeti aslında sizin yaşadığınız hayattır. Aile arasında yaşanan sorunlar, sevgiliniz ile yaşadığınız problemler ve insanlar ile empati kurarak edindiğiniz tecrübeler bu işin maliyetini oluşturacaktır.

Ben bir yerde bekleyip söz yazmak istiyorum diyorsanız bu çok da mantıklı bir iş olmayacaktır. Çünkü duygu ortaya çıkma konusunda etrafınızda ki insanlar ile girmiş olduğunuz etkileşime bakacaktır. Doğru anı yakalamak kimileri için önemli olurken kimi söz yazarları içinde şarkı sözünü yazmak çok basittir. Herhangi bir anda o sözler bir anda ağızlarından dökülür ve yanların bir kağıt kalem olması ondan para kazanmak şansını onlara kazandırır.

Şarkı Sözü Yazarak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Şarkı sözü yazarak ne kadar kazanabileceğinizi hesaplamak çok mümkün değildir. Doğru sesleri bir araya getirerek tüm hayatınız boyunca elde edebileceğiniz bir gelir kaynağı elde edebileceğiniz gibi tüm haklarını başkalarına satarak da güzel bir para kazanabilirsiniz. Günümüzde şarkıyı satabilmek için kullanabileceğiniz çok sayıda farklı yol bulunuyor.

İnternet bu anlamda sizlere geniş bir yelpaze oluşturuyor. Yapım şirketlerine gitmek yerine şarkınızı bir video olarak internete koymanız yeterli olacaktır.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz