Yatırımcı Arıyorum

Startup İmajı

Sanılanın aksine startup şirketi kurmak için aynalı asansörlere veya şık ofislere ihtiyacınız yoktur. Startup şirketinde şıklık ve şatafat beklenen en son şeydir. Burada asıl olan çıkarılan işler ve fikirlerdir. Zamanınızın çoğu burada geçeceği için keyif alacağınız bir mekan olması çok daha önemlidir. Misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz aydınlık bir ofisinizin olması kafidir.

Startupçılar genelde günün koşuşturmasının sona erdiği akşam saatlerinde çalışmayı tercih ederler. Düzenli bir işi olanlar akşam saatlerinde kendi müstakbel şirketlerine vakit ayırabildiklerinden de olsa gerek, genellikle bu böyledir. Elbette gündüzleri de çalışanlar mevcut. Bu sebeple boş bir handa yer tutmak yerine, işlek bir yerde apartman dairesi bile çok daha mantıklı olacaktır. Startuplar genellikle yalın bir tavır içerisindedirler. Unutmamanız gerekir ki hukuki masrafları atlayamaz yahut erteleyemezsiniz. Bunlara öncelik göstermeniz uzun vadede yararınıza olacaktır.

Hemen başlar başlamaz bir çok elemanınızın olacağı hayali de sizi zora sokabilir. Eğer yeterli olduğunuzu düşünüyor ve etrafınızda da size destek olabilen ve sizi anlayan eş, dost, akrabalarınız var ise ilk zamanlar eleman alımı yapmamanız daha doğru olacaktır. Evvela şirketinizin açılışını yapmak ve bir düzen oturtmak önceliğiniz olmalıdır. Elbette şirketinizi ortaklı da açabilirsiniz. Sizinle beraber işinize gönlünü adamış biri var ise hatta ortak olmalısınız.

Startup şirketlerinin kurucularının bir çoğunun yaşlarının otuzun altında olduğunu biliyor muydunuz? Biraz daha geriye gidelim. Bill Gates Microsoft’u kurduğunda henüz on dokuz yaşında idi. Çünkü yaş ilerledikçe evlilik, ile, çocuk gibi sorumluluklarımız arttıkça biraz daha risk almaktan uzaklaşıyoruz. Ancak gencecik bir beyin, fevkalade fikirler, büyük bir heyecan ve kaybedeceklerinin de olmaması yahut az olması ile gençler startup şirket kurma fikrine çok daha yakın ve hevesliler. Çoğununda başarılı olduğu ortada. Gençlerin müşterilerine daha verimli ve istekli zaman ayırdıklarını gözleyen uzmanlar, hızları konusunda da benzersiz oldukları görüşündeler. Elbette tecrübeli kişilerinde pazarlama ve pazarlama planı konusunda başarılı oldukları yadsınamaz. Aslında tüm şartları en iyi ve en kazançlı şekilde sentezleyebilmek beşeri başarılarla alakalıdır.

Strateji kabiliyetiniz, müşteri ilişkileriniz, yeni fırsatları görebilme ve değerlendirebilme beceriniz startup şirketinizin başarıya gitmesinde ve asıl imajını belirlemede çok büyük rol oynayacaktır. Belirli hedeflerinizin olması, bu hedeflere odaklı azimli çalışmanız, kurumsal hiyerarşinin çok fazla önem arz etmediği ve herkesin şevkle çalıştığı ortamları yaratabilmeniz sizi başarıya çok daha hızlı taşıyacaktır. Sempatik tavırları ve otokontrol sahibi yapıları ile dikkat çeken startup girişimcileri geniş hayal dünyalarının yanı sıra oldukça gerçekçi bir yapıya sahiptirler. Bu mizaca yakın girişimcilerin zor zamanları daha az yaşadıkları, yaşadıkları süre zarfında çok daha kolay atlattıkları bir gerçektir. Tüm bunların yanı sıra tanıtımlarınız da oldukça büyük önem arz etmektedir. Bu tanıtımlar için her fırsatı değerlendirmelisiniz.Tanıtımlarınız için ulusal ve uluslar arası platformda girişim ekle adresini ziyaret ederek, startup ve girişim projelerinizi tüm dünya genelinde sınırsız ve ücretsiz bişekilde tanıtabilirsiniz.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz