yatırımcı arıyorum

Seyyar Turşuculuk Yaparak Para Kazanmak

Seyyar Turşuculuk Nasıl Yapılır?

Turşu ülkemizde bulunan farklı lezzetlerden birisidir. Birçok meyve ve sebzenin turşusu yapılarak evlerimizde özellikle kış mevsimlerinde tüketilmektedir. Bunun yanında seyyar olarak bunların satıldığı birçok noktada bulunmaktadır.

Seyyar turşu veya turşu suyu satarak para kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk iş kendinize bir seyyar araç almak ve ardından turşu satın almak olacaktır. Tabi turşuyu isterseniz de kendiniz yapabilirsiniz. Başlangıç için bunun yerine turşusu gerçekten güzel olan ve insanların beğendikleri yerden tedarik etmek mantıklı olacaktır.

İşinizi seyyar bir araç ile yapacağınız için tek bir noktada beklemenize gerek yok. Ancak beklediğiniz noktalar kalabalık güzergahlar olmasına dikkat etmelisiniz. Bu noktaları önceden belirlemeli ve belediyeden izin alarak oralarda satış yapmaya dikkat etmelisiniz.

Seyyar Turşu Satarken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Turşunun her zaman taze olmasına dikkat etmelisiniz. Ne çok fazla acı olacak ne de tat vermeyecek düzeyde olması önemli olacaktır. İnsanlar bu mayhoş lezzeti genellikle ilk defa denemedikleri için ağızlarında ki tadı hiçbir zaman unutmayacaklardır.

Farklı turşular olmasına özen göstermelisiniz. Başlangıçta insanların sıklıkla tükettiklerini bulundurmalı ve zamanla sayıyı arttırmaya odaklanmalısınız. Arabanızda hızlı hizmet vermeli ve bardaklarınızı büyük tutmaya özen göstermelisiniz. Öncelik her zaman müşterilerinizi memnun etmek olacaktır. Çünkü memnun olan müşteri tekrar geri gelecektir.

Seyyar Turşuculuk Yapmanın Maliyeti

İlk maliyetiniz seyyar aracınız olacaktır. İdeal bir seyyar turşu arabasını 5 bin TL’ye satın alabilirsiniz. Daha geniş ve gösterişli olmasını istiyorsanız biraz daha üzerine eklemeniz gerekiyor. Turşuyu günlük satış esnasında kullanacağınız malzemelerin maliyeti ve günlük 10 kilogram turşu ile birlikte maliyetini hesaplayabilirsiniz.

10 kilo turşuyu 100 TL’ye veya anlaştığınız bir yerler daha uygun fiyata satın alabilirsiniz. Bununla birlikte bir ay sizi idare edecek olan sermayeniz toplamda 10 bin TL olacaktır. Az bir sermaye ile iş yapmak isteyenler açısından bu özellikleri ile tercih edilebilecek bir sektör olarak görülmektedir.

Seyyar Turşuculuk Yaparak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Turşu suyunu bardakta genellikle 1 TL ile 2 TL arasında sunulmaktadır. İçinde turşu olanlar ise 3 TL ile 4 TL arasında satılmaktadır. Başlangıç için günlük 20 bardak sattığınızı hesaplayarak bu işten ne kadar kazanacağınızı ortaya çıkarabilirsiniz. 10 bardak su 20 TL, 10 bardakta turşu 40 TL ciro yapmanızı sağlayacaktır. Başlangıç için aylık 1800 TL ciro elde edebilir ve 1000 TL kazanabilirsiniz.

Tabi bu hesaplama en düşük seviyeden yapılmaktadır. Sayı arttıkça kazançta kendiliğinden artış gösterecektir. Bunun için ürünlerinizin her zaman lezzetli olmasına ve temiz bir şekilde sunum yapmanıza dikkat etmelisiniz.

Arzu ederseniz Turşucu Dükkânı Açmak adlı iş fikrini de inceleyebilirsiniz.


yatırımcı arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz
Yeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
sponsor arıyorum
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

Seyyar Turşuculuk Yaparak Para Kazanmak

okuma süresi: 2 dk
0