Yatırımcı Arıyorum

Seyyar Dürümcülük Yaparak Para Kazanmak

Seyyar Dürümcülük Yapmak

Seyyar Dürümcü Nedir?

Seyyar satıcılık ülkemizde ki en ilginç ve aynı zamanda özellikle geceleri popüler mesleklerden birisidir. Kimi insanlar bu işten ekstra paralar kazanırken bazıları da işlerini genişleterek büyük miktarda paralar elde edebiliyor. Tabi seyyar satıcılık başlangıç olarak kolay bir iş değildir.

Yüksek sıcaklıklar altında beklemeli ve soğuk kış günlerinde müşterilerinizi memnun etmeniz gerekiyor. Tabi bunların yanında sunacağınız gıda türünde ki lezzeti seviye olarak her zaman yukarı tutmayı başarırsanız tahmin ettiğinizin üzerinde kazanç elde etme imkanına kavuşma şansınız var. Tüm bunların olabilmesi için öncelikle bir iş planı hazırlamalı ve bu iş için gerekli izinleri almalısınız.

Seyyar Dürümcülük Nasıl Yapılır?

Dürüm işi çok basit olarak görülebilir ancak bir ekmek arasında göre daha meşakkatlidir. Tüm malzemeleri dışarıdan almalı ve hazır hale getirmelisiniz. Dürüm olarak köftemi, tavuk mu yoksa farklı bir şey mi satacaksanız belirlemelisiniz. Tezgahınız sürekli temiz olmalı ve tüm işinizi tek başınıza yapacağınızı unutmamalısınız.

Kafanıza göre bir nokta belirleyip oraya seyyar tezgahınızı açamayacağınızı da unutmamalısınız. Belediyeye giderek gerekli izni almalısınız. Bunun için ödemeler yapmalı ve olumsuz bir durumun yaşanmasının önüne geçmelisiniz. İzin alacağınız yerin işlek bir cadde köşesi olmasına ve insanların kalabalık olarak bulundukları noktalar olmasına dikkat etmeniz işinizin artıları arasında ki yerini alacaktır.

Konu hakkında daha detaylı bilgi için: tıklayın

Seyyar Dürümcü Açmanın Maliyeti

Seyyar dürüm yapmak için günlük 200 TL ile 300 TL arası bir maliyet yetecektir. Gıda sektöründe kar genellikle tazeliğe ve kaliteye göre %100 oranında olabiliyor. Ancak siz bu işe yeni başladığınızda öncelikle insanlara kendinizi tanıtmanız gerekiyor. Daha uygun fiyatlar tercih etmelisiniz.

Seyyar bir arabayı sanayide yaptırabilir ya da satın alabilirsiniz. Temiz bir araba, çalışır durumda alındığında 2500 TL ile 3000 TL arası bir maliyeti olacaktır. Bu da işin tüm maliyetini başlangıç için belediye ödemeleri ile birlikte 5000 TL sermaye ile yapma şansını sizlere sunacaktır.

Seyyar Dürümcü Açarak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Ne kadar para kazanabileceğiniz tamamen sizin işinizde ne kadar başarılı olduğunuz ile alakalı olarak değişecektir. Tavuk ya da et dürüm satabilirsiniz. Bunları fiyatları tane başına 10 TL ile 15 TL arasında değişecektir. Günde en az 30 adet dürüm sattığınızı farz ederek ne kadar kazabileceğinizi hesaplayabilirsiniz.

Ortalama 12,5 TL ile günlük cironuz 375 TL olacaktır. Aylık cironuz ise 11 bin TL üzerinde olacaktır. Bu da en kötü durumda dahi 2000 TL ile 4000 TL arasında bir kazanç sağlamanıza yardımcı olacaktır. Dediğimiz gibi bu iş sizin kaliteniz ile orantılı olarak size para kazandıracaktır.

Not: yazı içerisinde belirtilen tüm fiyatlar temsilidir, günümüz fiyatları ile değişkenlik gösterebilir.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz