Yatırımcı Arıyorum

Seyyar Satıcı Olarak Yapılabilecek İşler

Seyyar Satıcılık Yapmak

Ülke sınırlarımız içerisinde çok büyük sermayelere gereksinim duyulmadan yapılacak birçok iş alanı meydana geliyor. Son dönemlerdeki girişimcilerin oluşturmuş olduğu sektörlerin giderek yaygınlaştığı belirtiliyor. Öncelikle sokak ortamında satıcı olarak gelir elde edebilmek için dikkat edilmesi gereken bazı durumlar meydana geliyor. O durumlardan en önemlisi ise yasal bir iş yapabilmeniz gerektiği olarak nitelendiriliyor. Genel olarak ilk süreçte fazla bir sermayeye gereksinim duymanız gerekmiyor fakat ilerleyen süreçlerde sermayenizin kendiliğinden oluşacağı belirtiliyor.

Kişilerin sokak satıcısı olarak gelir elde etmelerindeki diğer sektörler arasında oluşan avantajlarından bir tanesi de kişilerin üst seviye gelirler elde edebilmeleri için sadece kendi istedikleri saatlerde çalışıyor olmaları gibi faktörlerden oluşuyor. Kişilerin sokakta satmak istedikleri hangi ürün var ise ilk süreçlerde yavaş ilerleme kaydedilebiliyor fakat uzun vadede sokak satıcılığının kazandırdığı gelirler birçok kişi tarafından tam anlamı ile yüksek olduğu nitelendiriliyor.

Nasıl Seyyar Satıcı Olunabilir?

Sokak Ortamında Nasıl Seyyar Satıcı Olurum?

Öncelikle kişilerin sokak ortamında satmak istedikleri ürünü belirlemeleri gerekiyor. Genel anlamda bakacak olduğumuzda kişilerin her gün aynı ürünü satmak gibi bir zorunluluklarının olmadıkları belirtiliyor. Meydana gelen bu konuya bir püf nokta bırakacak olursak kişilerin uygulamasındaki önerilen düşüncelerden bir tanesi de sokakta satacağı ürünü çevresindeki nüfusun demografik özelliklerine oranla belirlemesindeki kazanacağı gelirler büyük artış gösterebileceği belirtiliyor.

Sokak ortamında gelir elde edilebilmenin bir diğer aşamasında ise kişilerin sokakta ürün satabilmeleri için gerekli olan kurumlardan ruhsat ve de izinleri almaları gerekiyor. Meydana gelebilecek bu duruma örnek verecek olursak hangi araç türü ile satış yapılmak istendiği, satılabilecek ürün türleri ve de kişinin satış yapacağı aracın durmasını istediği yer ile ilgili oluşturulan tüm kısıtlamalara uyabileceğinizden emin olmanız gerekiyor. Seyyar Dürümcülük Yaparak Para Kazanmak

Satıcı olabilmek için kişilerin lokasyona büyük önem vermeleri gerekiyor. Çünkü inan popülasyonunun fazla olduğu durumlar içerisinde satışların da fazla olacağı belirtiliyor. Örnek verecek olursak portakal satabilecek bir kişi için okul çıkışları, cami çıkışları, bitpazarları, kalabalık otobüs durakları, fuarlar gibi benzeri birçok alanda devamlılık gösterebilir.

Kişilerin sokak ortamında satış yapabilmesi için dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi de satmak istediği ürünü belirledikten sonraki aşamalarda ürünlerin toptan alınması gerektiği vurgulanıyor. Kişilerin malzemeleri toptan alması durumunda hem paradan tasarruf yapabiliyor hem de zamandan tasarruf yapabileceği nitelendiriliyor. Meydana gelen bu duruma ek olarak kişilerin malzeme konularında ürün eksikliğini hissetmeyeceği konusunda öngörüler meydana geliyor. Fakat dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise kişilerin ürünleri çok fazla sayıda almamaları öneriliyor çünkü satışa çıkılan o gün içerisinde ürünlerin birçoğu satılmadığında çöpe atmak yerine fazla ürün almamak daha mantıklı olabileceği nitelendiriliyor.

Seyyar Satıcı Olarak Hangi İşler Yapılabilir?

Sokaktaki satışlar içerisinde en çok tercih edilen ürünlerin başında su satmak, pilav satmak ve de kestane satışı yapmak gibi örnekler verilebiliyor. Meydana gelen bu tarz seçeneklerin maliyetleri şu şekilde listeleniyor.

  • Herhangi bir kişi su satmak istediğinde, bir şişe suyun maliyetinin 15 kuruş ya da satış fiyatının 50 kuruş olduğunu varsayalım. Satılabilecek bir şişe su üzerinden kişi yaklaşık olarak 35 kuruş kazanabileceği belirtiliyor. Günlük olarak yoğun insanların olduğu bölgede satış yaptığı düşünülen kişinin 100 adet su satması durumunda elde edeceği kazancın 35 TL gibi bir rakam olabileceği belirtiliyor. Bu elde edilecek rakamlar ve satış miktarları lokasyona ve yaz aylarına göre değişim gösterebiliyor.
  • Sokak ortamında pilav satmak isteyen bir kişinin bir tabak pilav miktarını 2,5 TL gibi bir rakam ile sattığını varsayalım. Tabak başına genel olarak 1,5 TL gibi bir kazanç elde edilebileceği belirtiliyor. Öyle ki kişi işlek bir cadde ya da ortamlarda bulunduğu durumlarda iki ya da üç saat içinde 100 adet pilav satışı gerçekleştirdiği gözlemleniyor.
  • Sokak ortamında mısır satmak isteyen kişilerin net kar oranı yaklaşık olarak %50 gibi rakamlar olduğu nitelendiriliyor. Günlük olarak 2 TL gibi bir rakam belirlenmiş olduğunu varsayarsak 100 mısır satılması durumunda elde edilecek kazançlar net olarak 100 TL olduğu nitelendiriliyor. Seyyar Arabada Simit Satarak Para Kazanmak
  • Kış aylarında sokak ortamında kestane satmak isteyen bir kişi için meydana gelen değişimler olabiliyor. Çünkü kestanenin kilosu sürekli değişim gösteriyor. Kestaneler genel olarak 25 TL ya da 30 TL gibi rakamlar ile satılıyor iken maliyetleri 5 TL ya da 10 TL arası değişim gösteriyor.

Not: yazı içerisinde belirtilen tüm fiyat ve rakamlar temsili olarak belirtilmiştir.kobi vadisi

Yorumunuz