Yatırımcı Arıyorum

Startup Çağı

İnanılmaz ve akıllara durgunluk veren bir bilgi çağında yaşadığımız aşikar. Her gün yeni bir yenilik veya yenilikler ile uyanıyor, bu yeniliklere ve bilgilere de her gün çok daha kolay ulaşıyoruz. Beyin dediğimiz organ ise sanki çağı kaçırmamak istercesine çok daha farklı çalışıyor. Hemen hemen hepimizin muhtelif fikirleri var ancak bu fikirleri hayata geçirmek yahut startup seviyesine çıkarmak söz konusu olduğunda işler o denli kolay olmuyor. Ülkemiz ve tüm dünyada rekabet kelimesinin telaffuz edildiği her iş ortamında akabinde duyduğumuz yeni bir kelime var. Startup! Pazarlara farklı fikirleri sunan ve bir büyüme bekleyen, bu büyüme ile beslenen şirketlerdir startup şirketleri. Ekosisteme farklı bir heyecan getiren startup, ölçeklenme ve büyüme potansiyelleri ile kendilerini göstermekteler. Ekonomik lokasyonlar da çok daha hızlı büyüyen  startup şirketleri, tam ihtiyaç duyulan noktalardan giriş yaparlar. Girişimci ruha sahip startupçılar, öğrenmeye de fevkalade açıktırlar. Startupçılar fikirlerini problemlerden bulurlar. Yani onlar için fikrin kaynağı ihtiyaçlar yahut problemlerdir. Bu problemler ve ihtiyaçlar girişimci bir ruh için kolektif bir azim, çalışma arzusu demektir. Ulaşabildiğiniz müşterilerinizin geri dönüşlerini doğru analiz edebilir iseniz ve hatta başa dönmekten korkmazsanız problemlerin her biri size yükselmeniz de yardımcı olacak bir sonraki basamağı bulmanızda yardımcı olacaktır.

Bir çok kişi hayata geçirilebilir, muhtelif fikirler ile yaşarken hayatlarının değişeceği korkusu ile muazzam fikirlerini kendilerine saklamaktadırlar. İşte bu noktada cesaretin kazanmak hususunda fevkalade bir unsur olduğunu hatırlatmak isteriz. Cesaret önemlidir ancak startup söz konusu olduğunda cesaret kadar sizi destekleyecek, arkanızda durabilecek iyi bir ekipte oldukça mühimdir. İşinize en az sizin kadar tutku duyacak ve dört elle sarılacak kişiler bulmanız çok önemli. En iyi ve başarılı işlerin en mutlu ortamlarda, hevesli çalışma arkadaşları ile gerçekleştiğini unutmayınız. Yorulacak, çok çalışacak, düşecek,tekrar ayağa kalkacaksınız ancak neticede gurur duyacağınız bir iş ortaya çıkaracaksınız. Startupçıların aslında bu denli heyecan duymalarının bir sebebi de sıfırdan bir şeyler yaratmayı seviyor olmaları. Ama adım adım süreci takip edip gözlemlediğinizde hakikatten heyecan duyulacak kadar özel olduğunu fark edersiniz.

Hızlı kurulan ve hızını kesmeden büyümeye doğru koşan startup şirketleri, verimliliği de devamlı aktif ve gelişir tutmak zorundadırlar. Ayrıca zeki startupçılar bugünün sorunlarına odaklanır iken, zaman zaman geleceğin, yarının sorunlarına da kafa yorarlar ise ileride yol alırken daha az yorulurlar. Bizler startup kültürü ile yeni yeni tanışıyor iken startup şirketlerinin kısıtlı kaynaklarla ne denli büyük işler başarmaya çalıştığını görür ve şaşırırız. Doğru ekip kurma, hedef kitleye ulaşabilme serüveni, tam manası ile kendini adamışlık ve tüm bunlar bir startup şirketi için olmazsa olmazlardan. Elbette bir de şirketinizin çok daha fazla insanca bilinmesi için tanıtım. Siz de şirketinizi tanıtmak ve startup yolunda daha hızlı olmak istiyor iseniz kobivadisi.com/girişim ekle adresini ziyaret etmeli ve startup ve girişim projelerinizi tüm dünya genelinde tanıtmalısınız.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz