Yatırımcı Arıyorum

Sıfırdan İş Kurmak

Yeni İş Kurmak

Ülke sınırlarımız içerisinde meydana gelen düşüncelerden bir tanesi de hızlı zengin olmanın kolaylığı olduğu belirtiliyor. Fakat bu düşünce sadece lafta kaldığı gözlemleniyor. Kişilerin uzun sürmesini planladığı ve de sıfırdan iş kurmanın getireceği birtakım belirtiler meydana geliyor. Bu aşamada girişimcilerin yapması gereken bazı seçenekler meydana geliyor.

Herhangi bir sıfırdan iş kurmak için öncelikle kişilerin piyasaları araştırmaları gerekiyor. Bu araştırmalar neticesinde ellerinde bulunan sermayeleri doğru bir yatırım ile hayata geçirerek sıfırdan bir iş kurma düşüncesini oluşturabilirler. Her kişi kendi işinin patronu olma düşüncesi ile birlikte meydana gelmiş olan durum çoğunluk ile değişim gösteriyor. Kimisi meydana getirdiği iş fikri ile daha da zirveye çıkarken kimisi de bu durumu daha da aşağılara çekerek iş fikirlerini ertelemek zorunda kaldığı gözlemleniyor.

Sıfırdan İş Kurabilmek İçin

Vizyon, Amaç ve Ana Değerden Emin Olunmalı

Öncelikle kişilerin içerisinde bulundukları süreçleri sıfırdan iş kurabilmeleri açısından emin adımlar ile ilerlemesi gerekiyor. Çünkü atılacak her bir adım ileri zamanlar için avantaj ya da dezavantaj olarak karşılarına çıkacağı belirtiliyor. Sahip olunan iş fikirleri üzerinde kişilerin akıllarında kalan ya da iş fikrinde emin olunmaması durumunda işin hayata geçirilmesi uygun bulunmuyor.

Genel olarak günümüz iş hayatı içerisinde gerçekleşen ekonomik sıkıntılardan dolayı her girişimci iş fikrini hayata geçiremiyor. Fakat kişilerin dikkat etmesi gereken nokta da tam bu durumda meydana geliyor. Meydana gelen durum ise vizyon olarak adlandırılıyor. Kişilerin kendi iç bünyelerinde vizyon sahibi olmaları gerekiyor. Çünkü piyasaya bakış açıları ne kadar geniş bir pencere içerisinde gerçekleşir ise o kadar gelir elde edip, sahip olabilecekleri değerler bir o kadar da fazla olacağı belirtiliyor.

Kişilerin bir şirket kurmak istemesini varsayalım. Fakat söylediğimiz vizyon kelimesini iç bünyesinde barındırmadığı müddetçe bu durumun gerçekleşme süresi de bir o kadar erteleneceği belirtiliyor. Genel olarak açık vizyon, uzmanların söylemlerine ve de araştırmaları doğrultusunda sahip olunan büyük şirket sahiplerinin ya da yüksek amaç belirlemiş önemli kişilerin olmazsa olmazı olarak belirtiliyor.

İş Kurarken Gerçek Değerler ile Hareket Etmek

Öncelikle bu durum kişinin kendisini bilmesi ile gerçekleşiyor. Kısaca sıfırdan bir iş kurmak için kişinin kendi içerisindeki gerçek düşüncelerini masaya yatırması gerekiyor. Bu gerçeklere örnek verecek olursak, kişinin sahip olduğu değerler, kişinin iç bünyesinde barındığı tutku, kişinin amaçları ve de zaafları gibi birtakım düşünceler bu duruma örnek olarak gösterilebilir. Önem ile belirtmek gerekirse kişilerin vizyonuna giden yol sadece ve sadece kendilerinden geçiyor.

Kişilerin sıfırdan iş kurmak için yapması gereken ikinci aşama ise yapabildiği işlerin bir kenara bırakarak başarısız olduğu iş kollarına odaklanması gerekiyor. Bu durumları masaya yatırarak üzerinde çalışmalar yapması gerekiyor. Bu duruma örnek verecek olursak, kişilerin zaafları verilebilir. Kişiden kişiye değişim gösteren bu terim, iş hayatı üzerinde oldukça büyük bir etkiye ve de es geçilmemesi gereken seçeneklere kadar uzanıyor.

Zaaflarını masaya koyan kişinin yapması gereken diğer nokta ise elinde bulundurduğu kaynakları değerlendirmesi gerekiyor. Örnek verecek olursak insanlar, paralar, bağlantılar gibi seçenekler bu duruma örnek verilebilir. Yani kısaca sıfırdan iş kurmak isteyen kişilerin düşünmesi gereken nokta erişimi olan ya da olmayan faktörleri hesap etmek olduğu belirtiliyor. Belirtmek gerekir ise kimse sahip olduğu değerler ile kıt kanaat meydana gelen imkanlar sayesinde büyük bir ada inşa edemediği örneklendiriliyor.

İş Kurma Aşamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişilerin sıfırdan iş kurmak için dikkat etmesi gereken son nokta ise hayal gücü olduğu belirtiliyor. Yapılması gereken pencereden dışarıya bakıp, hangi sektör içerisinde ilerlemek istendiği olarak nitelendiriliyor. Herhangi bir kişinin sıfırdan iş kurabilmesi için hangi sektör içerisinde devamlılık göstereceği gelir açısından oldukça büyük bir sorun teşkil ettiği gözlemleniyor. Çünkü herhangi bir girişimci piyasayı titizlik ile incelediğinde sahip olduğu vizyon sayesinde büyük yapılar inşa edebiliyor ve de büyük bir bilinirlik kazanabiliyor.

Bu faktör ile birlikte iş kurmak isteyen kişilerin değerlendirmesi gereken seçeneklerden bir tanesi de hitap edilecek hangi müşterilerin olduğunu belirlemeleri gerekiyor. Müşterilerin kim olduğu, piyasa içerisindeki hangi firma ya da şirketler ile rekabet içerisinde olunacağını belirlemeleri ve yavaş adımlar ile ilerlenmesi gerekiyor.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz