Yatırımcı Arıyorum

Sınırsız Sanal Kart Oluşturabileceğiniz Bankalar

Sanal Kart Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Sanal Kart, banka ve kredi kartlarının tüm özelliklerini içerisinde barındıran kredi kartınıza bağlı bir kart türüdür ve bu kartlar elinizde bulunmaz adı üzerinde sanal olarak kullanılmaktadır. Bu işlemi yapabilmek için herhangi bir şubeye gitmeniz veya müşteri hizmetleri ile dakikalarca konuşmanıza gerek yoktur. Sanal kart oluşturmak için bir adet kredi kartını sahip olmanız gerekmektedir, internet şubesine veya telefonunuzda bankanıza ait olan mobil bankacılık programına girerek menüler kısmında bu seçeneğe kolayca ulaşabilirsiniz.

Sanal kartın en büyük kullanım sebebi, internet alışverişlerinde güvensizlik duygusunun oluşmasından kaynaklıdır. Günümüzde bazı internet siteleri kart bilgilerini kopyalayarak sizin adınıza, haberiniz olmadan harcamalar yapabilmektedir. Bu tarz hırsızlık suçlarından kolayca kurtulabilmek adına bankalar sanal kart oluşumuna izin vererek güvenli alışverişe çözüm bulmuşlardır. Belirlemiş olacağınız limit doğrusunda alışveriş yapabilirsiniz ve belirlenen limitin kesinlikle dışına çıkamazsınız.

Bazı bankalar sanal kart oluşturma sayısına sınır koymazken bazıları da günlük, haftalık ve yıllık olarak sınır koymaktadır. Bundan dolayı sınırlı ve sınırsız sanal kart oluşturabileceğiniz bankaları sunarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

İnternet şubesine bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan menüden kartlarım seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

Kartlarım bölümünde banka kartlarım, kredi kartlarım ve sanal kartlarım seçeneklerinden sanal kartlarıma tıklayarak ‘’Sanal Kart Ekle’’ seçeneğine giderek bankanızda bulunan, hangi kredi kartınız üzerinden işlem yapacağınızı seçmeniz gerekmektedir.

Kredi kartınızı seçtikten sonra sanal kartınız için limit yani sanal kartınıza ücret tanımlamanız ve hangi döviz (TL, Dolar) seçeneğini kullanacağınızı belirterek sanal kartınızı kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Sanal kartınızı iptal ettirmek istiyorsanız mobil bankacılık, internet şubesinden yapabilir veya müşteri hizmetlerini arayarak iptal ettirebilirsiniz.

Sınırsız Sanal Kart Oluşturabileceğiniz Bankalar

İş Bankası

İş Bankası müşterilerine sınırsız sanal kart kullanımı hizmeti sunmaktadır. Bu sebepten dolayı hiç çekinmeden işlemlerinizi gerçekleştirebilir farklı siteler için alışveriş yaparken kullanmış olduğunuz sanal kartı iptal ederek diğer sanal kartınızı kolayca oluşturabilir ve hızlıca kullanabilirsiniz.

Garanti Bankası

Garanti Bankası da İş bankası gibi sınırsız sanal kart kullanımı sunan bankalardan bir tanesidir. İş Bankası ve diğer bankalarda bulunan kredi kartı bulundurma zorunluluğu Garanti Bankası için geçerli değildir. Garanti Bankasına ait olan bir banka kartı ile işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz.

Akbank

Akbank kullanıcıları sınırsız kullanımın dışında bir takım fırsatlardan da yararlanabilmektedir. Bunlar; Axess’e özel taksit olanaklarından yararlanabilir, harcamalarınızdan chip-para kazanabilir ve TL, USD ve Euro döviz türlerini kullanabiliriz, bazı bankalarda TL ve USD birimleri bulunurken Euro’nun kullanımı kapalı olabilir Akbank bu seçeneği de müşterilere sunmaktadır. Sanal kartınızı silmek istediğiniz takdirde mobil uygulama veya internet şubesi üzerinden işlem gerçekleştiremiyorsunuz. Bu silme işlemini Akbank’ın müşteri hizmetlerini arayarak yapmanız gerekmektedir.

Kuveyt Türk

Kuvey Türk bankası da yukarı da belirttiğimiz tüm bankalar gibi sınırsız sanal kartı kullanımı hizmetini sunan bankalardandır. Kuveyt Türk bankası da bu seçenekten yararlanabilmek için müşterilerine kredi kartı zorunluluğu tanımaktadır.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası diğer bankaların aksine yıllık olarak kullanım sınırı getirmiştir. Ziraat Bankasının yıllık sanal kart oluşturma limiti 10’dur. Bu limiti aşamayacağınız için sadece Ziraat Bankası kullanıyorsanız sanal kart kullanımlarınız da dikkatli olmanız gerekecektir.

Deniz Bank

Deniz bankasında ise kullanım sınırı yabancı menşeili kumar siteleri ve bahis sitelerinden dolayı getirilmiştir. Bu sınırın haftalık 7 adet olduğu belirtilmektedir.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz