Yatırımcı Arıyorum

Seyahat Acenteliği Açmak

Seyahat Acentası Olmak

Dünyada milyonlarca insanın keşfetmek istediği yüzlerce şehir var. Hemen hemen herkesin hayalidir seyahat etmek. Siz de bu gözde şehirlere ve merkezlere insanların ulaşmasını sağlayabilir, kendinize bu yol üzerinden kazanç kapısı aralayabilirsiniz. Artık kendi yolunuzu çizmek ve kendi işinizin patronu olmak istiyor iseniz her dönem revaçta olan seyahat acenteliği işini düşünebilirsiniz. Yepyeni bir iş kolu ile siz de hayatınıza yepyeni bir pencereden bakabilir, kendi işinizin başında, kendiniz için emek verirken kazanç sağlayabilir, yepyeni çevreler edinebilirsiniz.

Acente Olmanın Faydaları

İnsanoğlu, mimari, yemek, içmek, kültür ve sanat ile birlikte büyüyüp yoğrulduğunda, hayatı boyunca nefes gibi tüm bunlara veya bunlardan bir kaçına ihtiyaç duyar. Başka kentleri yaşamak ve seyahatin tadını çıkarmak bu açıdan önem kazanmaktadır. Dünya metropolleri olsun, yurt içi seyahatler olsun,  her insan bütçesine göre seyahatler peşindedir. Kimi zaman ihtişamlı şehirler, kimi zaman kendi halinde dostane kasabalar insanlara iyi gelir ve bir çok şeyden feragat ederek bu tatillerin peşinde koşarız. Siz de tüm bu hevesleri ve hayalleri gerçeğe çeviren kapı olmak istiyorsanız, işte size her daim kazandıran bir iş alternatifi; seyahat acenteliği. Üstelik bu meslek eğlenceli olduğu kadar bir çok farklı sürprizleri de içinde barındırıyor. Geniş ve kalıcı bir çevre edinecek olmanız da cabası.

Hizmet Alanları

Müzeler, ışıl ışıl mağazalar, lüks alışverişler, restoranlar, anıtlar, caddeler, diğer yanda yemyeşil vadiler, hayran bırakan lezzetler, sahiller, denizler, dereler, yöresel zevkler. Her zevke ve bütçeye göre tatil seçenekleri ile hizmet verecek, insanların mutluluğuna vesile olacaksınız. Sokak müzisyenleri, piknik alanları, mutlu yüzler tatil fotoğraflarını doldururken ve tatillerinden bahsederken bu turizm acentesi ile gittik diyerek her seferinde tebessüm ile sizi anacaklar. Bizce denemeye değer. Bir zaman sonra sık seyahat eden müşterileriniz, müdavimlerinizden olacaktır. Tatil dediğimizde elbette akla sadece kültür turları ve yaz tatilleri gelmemeli. Yelpazeniz çok daha geniş. Kayak, kış sporları, big foot, doğa yürüyüşleri, dağcılık, paintball, atv, okulların gezi organizasyonları ve üniversite grupları gibi bir çok spor dalları ve aktiviteler içinde kapınızı çalacak müşterilerinizin sayısı da hiç az olmayacak. Transfer ayarlamaları da arzu ederseniz yapabilirsiniz.

Acentecilik Dönemsel Bir İş Değildir

Dönemsel bir iş olduğu kanısı kimi zaman karşımıza çıksa da bunun doğruluğu yoktur. Dört mevsim kazanç sağlayabileceğiniz, oldukça keyifli bir iştir seyahat acenteliği. Üstelik siz de ülkemiz turizmine katkıda bulunabilirsiniz. Kurumsal bir çatı altında bu yola mı çıkmak istiyorsunuz yoksa bağımsız olmak mı talebiniz? Evvela buna karar vermeli, bu doğrultuda planlarını yapmalısınız. Üstelik bir seyahat acentası açmak için müthiş rakamlarda harcamalar gerekmektedir. İş yerinizin adresi aynı zamanda müşteri tabanınızı oluşturmanız da oldukça önemlidir. Doğru bir plan çizelgesi ile ilerlerseniz kazanmanıza hiç bir engel olmayacaktır. Şimdiden hayırlı olsun.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz