Startup Nedir? Nasıl Başarıya Ulaşır?

Harekete geçmek manasına gelen startup, ihtiyaçlara net cevaplar verebilen yeni girişimler anlamını da taşımaktadır. Ortada hiçbir şey yokken bile eğer bir fikriniz varsa ve bu fikir bir ihtiyacı karşılıyor, gelecek vaat ediyor ise startup’a adım adım ilerliyorsunuz demektir. Tek başınıza yahut ikinci veya üçüncü kurucular ile yola çıkıyor olun, kitlelere yaymak için şirketleşmeniz gerekmektedir. Fikriniz cebinizde ve ne yapmak istediğinizi biliyorsunuz. Fikrinizi hayata geçirebilmek için somut bir prototipe ve ihtiyaçlara cevap veriyor olmanız gerekmektedir.

Startup ulusal olmaktan ziyade daha çok dünyaya hizmet etmektedir. Gözlemlemek ve aktarmak aslında işinizin bir diğer kolu olacaktır. Startup, sizi başarıya götüreceği gibi, çevrenizde kredisi bol olma avantajını ve onaylanmanızı sağlayacaktır. Hep aynı insanları göstererek, aynı konular üzerinde ilerlemenin çok dışında bir kavram olan startup, başka bir faza geçmek ve yeni bir girişimde bulunmaya çok daha yakındır. Hayatımızda bazı yenilikleri yakalamaya çalışırken kimi zaman öyle klasik yöntemlerle yapıyoruz ki bunu, çok yapıldığı ve denendiği için başarısız oluyoruz. Evet, yeniliklere ihtiyacımız var! Genelde doğu sermayesi gelenekçi iken batı sermayeleri çok daha yenilikçidir. Ancak ülkemiz farkını yine göstermekte ve yenilikçi bir anlayış ile startup konusunda çok hevesli ve ileriyi görebilen bir yaklaşım göstermektedir.

Startup diyebilmemiz için; görülmemişi denemek gerekmektedir. Yola henüz çıkmış ancak büyük hayalleri olan şirketler. Girişimci sıfatını taşıyan kurucu veya kurucuları ile iyi veya kötü sürprizlere kendince hazırlıklı şirketler. Onlar startuplar! Peki büyümüyorlar mı? Elbette büyüyorlar! Üstelik bazıları akıl almaz başarılar gösterebiliyor. Genel anlamda startup yolcularının yatırımcılar gibi milyon dolarları olmayabilir ancak bu hiç olmayacak anlamını taşımaz. Kurallar ve beklentiler optimize edilir ve gün gelir bir bakmışsınız ki startup ile başlayanlar ceo koltuğunda! Hayal mi? Hiç te değil!

Startup’ta büyümek için fikirler kadar yazılım ve yazılımcılarda fevkalade önem taşımakta. Önem taşıyan diğer unsurlar kullanıcılarınızın sizi tanıması ve sindirmesidir.Kullanıcılara kendinizi kabul ettirmeniz, her kullanıcıyı başarı için size basamak yapacaktır. Bir diğer önemli unsurda fevkalade derecede sunulan müşteri hizmetidir. Başarıya sizi götürecek olan süreç kısa bir süreç olmayacaktır. Bu sebeple sabırlı olmalı ve hemen pes etmemelisiniz. Size yardımcı olabilecek ve destek çıkabilecek bir adresinizin olması da oldukça önemli. Bugün dünyada bazı büyük şirketlerde iş başvuruları el yazıları ile alınmakta ve el yazısı uzmanları tarafından analiz edilen bu başvurular içerisinde en azimli ve girişimci ruhu taşıyan kişilerin işe alındığını biliyor muydunuz? Girişimci ruhu taşımak büyük önem arz ediyor. Girişimcilik rüzgarlarının adeta deli gibi estiği ve içinde bulunduğumuz zaman dilimde size yol gösterecek ve adeta deniz feneri görevi üstlenecek bir destek adres yolunuzu çok daha rahat bulmanızı sağlayacaktır. Destek almanız ve fikirsel anlamda size yol gösterebilecek olan Girişimciler sayfamız ile mutlaka tanışmalısınız.

Startup Girişimi Nasıl Yapılır?

Kobivadisi.com olarak internet dünyasında birçok yeniliği siz değerli ziyaretçilerimize sunmaya devam ediyoruz.

Yeni alanımız olarak da, siz değerli fikir veya proje sahiplerini; Türkiye ve Dünya genelinde bulunan girişimcileri buluşturmak için çok özel bir sistem geliştirdik.

Tek yapmanız gereken kobivadisi.com/girişim ekle adresini ziyaret ederek;

  • Eğitim
  • Hizmet
  • Mobil Uygulama
  • Sağlık
  • Teknoloji
  • Ürün
  • Web Site
  • Yazılım

kategorilerinden dilediğinizi seçerek startup / girişim çalışmalarınızı Türkiye ve Dünya geneline ücretsiz bir şekilde tanıtabilirsiniz.

(ilgili sayfada bulunan tüm içerikleri doldurmak faydanıza olacaktır)


[Toplam:4    Ortalama:5/5]

Startup Nedir? Nasıl Başarıya Ulaşır? adlı makalemizi değerlendirmek ister misiniz?


kobi vadisi

Yorumunuz