Yatırımcı Arıyorum

Stant Açabileceğiniz Popüler İş Seçenekleri

Stant Açarak İş Kurma Modelleri

Kendi işini kurmak istiyor ancak mağaza açmak ve bir dükkan sahibi olmaktan ziyade daha az maliyetli olan ve her an ulaşılabilir özelliği ile stant açmak istiyorsunuz. Stant işi girişimcisine oldukça geniş bir yelpaze sunmakta. Bardakta mısırdan çikolata şelalesine, çubuk patatesten kahve çeşitlerine kadar bir çok seçenek ile açabileceğiniz standınız, son zamanlarda en popüler zamanını yaşamakta.

Bu popülaritesini daha uzun seneler koruyacağı gözüken stant işlerinde en popüler seçenek bir Meksika lezzeti olan taco, muhtelif çeşitleri ve garnitürler ile fevkalade rağbet görmektedir. Ayrıca kahve ve muffin ikilisi de standların göz bebeğidir. Çikolata parçalı, limon aromalı, yaban mersinli çeşitleri ile gün arasında adeta doping olan muffin kekler kahvenin cezbedici kokusu ile birleşince karşı konulması oldukça güç. Bu karşı konulmaz lezzetlerden biri de profiterol. Stant açmayı düşünür iseniz profiterol de oldukça iyi ve güçlü bir seçenek olabilir. Profiterolün seveni oldukça fazla. Cup ta almak isteyenler kadar kilo ile almak isteyenlerde oldukça fazla olacaktır.

Stand İş Fikirleri

Stant için bir diğer seçenekte harikulade donutlar olabilir. Birbirinden lezzetli çeşitleri ve renkleri ile akılları baştan alan donutlar da stant işi için harikulade bir seçenek. Buna benzer bir diğer seçenekte waffle olabilir. Özellikle ülkemizde çok sevilen waffle, özellikle gençler arasında çok popüler. (waffle dükkanı açmak) Stant dediğimizde elbette dondurmayı unutamayız. Yaz kış demeden sevilerek tüketilen bu besin, stant işlerinde de oldukça tatminkar kazançlar sağlamaktadır.

Stant işinde favori yiyeceklerden biri de tarif edilemez lezzeti ile çikolatalı surfle hiç şüphesiz. Gün içerisinde müşterilerinizin damaklarını şenlendirecek çikolatalı surflelerin temini ve sunumu da oldukça kolay. İkramı biraz daha meşakkatli olsa bir Çin yemeği olan noodle da oldukça büyük talep görmekte. Sosları ile tadına doyum olmayan bir çeşit erişte olan noodle’ın adeta müptelaları bulunmakta.

Sadece gıda üzerine stant açabileceğinizi düşünmeyin. Örneğin şapkalar, çantalar, güneş gözlükleri, fularlar da satabilirsiniz. Trend t-shirtler de fevkalade beğenilmekte ve hatırı sayılır satış rakamlarına ulaşmaktadır. Ancak stant da ürün satmak istiyor iseniz farklı ve görülmemiş ürünlere de yer açmanız gerekir. Böylelikle dikkat çekmeyi kolaylaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra küçük elektronik aletler, kulaklıklar ve hatta elektronik oyuncaklar da satmayı düşünebilirsiniz. Hediyelik ürünler ve oyuncaklarda stant işinde oldukça revaçta. Son zamanlarda kozmetik ürünlerde standlar da yerlerini almaya başladılar. Üstelik oldukça fazla talep görmekteler. Herhangi bir alış veriş merkezini göz önüne aldığımızda ziyaretçilerin büyük çoğunluğunu bayanların oluşturduğunu düşündüğümüzde kozmetik ürünlerinin de ne doğru bir karar olduğu konusunda hemfikir olmak hiçte zor değil. (kozmetik sektöründe bayilik veren firmalar)

Avm’lerde Stand Açmak

Stant işlerinin bu denli revaçta olmasının sebeplerinden biri kar oranlarının oldukça yüksek oluşu ve genellikle sirkülasyonun yoğun olduğu noktalar ve alışveriş merkezlerinde yer edinmeleridir. Kalitenizi yüksek tuttuğunuz ve insan ilişkilerinde başarılı olduğunuz taktirde kazanmamanız neredeyse imkansızdır. Arzu ederseniz bayilik alabilir, arz ederseniz standınızı tek başınıza omuzlayabilirsiniz. Bir standın umduğunuzdan çok daha fazla misafiri olduğunu altını çizmek isteriz. Az sermaye ile büyük kazançlar elde edebileceğiniz stant açma fikri için öncelikle yoğun trafiği ve alış veriş potansiyeli yüksek bir nokta seçmeniz gerekmektedir.

Popüler bir şehirde, popüler bir alış veriş merkezinde stant açmak için aylık üç bin dolar gibi bir bütçeyi gözden çıkarmalısınız. Ancak elbette ona göre de kazancınız olacaktır. Şehirlere ve lokasyona göre bu fiyat daha az olabilir. Fiyatlar hususunda ilgilendiğiniz AVM nin yönetimi ile iletişime geçebilirsiniz. Doğru lokasyon, kaliteli ürün ve başarılı insan ilişkileri ile küçük bir stant sahibi olsanız dahi ayda 10.000 TL’ye yakın ciro yapmanız mümkündür. Elbette bir de size verilen stant alanınızı başarılı bir biçimde değerlendirmeniz gerekiyor. Müşterilerinizi başarılı bir sergi ile etkileyebileceğinizi unutmayınız.

Alışveriş merkezlerinin faal olduğu saatler arasında çalışıyor olacağınızı ve en yoğun günlerinizin tatil günleri ve hafta sonları olduğunu da unutmamanız gerek. Bu hususta ise daha sonra güvenilir bir yakınınızdan yahut yine güvenilir bir elemandan destek alabilirsiniz. Eğer ortaklı iş yapacak iseniz bu konuda çok daha rahat ve esnek olabilirsiniz. Sıcak para akışının önemli bir adresi olan stantlar, girişimcilerinde yüzünü güldürmektedir. Ayrıca bu iş fırsatı için KOSGEB desteği de alabilirsiniz.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz