Yatırımcı Arıyorum

Seyyar Arabada Köfte Ekmek Satarak Para Kazanmak

Seyyar Arabada Köfte Ekmek Nasıl Satılır?

Köfte Ekmek, ülkemizin milli yiyecekleri arasında ki yeri hiç şüphesiz mevcuttur. Bir konser alanında, spor karşılaşmasında ya da kalabalık olan tüm etkinliklerin etrafında bu araçları görme şansınız vardır. Bu iş doğru şekilde yapıldığı taktirde güzel para kazandıran işlerden birisidir.

Çünkü köfte ekmeği neredeyse sevmeyen hiçbir kimse yoktur. Sadece bazı titiz insanlar açık alanlarda hazırlanan bu ürünleri tüketmeyi tercih etmiyor. Hızlı bir tüketim sunması ve bilindik bir lezzet olması nedeniyle talep her zaman yüksek oluyor.

Önce tezgahı nerede açacağınıza karar vermelisiniz. Gezici bir araba daha çok işinize yarayacaktır. Önemli bir organizasyon olduğunda aracı oraya götürmek daha kolay olacaktır. Köfte ekmeğin içine katmak için soğan, maydanoz ve domates ile baharatlar olmalıdır. Tüm bunları önceden hazırlamalı ve taze ekmek ile birlikte sunmayı unutmamalısınız.

Seyyar Köfte Ekmek Satmanın Maliyeti Ne Kadardır?

Seyyar bu işi yapmak istiyorsanız öncelikle 3000 TL ile 4000 TL arasında değişen fiyatlara satılan bir araç satın almalısınız. Temiz bir araç bulamazsanız sanayiye giderek bu aracı kendinizde yaptırabilirsiniz. Tanıdıklarınız yoksa maliyet genelde aynı olacaktır.

Günlük kaç köfte satacağınıza göre hedef belirlemelisiniz. Genelde köfte ekmek arasında 4 ya da 5 adet köfte koyulmaktadır. Bir kilo kıymadan 50-60 adet köfte hazırlanmaktadır. Yani bir kilo kıyma ile ortalama 12 köfte ekmek satabilirsiniz. Kıymanın 2019 Aralık ayı fiyatı 35 TL civarıdır.

Yanında kullanacağınız malzeme ile birlikte günlük maliyetinizi bu şekilde belirleyebilirsiniz. Ancak başlangıç için ortalama 5 bin TL ile 6 bin TL arasında bir sermaye başlangıç için yeterli olacaktır.

Seyyar Arabada Köfte Ekmek Satarak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Bu işten ne kadar para kazanabileceğiniz hesabını nasıl yapacağınızı yukarıda paylaştık. Günlük satacağınız adete göre kazancınızı hesaplayabilirsiniz. Köftesi bol bir ürün satmak istiyorsanız fiyat tane başına 10 TL olacaktır. Bunu lezzetli bir şekilde sunmayı başarırsanız hiçbir kimse fiyata bakmayacaktır.

Günlük 20 adet satarak günde 200 TL, ayda 6000 TL ciro elde edebilirsiniz. Bu da kar oranını düşünerek aylık size 3000 TL civarı bir kazanç sağlayacaktır. Tabi bu rakamların gerçekçi olmadığını söylemek gerekiyor. 20 adet ekmek sadece 1-2 saat içerisinde doğru bir noktada satılacaktır. Büyük toplantı alanlarında ise 1 saat içerisinde onlarca ekmek dahi satabilirsiniz.

Köfte dükkanı Açmak

Seyyar arabadan ziyade yerel bir işletme olarak bu sektörde faaliyet göstermek isterseniz, köfteci dükkanı açmak adlı iş fikrini de incelemenizi öneriyoruz.


İş Planları

kobi vadisi

Yorumunuz