Yatırımcı Arıyorum

Seyyar Kokoreç Satarak Para Kazanmak

Seyyar Kokoreççilik Yapmak

Kokoreç ülkemizde en çok tüketilen sokak lezzetlerinden birisidir. Büyük şehirlerde birçok işlek caddenin ortasında ya da yanında bu hizmet insanlar tarafından sunuluyor. Kokoreç yapımı için koyunların ince bağırsağı genellikle kullanılıyor. Ardından hazırlanan bu ürün bir şişe geçirilerek kömür ateşi yardımı ile pişiriliyor.

Parça parça doğrandıktan sonra üzerine baharat ve çeşni atılarak ekmek arası olarak sunuluyor. Birçokları için vazgeçilmez bir lezzet olarak görülürken birçok insan da yemek konusunda çok da taraftar olmuyor. Ancak son yıllarda gittikçe popüler olması nedeniyle kazancı genelde merak edilen işlerden birisi olarak görülüyor.

Seyyar Kokoreç Satarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seyyar arabada kokoreç satabilirsiniz. Büyük ya da küçük bir şehirde olmanız fark etmiyor. Birçok insan temiz ve lezzetli bir şekilde kokoreç sunan noktaları genelde tercih ediyor. Özellikle güzel bir hizmet sunarsanız ne kadar uzakta olursanız olsun sizin yanınıza dahi gelmeyi göze alıyorlar.

Kokoreç’i doğru şekilde pişirmeli, sunumu yaparken yanında acı biber turşusu ve içecek olarak da ayran ya da şalgam suyunu sunmalısınız. Acılı, acısız seçeneklerde olmalıdır. İmkanınız varsa ekmek içini kızartmanız yemeğe lezzet katacaktır. Temizlik her zaman ön planda olmalıdır. Seyyar bir arabada ya da dükkanda satışı yaparken bu konulara dikkat etmelisiniz.

Seyyar Kokoreç Satmanın Maliyeti

Günümüzde talebin artması ile birlikte kokoreç imalatı yapan çok sayıda şirket bulunuyor. Özel buzluklarda saklanarak ülkemizin birçok yerine gönderiliyor. O nedenle satacağınız ürünü bu şekilde sağlama şansınız var. Araba için genelde maliyet 5 bin TL ile 15 bin TL arasında değişecektir. Seyyar araç içerisini hazırlamak ve ürünü temin etmek içinde 3 bin TL sermaye başlangıç için yeterli olacaktır.

Seyyar olarak ürün satacak olsanız dahi belediye ile iletişime geçerek bu konu hakkında bilgi almalı ve gerekli ödemelerinizi yaparak izinlerinizi almalısınız. Adresinizi doğru seçin ve sürekli aynı yerde hizmet sunmaya dikkat edin. Bu sayede çok sayıda sabit müşteriniz olacaktır. Seyyar satıcı olarak bu işi yapmanın ortalama maliyeti 5 bin TL ile 10 bin TL arasında değişecektir. Aynı işi bir dükkanda  yapmak isteyenler için maliyet otomatik olarak ikiye katlayacaktır.

Kokoreç Satarak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Kokoreç satarak para kazanmak tahmin edilenden daha yüksek olacaktır. Yarım ekmek kokoreç fiyatı büyük şehirlerde 80 TL olarak sunulsa da küçük şehirlerde genelde 40 TL ile 60 TL’ye satılmaktadır. Günde 100 adet yarım ekmek arası sattığınızı düşürseniz günlük ciro 4.000 TL ile 6.000 TL arası olacaktır. Bunu yarı yarıya düşürseniz dahi ciro 2.500 TL olacaktır. Ayda 20 gün çalışırsanız 50.000 TL ciro yapabilirsiniz. Yarı yarıya kar elde ettiğinizi düşünürseniz kazancınız 25.000 TL olacaktır. Tabi bu ürünü sattığınız bölgeye ve yanında sunduğunuz hizmete göre de değişiklik gösterecektir.

Kokoreç Bayiliği Almak

Bu işte iddialı bir şekilde büyümek ve işlerinizi geliştirmek istiyorsanız, bayilik alarak yatırım yapabilirsiniz. Konu hakkında ayrıntılı bilgi için: Kokoreç Bayiliği Almak adlı makaleyi incelemenizi öneriyoruz.kobi vadisi

Yorumunuz