Yatırımcı Arıyorum

Siz Bayiliği, Bayilik de Sizi Seçmeli

Kendinize ait bir marka ile kendi işinizi kurmaktan vazgeçtiniz diyelim. Bayilik almaya karar verdiniz. Firmanızı ve sektörünüzü de seçtiniz. Maddi olarak da hazırsınız. “Peki hemen bir bayilik sahibi olabilecek miyiz?” derseniz bunun cevabı hayırdır. Çünkü esas firmanın da bayilik için sizi seçmesi gerekmektedir.

Esas firma bayilik başvurusunda öncelikle sizi tanımalıdır. Çünkü yapacağınız işten sadece siz değil esas firma da kazanacaktır. Kazandırmayacak olan kişilerle de çalışmak istemezler. Kendinizi tanıtmanız kesinlikle istenecektir. Maddi olarak bayilik sahibi olmaya uygun olup olmadığınız kesinlikle öğrenilecektir. Bu alandaki deneyimleriniz ve ileriye dönük düşüncelerinize kadar hepsini öğrenmek isteyeceklerdir. Kendi kriterleri belli olan esas firmalar, sizin bu kriterlere uygun olup olmadığınızı sorguladıktan sonra, sizin bağımsız hareket etmeyeceğinizin garantisini aldıktan sonra, iş disiplinine uyacağınızı temin ettikten sonra size onay verecektir. Zaten eğer esas firmanın sistemi ile bağdaşık ve bağlaşık bir şekilde hareket ederseniz başarılı olursunuz.

Firma sizi seçmeye karar verdikten sonra iki taraf arasında bir bayilik sözleşmesi yapılmalıdır. Bu sözleşmenin her detayını incelemekte fayda vardır. Çünkü konuşulan ama sözleşmede yer almayan maddeler olabilir. Ya da tam tersi konuşulmayan ama sözleşmede yer alan istemediğiniz bir maddeyle karşılaşabilirsiniz. Bunları yaşamamak adına yanınızda bir bilirkişi olması daha sağlıklı olacaktır.

Bunların tamamını hallettiniz ve bayilik sizi siz de bayiliği seçtiniz. Sektör de istediğiniz ve uyum sağladığınız bir sektör ise artık kazanç kaçınılmaz olacaktır.

Kobi Vadisi platformunda bulunan, size en uygun; bayilik veren markalara ulaşabilirsiniz.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz