Yatırımcı Arıyorum

Seyyar Arabada Simit Satarak Para Kazanmak

Seyyar Simit Satıcılığı Yapmak

Para kazanmak için yapılacak her iş kutsaldır. Hem de bunu, alın teri dökerek yapacaksanız daha bereketli bir şekilde para kazanabilirsiniz. Bu işlerden birisi; milli hazır yiyeceklerimizden birisi olan seyyar arabada simit satmaktır.

Simitçilik mesleği tarihi en eski olanlardan birisi olarak karşımıza çıksa da genelde bu iş belirli bir seviyenin üzerine çıkmadığı düşünülmesi nedeniyle genelde işsiz insanlar tarafından harçlıklarını çıkarmak için yapıldığı düşünülüyor. Ama doğru bir strateji ile birlikte simit sarayı gibi bir şirkete dönüşme şansına da sahiptir.

Seyyar Arabada Simit Satmanın Detayları

Seyyar araba üzerinden simit satabilmek için öncelikle bulunduğunuz mevki nereyse oranın belediyesine giderek gerekli izinleri almalısınız. Aksi taktirde sürpriz bir anda zabıtalar gelerek ekmek teknenize el koymak isteyeceklerdir. Bu onların en doğal hakkı olduğu için (görev anlamında) öncelikle izinleri almalısınız.

Ardından arabanızı almalı ve bir simit fırını ile anlaşmalısınız. Sadece simit satmak belki yüksek bir kazanç getirmeyecektir. Bunun yanı sıra içecek satabilir ve peynir, domates gibi ürünleri de sunabilirsiniz. Veya lezzetli sandviçler. Tamamen bir atıştırmalık olarak görülen simit günün her anında tüketilmektedir.

Genellikle sabah işe giderken, öğle araları geçiştirme olarak ya da bir çayın yanında açlığımızı dindirmek için hepimiz bunu bir şekilde tüketeceğimiz için herhangi bir zamanda satış yapabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken satışı işlek caddeler de ya da insanların günlük olarak uğradıkları duraklarda yapmaya özen göstermek olacaktır.

Arzu ederseniz; Simit Dükkanı Açmak adlı iş fikrini de okuyabilirsiniz.

Seyyar Simit Satmanın Maliyeti

Maliyetli bir iş kesinlikle değildir. Bir simit arabası almak ya da yaptırmak toplamda size 2 ile 4 bin TL arasına mal olacaktır. Hazır almak daha doğru bir tercih olacaktır. Ancak arabanın sağlam ve kullanılabilir olduğuna da dikkat etmelisiniz.

Bunun yanında günlük satışınız için alacağınız simidi ve diğer ürünleri düşünürsek 500 TL günlük sermeye yeterli olacaktır. Toplamda 5000 TL ya da daha az bir sermaye ile ilk adımı atabilirsiniz.

Seyyar Simit Satarak Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

İşlek bir caddeye tezgahını kurmayı başarırsanız kazancınız çok yüksek olacaktır. Ancak bu işin emek gerektirdiğini ve sürekli ayakta durmanız gerekeceğini de unutmamalısınız. Bir simit herhangi bir yerde değişmekle birlikte ortalama bir fırında 60 kuruşa satın alınabilir. Satış rakamı genellikle 1 TL olacağından simit başına %40 kar elde etme şansınız var.

Günde 100 tane simit satarak aylık 1.200 TL kazanma şansınız var. Bu yeterli gelmezse satışlarını bir şekilde arttırmalısınız. 200 simit ile aylık 2.400 TL kazanabilirsiniz. Yanında satacağınız içecek ile birlikte kar etme limitinizi de yukarı çekme şansınız olduğunu unutmamalısınız.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz