Uzmana SorunKategori: YardımGemi Mesleği
Necati sordu 9 ay önce

merhaba. Bir süredir aklımda olan denizci mesleği hakkında bilgi ve varsa önerilerinizi almak istiyorum. Internet ortamından sağlıklı bilgi edinemedim. Çok iyi diyen de var amann! Diyen de. Bu mesleğin beni etkilemesinin iki büyük nedeni var. İlki vaad edilen dolar bazında maaş ikincisi uzun süreli yolculuk. Bildiğiniz yurt dışı gemileri var mı  hani bi sefer 3 4 ay sürecek olan. Güvenilir olan. Bazı denizcilik firmaları maliyeti 2000 2500 tl olan gemi adamı cüzdanını satmak için böyle ilanlar veriyor diye duydum.. benim çalışmak istediğim gemi maaşı ve çalışma şartları iyi olsun yolculuk süresi hiç önemli değil. 1 ay 3 ay 8 ay fark etmez.

1 Yanıt
kobivadisi Görevli yanıtladı 9 ay önce

Merhaba,
En sağlıklı başvuru İŞKUR üzerinden gerçekleşecektir. Güvenli bir biçimde işe girmeniz için denizcilik alanındaki iş arayışınızı halen kaydınız yok ise İŞKUR a kayıt olarak uluslararası prosedürleri uygulayan Resmî bir kurum aracılığı ile sürdürmenizi öneririz. Size atanacak olan Meslek Danışmanınız ile birlikte iş arayış sürecinizi belirler, görüşmeler yapar ve yine işe giriş aşamanızda Resmî prosedürler İŞKUR aracılığı ile gerçekleşir.
 
Ayrıca belirtmek isteriz ki; Kobi Vadisi – İnsan Kaynakları platformunda yer alan Türkiye genelinde bulunan birçok denizcilik firması iş ilanları vermektedir. Müsait olduğunuzda da göz atarsanız mutlak suretle size yardımcı olacaktır. Ayrıntılı bilgi için: Gemi İş İlanları