Yatırımcı Arıyorum

Seyyar Arabada Çay Satarak Para Kazanmak

Seyyar Arabada Çaycılık Yapmak

Çay, Türkiye’de en çok tüketilen sıcak içeceklerin ilk sırasında gelmektedir. Muhabbet ederken, hızlıca bir şeyler içmek istediğimizde ilk tercih her zaman çaydır. Pahalı bir lokantaya  gitsek de park da gezerken bir şeyler içmek istediğimizde her zaman çay içeriz.

Bu taleple birlikte farklı iş kolları da ortaya çıkıyor. Özellikle soğuk kış günleri ya da yaz günleri güzel bir yürüyüş sırasında dinlenmek için oturduğumuz çay içeriz. Çay içmek bizim ülkemizde ne ufak bir bahane dahi yeterli olmaktadır. Bu kültür sayesinde doğru noktada hazırlanan tüm çaylar kolayca satılabilir.

Seyyar Arabada Çay Satmanın Maliyeti

Günümüzde çay işini yapmak için seyyar bir araç ile doğru bir konumda durmanız yeterli olacaktır. Bunun için işlek cadde her zaman tercih edilmemelidir. Sahil kentlerinde yürüyüşe çıkan insanlara, öğle arası bir bardak çay içmek isteyenlere doğru bir konuma giderek çay satabilirsiniz.

Aracın mutlaka seyyar olması gerekiyor. Çünkü gerekli noktada yer değiştirerek işimiz için doğru yere geçiş yapabilmelisiniz. Tabi bu seçimi yaparken her zaman gelişi güzel hareket edemezsiniz. Öncelikle belediyeye giderek orada çay satıp satamayacağınız hakkında bilgi almanızda fayda var. Çünkü zabıtalar bu konuda çok titiz davranıyor. Ama izniniz varsa gönül rahatlığı ile satışınızı yapabilirsiniz.

Seyyar aracın maliyeti boyutlarına göre 2.000 TL ile 10.000 TL arasında değişecektir. Bir tüp ve büyük birkaç demlik başlangıç olarak işinizi görecektir. Günlük satacağınız çayın bardak maliyetini de hesaplamak kolay olacaktır. Günümüzde bir bardak hiçbir ekstra ekleme yapmadan 25 Kuruş ile 1 TL arasında bir maliyete sahiptir. Diğer ekstra masrafları da içine kattığınızda bu 50 kuruşa kadar çıkabilir.

Seyyar Arabada Çay Satarak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Çay satmak basit bir iş olarak görülse de doğru yerde lezzetli bir şekilde çay satarsanız güzel bir kazanç elde edebilirsiniz. Günümüzde bir bardak çay ortalama 5 TL’ye satılıyor. Günlük 100 bardak çay satarsanız aylık cironuz 15.000 TL olacaktır. Bu en küçük hesaplamadır. Bu da karınızın aylık ortalama 10.000 TL civarı olması anlamına gelir.

Büyük gösteri noktalarına gidebilir, konserlerin yanında işinizi yapabilirsiniz. Bunlar size ekstra kazanç sağlayacak etkinliklerdir. Ancak tek bir noktada durarak satış yapmak istiyorsanız da tercihinizi doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Ayrıca çay ile birlikte çekirdek ve simit gibi ürünleri de satarak kazancınızın miktarını arttırabilirsiniz.

Çay Ocağı Açmak

Arzu ederseniz, çay ocağı açmak adlı iş fikrini de inceleyebilirsiniz.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz